Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  "Derin Galatasaray'ın" 1 numarası!

  Yazının Giriş Tarihi: 03.12.2012 13:04

  Galatasaray'da sular bırakın durulmayı, git gide dalganın boyutu daha da büyüyor. Daha önce imalarla, 'tanıdık gazetecilere üflemekle' yapılan demeç savaşları, artık açık açık yapılmaya başlandı.

  Peki olayların perde arkasında neler oluyor? Kişisel izlenimlerim ve kulüpteki dostlarımdan aldığım bilgileri size şu şekilde özetleyebilirim....

  Galatasaray Eğitim Vakfı Başkan İnan Kıraç'ın başını çektiği ve eski başkan Adnan Polat'ın 'kafatasçılar' dediği 'Fanatik liseciler',  "derin Galatasaray'ın" "Gladyosunu" oluşturuyor. Bu "abilerin" amacı, Galatasaray'ı liselilerin yönetmesi, lise kültüründen asla kopulmaması, Fransız ekolünün kulübün her noktasında hissedilmesi... Bir zamanlar bir Galatasaraylı dostum bana "bunların en büyük hayali, Galatasaray'da sadece liseden mezun olan ya da okuyan gençlerin top oynaması, şu andaki mevcut kulüp ve takımı başka isim adı altında ayırmak, Galatasaray ismini kendilerine almak" olarak söylediğinde çok şaşırmıştım.

  'O kadar da değil' diyebilirsiniz. Bilemem...

  Son olayların altında İnan Kıraç'ın olduğu, Adnan Polat'ı dışlama operasyonunu yönettiği, hatta ve hatta Ünal Aysal'ın bile bundan rahatsız olduğu söyleniyor.

  Geçen gece bir TV kanalında Erman Toroğlu ve Adnan Polat'ın bir iması ise dehşet vericiydi. Polat, başkanlığı döneminde 15 maçın hakem hataları nedeniyle Galatasaray'ın kaybettiğini, Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar'ın bunu açıkladığını söylemesi üzerine Toroğlu şaşırtan imasını yaptı. Erman Toroğlu'nun o dönemde TFF başkanı Mahmut Özgener'in İnan Kıraç'la yakınlığını da hatırlatması ve Tape'lerde G.Saray'ın yenilmesine sevindiği sözleri hatırlatması herkesi şok etti.

  Adnan Polat her ne kadar "hiçbir Galatasaraylı takımının yenilmesine sevinmez" falan dese de bu ima bile okun çoktan yaydan çıktığını gösteriyor.

  Adnan Polat'ın başkanlığı döneminde tüzük değişikliğine giderek yüzde 3 oranında dışarıdan üye alımı yapmak istemesine İnan Kıraç'ın "bu alımlarda Galatasaray Üniversitesi mezunlarına pozitif ayrımcılık yapın" ricası ve Polat'ın bunu reddetmesi, bir çok Galatasaraylı tarafından Adnan Polat'ın sonunun başlangıcı olarak görülüyor.

  "Her şeyi yönetmek isteyen ve yoğun iş hayatından sonra sıkılmaması ve evde oturacağına oyalanması için eline Galatasaray verilen" İnan Kıraç, Adnan Polat'ın "kafatasçılar" dediği yaşlı "ağır abiler" ve onların eş, dost ve akrabalarıyla kulüp içerisinde çok büyük bir güç olduğu kesin.

  "Lisecilerin" kendilerinde gördüğü "Üstün sınıf" kibri o kadar üst boyutlarda ki, ne Abdürrahim Albayrak, ne Fatih Terim, ne Adnan Polat, bırakın bu "Anadolu köylülerini" Faruk Süren gibi "klasından şüphe duyulmayan" başkanlarını bile, tarihin en büyük başarılarını sağladığı halde başkanlıktan kaçırttıkları biliniyor.

  Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç'ın, 'kulübü bir türlü rahat bırakmaması' ve 'her şeye karışmasına' Ünal Aysal'ın bile isyan ettiği kulağıma geldi. Yeniden başkanlığa aday olmak isteyen Aysal'ın, yeni dönemde Kıraç ve ekibini pasivize edeceği konuşuluyor.

  Son olarak İnan Kıraç'ın, "Galatasaray Eğitim Vakfı'na kulüpten maddi yardım sağlattığı" vakıfla kulüp'ün bu kadar iç içe olmasının altında da bu "maddi menfaatler" yattığı iddiaları da konuşuluyor.

  Neyse dostlar, 25 milyon taraftarı olan koskoca Galatasaray'ın artık bu "eski tüfeklerin" kendilerini koydukları o "fanus"un dışına çoktan taştığını bu yaştan sonra öğrenmelerine imkan yok. Zaten onlar da böyle "sevimli..." Ancak benim anlamadığım, bu "ağır abilerin" peşinden giden "genç liselilerin", bu komik hayal dünyasında yer alma çabası, burjuvazi olma kompleksi, ayrıcalıklı olma sevdası, kendini diğerlerinden büyük görme isteğinin kimse tarafından ciddiye alınmadığı, insanların sizi iplemediği ve dünyanın ve Galatasaray'ın çok değiştiğinin farkına varamamaları beni şaşırtıyor.

  Allah uzun ömür ve sağlık versin, İnan Kıraç'a, hazır sağlığı el verirken taraftarlarla birlikte tribünde omuz omuza maç seyretmesini tavsiye ederim. Galatasaray'ı ne kadar "yanlış sevdiğini" bilsin diye...

   

  twitter.com/sevketarslan37

  Yükleniyor..
  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar