Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Şan Ökten ve diğerleri

  Yazının Giriş Tarihi: 25.06.2020 12:17

  Bugünün genç taraftarlarına en güzel tavsiye, hayatlarının büyük bir kısmını işgal eden popülist transferleri bir kenara bırakıp, Beşiktaş’ın tarihine bakmaları ve Beşiktaş adına gerçek anlamda yöneticilik yapanların (Şeref Bey, Hakkı Yeten, Süleyman Seba, Mehmet Üstünkaya, Şan Ökten) hayatlarını incelemeleridir. 

  Beşiktaş’ın bir insanın hayatında neden önem arz ettiğini rahatlıkla görecekler ve rüzgardan öteye geçmeyen popülist transferleri bir kenara bırakacaklardır.

  Bu isimlere en güzel örneklerden birisi de rahmetli Şan Ökten ağabeydir.

  Neden Şan Ökten ismiyle başladım böyle bir yazıya diye merak edenler var ise şöyle belirteyim, malum bugünlerde Beşiktaş’ın en büyük gündemi Fulya davasıdır. Fulya davası denilince olaya sadece kat sayısı ve milyon dolarlar olarak bakmamak gerekir orada aynı zamanda bir zaman Beşiktaş’ın maneviyatı da yok edilmek istendi, hatırlayanlar iyi bilecektir.

  İnşaatın yüklenici firması olan Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu başkanı Yaşar Aşçıoğlu yaptığı açıklamada 2,5 milyon dolar harcayarak Şan Ökten tesislerinin yenileceğini ve kulüp ile yapılan protokol uyarınca adının da Aşçıoğlu - Şan Ökten Tesisleri olacağını ifade etmişti. Hatta verilen tepkilere karşı “Bu hizmeti siz verin, tesislere sizin adınız verilsin. Kulüple anlaşılırsa protokolü devretmeye hazırım” demişti.

  Beşiktaş gibi tarihi bir çınarı yönetmekten aciz insanların, Beşiktaş’ı düşürdüğü bu durumlara haklı olarak üzülen, kahrolan Beşiktaşlılar bugün aynı hissiyatlarını, artan borçların müsebbibi olanlara karşıda yaşamaktadır.

  7 Temmuz 1987 yılında Beşiktaş için kamp tesisleri bakmak üzere Metin Keçeli, Ergun Gökalp ağabeylerle birlikte (normalde önce kendisi gitmeyecektir ama Süleyman Seba sende gideceksin isteği üzerine heyete katılır)  Bolu’ya giderken Abant’ta yaşanan trafik kazasında hakka göçer.

  1933 Rize doğumludur Şan Ökten ağabey, babası Nazmi Bey, Şeref Bey’in yakın dostudur. Spora Beşiktaş Kulübü’nde başlar. 1945 – 1948 yıllarında Beşiktaş Kulübü’nde yüzme branşı ile ilgilenir. Beşiktaş’ta iki yıl Genel Kaptanlık yapar. Özkaynak çalışmalarını önemser.

  Beşiktaş değerler manzumesidir ve bu manzumenin kilometre taşlarından biriside Beşiktaş için hayatını ortaya koymuş, Beşiktaş şehidi olmuş Şan Ökten ağabeydir.

  Onun Beşiktaş sevgisi karşısında, bugüne kadar Beşiktaş’ın sırtından geçinen ne kadar yönetici var ise dilerim ki utanırlar...

  Yükleniyor..
  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar