Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Futbol sıfır.. Sonuç sıfır..

  Yazının Giriş Tarihi: 13.10.2012 01:23

  Toplama takımla ancak bu kadar oluyor.. Bir ileri iki geri misali..

   

  Gruptaki ikincilik şansını bu mağlubiyetle zora sokan Milli Takımımızın bir ekolü olmadığı sürece, her gelen Teknik Direktörün, kafasındaki oyun şablonunu yerleştirmeye çalıştığı sürece, en önemlisi de her turnuva sonrası alınan başarısız sonuçlara bağlı, sürekli hoca değiştirdiğimiz sürece, BİZ BAŞARILI OLAMAYIZ..

   

  Peki çözüm ne diyeceksiniz?

   

  1. Milli takımın başına; YABANCI ve KARİYERLİ,  ancak başarıya aç bir teknik adam getireceksiniz..


  2.Altını çizerek kariyerli diyorum; çünkü 72 Milyonluk ülkenin Milli Takımını A. Avcı gibi, futbolculuğu 3. Lig’ den, Hocalığı da İst. B. Belediyespor’ dan öteye gidememiş bir Teknik Adama emanet ederseniz,  Liverpool’ da oynayan Nuri Şahin ile Atletico Madrid’ li Arda’ ya söz geçirebilmesi deveye hendek atlatması kadar zordur..

   

  3. Özellikle yabancı diyorum, çünkü Türkiye’ de bu tanıma uygun teknik yerli adam olmadığı gibi, basının ve spor kamuoyunun baskısından asgari derecede etkilenmesi için yabancı olması şart..

   

  4. Gerek Hocalığı, gerekse de Futbolculuğu döneminden kariyerli olması şart, ancak  60’lı yaşlarda da olmamalı ve başarıya aç olmalı ki, ülkeme turist gibi maçtan maça gelip gitmesin, aksine tüm zamanını burada geçirsin..

   

  5. Taşıma suyla değirmen dönmez, toplama takımla da başarı gelmez .. Hoca kim olursa olsun; Milli Takımın iskeletini, en fazla oyuncu veren takımdan oluşturup, eksik mevkilere de bir iki takviye ile yola çıkmalı..

   

  Sözü uzatmayıp, maçın teknik analizine geçelim..

   

  Romanya; takım halinde çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takım değil.. Ancak; bize oranla daha kompakt bir takım görüntüsü verdiler.. Orta alanda iyi alan daraltıp, hızlı hücuma çıktılar, ayrıca oyuna istedikleri anda tempo kazandırdılar, istedikleri anda da sete çevirip, rölantiye aldılar..

  Millilerimiz ise; ilk 45 dakikada rakip karşısında istediği baskıyı kuramayınca, gol pozisyonuna da girmekte bir hayli zorlandı.. Romanya’nın takım halinde; müthiş presi ve kendi sahasına blok halinde yerleşmesi sonucu,  pozisyon bulmamızı engelledikleri gibi, kalemizde de büyük tehlikeler yarattılar..

   

  AVCI’ NIN NAFİLE OYUNCU DEĞİŞİKLİKLERİ..

   

  İkinci yarıya daha istekli başlama düşüncesinde olan Millilerimiz, Arda ve Emre'nin önderliğinde Romanya'nın katı savunmasını aşmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı..


  Avcı; ilk yarıda etkisiz gözüken Hamit 'in yerine Mevlüt' ü; Sercan Sararer' in yerine Emre Çolak’ ı, Emre Belözoğlu' nun yerine de Nuri Şahin'i maça dahil etti ama değişen ve gelişen hiçbir şey olmadı..

   

  EN NET GOL POZİSYONUMUZ 90+5'TE..


  İkinci devrenin ilk 15 dakikasında, orta alanda çok pas yaparak rakip kaleye giden Millilerimiz, Romanya savunması arasında istediği pozisyonları bulamadığı gibi, tek forvet olarak oynayan gol umudumuz Umut’ ta, maçın büyük bölümünde Rumen savunması arasında kaybolup gitti..


  Bu arada önemle altını çizelim ki; özellikle 2. devre savunmamızın fazla öne çıkarak oynamasıyla, geri dönüşlerde geç kalan takımımız, rakibin kontr-ataklarında önemli pozisyonlar verdi.. Üzülsek mi sevinsek mi bilemiyorum, bu oyun anlayışı ve kötü futbolla bırakın gol atmayı, üçlük olmamız işten bile değildi..

   

  Son dakikalarda Romanya;  iki net gol pozisyonunda Volkan'ı geçemezken, düşünün ki, maçtaki en net gol pozisyonumuz 90+5 ‘te Nuri’nin auta giden kafa vuruşuydu..

   

  Yükleniyor..
  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar