Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  İbrahim Hacıosmanoğlu: "Şike yok diyen namussuzdur"

  Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı.
  Haber Giriş Tarihi: 13.12.2013 13:47
  Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2013 11:55
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA Avrupa Ligi J Grubu'nu lider olarak tamamlamayan futbolcularını ve teknik heyetini lokum ile ödüllendirdi.

  Roma Havalimanı'nda elinde lokum kutusuyla tek tek tüm futbolcuların yanına giden ve tebrik ettikten sonra lokum ikram eden Hacıosmanoğlu, doğum günü nedeniyle Teknik Direktör Mustafa Akçay'ı da özel olarak kutladı. Havalimanında açıklamalarda bulunan Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

  "Trabzonspor'un tarihinde çok büyük başarılar var. Biz bu yapılanmayı tamamlarsak ve insanlar biraz sabrederse birçok şeyi düzeltmeye çalışacağız. Maddi ve manevi olarak çökmüş bir Trabzonspor aldık. Bunu söylerken, 'Bize enkaz edebiyatı yapmasın, gelirken bilmiyorlar mıydı?' diyorlar. Biliyorduk da bu durumu düzeltmek kolay değil. Yavaş yavaş oluyor. Hem maddi, hem manevi olarak Trabzonspor'u düzelttiğimiz zamanda, kalbimiz de temiz olursa Trabzonspor'u daha güzel yerlere taşımak kolay olacak."

  "UEFA'DA BİR ÜST TURA DAHA ÇIKMAK İSTİYORUZ"

  Bundan sonraki hedeflerinin Avrupa Ligi'nde iyi bir kura çekip bir sonraki tura çıkmak olduğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu şöyle konuştu:

  " Önümüzdeki hedefleri birer birer aşmamız lazım. Kolay rakip çıkmasını istiyoruz. Kolay takım olsun, çünkü bir sonraki turdan sonra kolay takım kalmayacak. Belki bu turda kolay rakip çıkabilir bize. Ondan ziyade eksiklerimizi tamamlayıp, sahada Trabzon insanına yakışan mücadeleyi sergilersek kim çıkarsa çıksın karşımıza fark etmez diyebiliriz. Tek amacımız bu. Biz Trabzonspor'a hizmet etmek için geldik. Sonuç olarak biz bu makama ağaç dikmeye gelmedik. Çabamızı gösteriyoruz, ancak takdir Cenab-ı Allah'ındır. Sizin nerde ne kadar görev yapacağınızı o tayin eder. Biz inançlı insanlarız ve halisane duygularla hizmeti etmeye devam ediyoruz. Sonucunu da hep beraber yaşarız."

  "ALACAĞIMIZ OYUNCU HEM SES GETİRECEK HEM DE KATKI SAĞLAYACAK"

  Teknik Direktör Akçay'ın kendisine transfer raporunu sunduğunu da söyleyen Hacıosmanoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

  " Mustafa hoca ile sürekli görüşüyoruz. Zaten eksik noktalarımız belli. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Trabzonspor'un borcunu düşürelim, faizden kurtaralım diye uğraşıyoruz ama burada transfere de ihtiyaç varsa elbette bunu yapacağız. Takımın borcunu sıfıra indirseniz de sahada sonuçlar iyi olmadığı anda kimse yaptığınızı beğenmez. Hangi mevki de ihtiyacımız varsa oraya takviye yapacağız. Oyuncu almak için oyuncu almayacağız. Gelen oyuncu hem Türkiye'de ses getirecek, hem de Trabzonspor'a katkı sağlayacak."

  "2010-2011 YILINDA ŞİKE YOKTUR DİYEN NAMUSSUZDUR"

  Hacıosmanoğlu, Tahkim Kurulu'nun 2010-2011 sezonun tescilinin iptali için yaptıkları başvurunun reddiyle ilgili olarak ise sert açıklamalarda bulundu. TFF yetkililerini ahlak sınavına soktuklarını belirten Hacıosmanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

  "Bakalım ahlak sınavını geçebilecekler mi? Ben her gittiğimde bütün yetkililerin hepsine '2010-2011 yılında şike yoktur diyen namussuzdur' diyorum. Hepsi kafalarını önüne eğiyor. Kendi kafalarını kendileri düzeltsin istiyoruz. Federasyona daha müracaat sürelerimiz bitmedi. Müracaat edeceğimiz merciler var. UEFA ve FIFA ile de görüşüyoruz. Sonuçta Türkiye'deki serüvenin hepsi bittiğinde o dosyalarla birlikte FIFA'ya gideceğiz. Biz 'Türk futbolu yanmasın' diyoruz. İlk seçildiğimde federasyon başkanına UEFA'dan yaptırım geleceğini söyledim ama inanmadılar. Sonra cezalar geldi. Biz Avrupa'nın süper devleti değiliz. Avrupa'nın büyük ülkelerinin takımlarına şikeden dolayı ceza veriyorlar. Türkiye sanki Avrupa'nın üzerinde bir devlet de, 'şike yapabilirsiniz' diyecekler bize."

  "TAHKİM KURULU'NUN KARARI PERŞEMBE GÜNÜ AÇIKLAMASI ART NİYETLİDİR"

  Hacıosmanoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

  "Yarın FIFA'dan yaptırım geldiğinde ne yapacaklar? Bu takımları belki Bank Asya'ya değil başka bir yere düşürecekler. O zaman kararı uygulayacaklar mecburen. Dışarıdan yaptırım gelmesin, bu adaletsizliği kendileri düzeltsin istiyoruz. '2010-2011 yılında şike yoktur' diyen namussuzun dik alasıdır. Bunu herkes biliyor, dünya da biliyor. Bunun peşini bırakacak halimiz yok. Bunu konuşma yeri değil ama çok önemli maça çıkacağımız gün Tahkim Kurulu kararı açıklıyor. Böylesine önemli bir maça çıkıyoruz, iki perşembedir kararı vermiyorlar. Niye bu kararı Perşembe günü açıklıyorlar. Burada da art niyet arıyorum. Bu Perşembe de öteleyebilir, bir sonraki Perşembe verebilirdiler kararı. Ama ahlak sınavını geçmek insanlara aittir. Burada bir yanlış var, gelin bu yanlışı beraber düzeltelim. Başkaları düzeltmesin bizi."

  "PİSLİKTEN ARINMAZSANIZ O PİSLİĞİN İÇERİSİNDE BOĞULURSUNUZ"

  Hacıosmanoğlu, Tahkim Kurulu'na ve TFF'ye sert eleştirilerde bulunduğu açıklamasını şöyle sürdürdü:

  "Zamanında bir pisliğe bulandılar. Pisliği temizlemek için pislikten arınmanız lazım. Arınmazsınız o pisliğin içerisinde boğulursunuz. Bunun başka bir yolu yok. Bunun üzerine gide gide o koltuklarda oturamazsınız. 'Yeni delil yok' diyorlar. Nasıl yeni delil yok? UEFA tüm kurulları ile beraber burada şike var diyor. Siz diyorsunuz, 'Yok'. Nereye bağlısınız; UEFA'ya. Mahkeme, 'Şike var' diyor, siz 'Yok' diyorsunuz. Bunun hesabını dışarıdan sorduklarında ülke futbolu zarar görecek. Bizi hiçbir şey yıldıramaz. Bunun takipçisiyiz. Bu bizim namus davamız. Biz bu namus davamızı yerine getiremezsek bu koltukta oturmanın anlamı yok. Bunu defalarca söylüyorum, art niyetli insanlar bunu yanlış yorumluyor. Sanki bu işin üzerine gitmiyormuşuz gibi. Bir prosedür işliyor. Hiç kimse merak etmesin, biz bu işin takipçisi olup sonuçlanmasını sağlayacağız."

  "MUSTAFA HOCANIN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM"

  Teknik direktör Mustafa Akçay'ın çok eleştirilmesine de değinen Hacıosmanoğlu, "Ben de 6 aylık başkanım, bir sürü hata yapıyorum. Her şeyi doğru yapıyorum diyor muyum? Sonuçta Mustafa hoca iyi niyetli. O da bizimle başladı birinci ligde hocalık yapmaya. Hem de Trabzonspor gibi bir camiada hocalık yapıyor. Elbette ki kolay değil, zordur. Yardımcı olmamız lazım. Ben onun samimiyetine ve başarılı olacağına da inanıyorum. Trabzonspor'un futbolunu taraftar beğenmiyor ve ondan stada gelmiyor olabilir. Bu çok abartılıyor. Ben istatistikleri ve önceki yıllara bakıyorum. Trabzonspor daha az seyirciye oynamıyor. Ligdeki durumumuz ortada. Eğer bugün liderin 12 puan değil 3-4 puan gerisinde olsaydık seyirci sayısında biraz artış olurdu. Trabzonspor düzeldikçe seyirci sayısı da düzelecektir" dedi.

  Hacıosmanoğlu, kendisine hakaret davası açan Aziz Yıldırım ile ilgili olarak da, "Onunla ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Askerliğini yapsın, ondan sonra onu muhattap alırım. Şu anbenim muhatabım değil" dedi. Hacıosmanoğlu, Beşiktaş'ın kaptanı eski Trabzonsporlu futbolcu Tolga Zengin'e de vefat eden annesi nedeniyle baş sağlığı diledi.

  AKÇAY DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLATMADI

  Bu arada dün 56 yaşına giren teknik direktör Mustafa Akçay, Trabzon'a dönerken uçakta kendisi için doğum günü partisini düzenlenmesine Tolga Zengin'in annesinin vefatı nedeniyle izin vermedi.

  Bu arada günü izinli olarak geçirecek olan bordo-mavililer, Bursaspor maçı hazırlıklarına yarın yapacağı antrenmanla başlayacak.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar