Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Adnan Polat ve liseliler

  Değerli okurlarım, işlerimin yoğunluğundan dolayı uzun zamandır sizlerden uzak kaldım. Bunun için hepinizden özür dilerim. İlk önce yorucu bir sezonun ardından Spor Toto Süper'i şampiyon bitiren Galatasaray ile Türkiye Kupası'nı kazanan Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum.
  Haber Giriş Tarihi: 08.06.2012 10:19
  Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2019 15:43
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Şike sürecinden dolayı futbolun daha az konuşulduğu tape ve iddianamenin tavan yaptığı geçen sezonda, Galatasaray rakibinin stadında şampiyonluğu kazanmanın sevincini yaşarken, Fenerbahçe'nin de uzun yıllar sonra Türkiye Kupası'nı müzesine götürmesi, futbolsuz sezonun akıllarda kalanlarıydı.

  Dün Çağlayan'da eski Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın ikinci başkanlık yaptığı 2006 yılında kaybolan bir milyon dolarlık makbuzunun davası vardı. İlk duruşmada Sayın Polat beraat etti. Polat'ın ısrarla, 'Bu para Song'un transferinden doğan alacaklarına verildi' dediyse de, başta Bülent Tulun ve bazı kesimleri inandıramadı. Şike sürecinin başından beri, bir şekilde Galatasaray'ı işin içine çekmek isteyen zihniyetler Adnan Polat ile bu amaçlarına ulaşmak isteseler de, Türk adaleti buna izin vermedi.

  Başkanlığı döneminde sadece Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda hareket eden Polat'ın ilk önce ikinci başkanı Mehmet Helvacı tarafından arkasından vurulması ve daha sonra ,Bülent Tulun'un yazmış olduğu bir mektup yüzünden bu olayları yaşaması son derece üzücü ve manidardır. Polat'ın başkanlığı döneminde sportif başarısızlıktan başka suçu yoktur. Ünal Aysal yönetiminin kaymağını yediği Stad , Riva'nın ruhsatının alınması ve borçların azaltılmasına sebep olan projelerin hayata geçirilmesinin altında Adnan Polat imzası vardır.

  Polat'ın gecesini gündüzüne katıp camiayı refaha çıkaracağı bir ortamda ,mali kongrede ibra edilmeyip sonra disiplin kuruluna sevkedilerek ihracı istenmesi, Galatasaray'ın liseli grubunun, liseli olmayanlara güç gösterisi olarak adlandırılabilir. İnan Kıraç'ın , "liseli olmayan barınamaz" düşüncesi, şu an için destek görse de , ileri de bu düşüncelerin yanlış olduğu anlaşılacaktır. Unutulmamalıdır ki; rahmetli Ali Sami Yen bu kulübü kurarken sadece Galatasaray Lisesi varmış, ama şu an yirmibeşmilyon taraftarı olan bir kulüptür Galatasaray. Bu durumun liseliler tarafından bir kez daha gözden geçirilmesi lazımdır.

  Galatasaray'ın değer yargılarında , Başkanına mahkeme yolu açmak ve camiadan ihraç etmek değil, 107 yıllık bir çınarın devrilmesini isteyenlere fırsat vermemektir. Gün birlik ve beraberlik zamanıdır. Liseli olmayan Adnan Polat'ın , bundan sonra liseli Ünal Aysal ve yönetimine daha çok sahip çıkması , Başkan Ünal Aysal'ın da Polat'ın ihraç isteminin durdurulmasını sağlaması lazımdır. Bunlar her Galatasaray 'lının isteğidir. Sizler bunu başarırsanız göreceksiniz camiada bir daha sevgisizlik ve ayrımcılık olmayacaktır. İşte o zaman da, taraftarın söylediği gibi "Büyük Başkan" olursunuz...

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar