Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  İşte Taraftar, İşte Şampiyon

  Denizli’de iki taraftar grubu arasında ölümle sonlanan tartışmayı nasıl okumalıyız?
  Haber Giriş Tarihi: 17.12.2013 11:21
  Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2019 16:22
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  “Ya ölü yıldızlara hayatı götüreceğiz / Ya dünyamıza inecek ölüm” – Nazım Hikmet Ran

  Ünlü yönetmen Woody Allen, espriyle karışık şöyle der: “Hızlı okuma kursunda Savaş ve Barış’ı okuduk. Olay Rusya’da geçiyordu.” Birazdan okuyacağınız olayı da kısaca özetleyeyim: Olay Denizli’de geçiyor.

  Denizlispor’un köklü taraftar grubu 57 Gençlik Taraftar Grubu ile yeni yeni organizasyon kuran Yeşil Cephe arasında bir tartışma hasıl olur. Ancak olay beklenileceği gibi tarafların öpüşüp barışmasıyla veya en kötü bir tarafın “Küstüm oynamıyorum” diyerek tribüncülüğünü fesh etmesiyle bitmez. Keşke öyle bitseydi; Yeşil Cephe’den bir taraftar, 57 Gençlik lideri tarafından pompalı tüfekle öldürülür. *

  Pompalı tüfek deyince ürkmeyin hemen canım; 57 Gençlik’in deplasman fotoğraflarının en masum objelerindendir pompalı tüfek. Satırlar, tabancalar, baltalar… Hepsi, boy boy poz verip “Denizlispor” atkısı açan çocukların elinde adeta bir süs gibi havaya kaldırılmış. Eminim fotoğrafın arkasına da “Güzel günler” diye not da düşülmüştür.

  Olay sadece basit bir maç kavgası, efenime söyleyeyim tribün tartışması falan da değil. Katil* tribün lideri İrfan Sancar’ın Denizli Emniyet Müdürü ile samimi fotoğraflarını görünce yaşanılan dejavu hissi ise bu toprakların bize en büyük ihaneti.

  Tabii, insanın böyle şeyler görünce “İşte taraftar, işte şampiyon” diyesi pek gelmiyor; Denizlispor da bu sezon şampiyon olmayıversin…

  57 Gençlik ve Yeşil Cephe Arasındaki Farklar

  -57 Gençlik Taraftar Grubu, yönetim tarafından bilet ve otobüs gibi destekler görüyor. Yeşil Cephe görmüyor.

  -57 Gençlik Taraftar Grubu’na Denizli Stadyumu’nda bir taraftar derneği tahsis edilmiştir. Yeşil Cephe için böyle bir şey yoktur.

  -57 Gençlik Taraftar Grubu’nun lideri İrfan Sancar’ın Denizli Belediye Başkanı’yla ve başbakanın koruma müdürüyken Denizli’ye emniyet müdürü olarak atanan Zeki Bulut ile arası çok iyidir. Yeşil Cephe ise, tam olarak bu insanlara politik olarak “cephe”dir.

  -57 Gençlik Taraftar Grubu’nun, cinayet sonrasındaki mahkemede avukatlığını Denizlispor yöneticileri yapmıştır (tepkilerden sonra avukatlıktan çekilmişlerdir), Yeşil Cephe ise kulüp yönetiminden ve emniyetten “sus” baskısı görmektedir.

  -Yeşil Cephe Grubu’ndan Haziran Direnişi’ne destek veren kişiler, 57 Gençlik’in RABİA’cı katil zanlısı İrfan Sancar tarafından polise gammazlanmıştır.

  *Soruşturma henüz sonlanmış değil, ancak cinayette kullanılan pompalı tüfeklerden birisini İrfan Sancar’ın kullandığı polis ifadesinde de tasdiklenmiş.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar