Eczacıbaşı VitrA, set vermeden lider

Eczacıbaşı VitrA, AXA Sigorta Kupa Voley B Grubu üçüncü maçını da kazanarak grup etabını lider bitirdi.

06 Eylül 2020 Pazar 17:17 | Son Güncelleme: 06 Eylül 2020 Pazar 17:19
Eczacıbaşı VitrA, set vermeden lider

AXA Sigorta Kupa Voley’in grup etabındaki son gününde Aydın Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşan Eczacıbaşı VitrA, mücadeleyi 3-0 kazandı ve grubunu lider tamamladı. Nefes kesen bir ralliyle başlayan birinci sette Eczacıbaşı VitrA, kaptanlarından Simge Aköz’ün defansı ve genç pasör Elif’in etkili paslarıyla seti 25-19 kazandı. Bu sette Boskovic 7, Thompson 5 ve Hande 4 sayı ile oynadı.


İkinci seti de 25-16 kazanarak rakibine şans tanımayan turuncu-beyazlılarda bu sette, orta oyuncu Yasemin’in oyunu ve yaptığı iki blok dikkat çekti. Eczacıbaşı VitrA son seti de rahat bir oyunla kazanırken, Amerikalı oyuncu Chiaka Ogbogu ortadan yaptığı hücumlarla ön plana çıktı.


Maçın en skorer isimleri 19 sayı ile Jordan Thompson ve 16 sayı ile Tijana Boskovic oldu.
14 Şubat’ta oynanacak AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final etabında Eczacıbaşı VitrA, C Grubu’nun ikincisiyle karşılaşacak.

Salon: TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Sadettin Deneri, Serap Kuka
Eczacıbaşı VitrA: Elif, Thompson, Yasemin, Boskovic, Hande, Ogbogu, Simge (L)
Aydın Büyükşehir Belediyespor: Hande, Aslıhan, Anthi, Adams, Meryem, Balkestein, Pınar (L), Duygu, Pelin, Ezgi, Janset
Setler: 3-0 (25-19, 25-16, 25-15)
Süre: 76 dakika (26,27,23)

Kaynak: İha

STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Fatih Karagümrük 3 2 1 0 7 2 +5 7
2. Alanyaspor 2 2 0 0 4 0 +4 6
3. Galatasaray 2 2 0 0 5 1 +4 6
4. Göztepe 2 1 1 0 6 2 +4 4
5. Antalyaspor 2 1 1 0 3 1 +2 4
6. Beşiktaş 2 1 1 0 4 2 +2 4
7. Hatayspor 2 1 1 0 2 0 +2 4
8. Fenerbahçe 2 1 1 0 2 1 +1 4
9. Kasımpaşa 2 1 0 1 2 1 +1 3
10. B.B Erzurumspor 2 1 0 1 3 3 0 3
11. DG Sivasspor 2 1 0 1 2 3 -1 3
12. Kayserispor 2 1 0 1 1 2 -1 3
13. Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
14. Gaziantep FC 2 0 1 1 3 5 -2 1
15. Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 -2 1
16. Trabzonspor 2 0 1 1 1 3 -2 1
17. Yeni Malatyaspor 2 0 1 1 1 4 -3 1
18. Denizlispor 2 0 1 1 1 5 -4 1
19. MKE Ankaragücü 1 0 0 1 1 2 -1 0
20. Çaykur Rizespor 2 0 0 2 1 4 -3 0
21. Medipol Başakşehir 3 0 0 3 0 6 -6 0
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

3 . Hafta 26 Eylül, Cumartesi

13:30 clear.gif Kayserispor - BB Erzurumspor

16:00 clear.gif Hatayspor - Kasımpaşa

16:00 clear.gif Göztepe - Gaziantep FC

19:00 clear.gif Trabzonspor - Yeni Malatyaspor


27 Eylül, Pazar

13:30 clear.gif Çaykur Rizespor - Alanyaspor

16:00 clear.gif DG Sivasspor - MKE Ankaragücü

16:00 clear.gif Konyaspor - Beşiktaş

19:00 clear.gif Galatasaray - Fenerbahçe


28 Eylül, Pazartesi

20:00 clear.gif Antalyaspor - Denizlispor


4 . Hafta 02 Ekim, Cuma

20:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Kayserispor

20:00 clear.gif Gaziantep FC - Trabzonspor


03 Ekim, Cumartesi

13:30 clear.gif Yeni Malatyaspor - Antalyaspor

16:00 clear.gif BB Erzurumspor - Çaykur Rizespor

16:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Göztepe

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Fatih Karagümrük


04 Ekim, Pazar

13:30 clear.gif Denizlispor - Konyaspor

16:00 clear.gif Alanyaspor - Hatayspor

16:00 clear.gif Beşiktaş - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif Kasımpaşa - Galatasaray



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »