Challenge Kupası’nda tek maç dönemi

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Challenge Kupası’ndaki son 16 turu ve çeyrek finallerin tek maç üzerinden oynanacağını duyurdu.

17 Kasım 2020 Salı 17:18 | Son Güncelleme: 17 Kasım 2020 Salı 17:20
Challenge Kupası’nda tek maç dönemi

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Challenge Kupası’ndaki son 16 turu ve çeyrek finallerin tek maç üzerinden oynanacağını duyurdu.

Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamada CEV’in, Şampiyonlar Ligi’nin ardından Challenge Kupası’nın da bu yılki edisyonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle değişikliğe gittiğini bildirdi.

Açıklamaya göre, çift maç eleme usulüne göre oynanan CEV Challenge Kupası’nda karşılaşmalar (son 16 turu ve çeyrek final turu), alt alta aynı çatala denk gelen dört takımın aynı şehirde 1 organizatör takımın ev sahipliğinde düzenlenecek. Son 16 turu ve çeyrek final turları ise birer maç üzerinden oynanacak.

Bu arada Challenge Kupası’nda son 16 turu ve çeyrek final etaplarına ev sahipliği yapacak takımlar belli oldu.

Erkekler

Erkekler kategorisinde Türkiye’yi temsil eden Halkbank ve Ziraat Bankkart, son 16 turu ve çeyrek final turu karşılaşmalarına Ankara’da ev sahipliği yapacak.

Halkbank, 15-17 Aralık 2020 tarihlerinde son 16 turu ve çeyrek final turunda rakiplerini misafir edecek.

Halkbank’ın ev sahipliğinde düzenlenecek etaplarda eşleşmeler şu şekilde:

Son 16 turu

Halkbank-SL Benfica (Portekiz) Sollentuna VC (İsveç)-AS Cannes (Fransa)

Çeyrek final

Halkbank-SL Benfica (Portekiz) maçının galibi Sollentuna VC (İsveç) - AS Cannes (Fransa) maçının galibi

Ziraat Bankkart

Ziraat Bankkart ise başkentteki maçlarını 08-10 Aralık 2020 tarihlerinde oynayacak.

Kırmızı-beyazlı ekibin ev sahipliğinde düzenlenecek etaplarda eşleşmeler şu şekilde:

Son 16 turu

Ziraat Bankkart - Omonia Nicosia (Güney Kıbrıs Rum Kesimi)

PANU VK (Estonya) (Dinlenecek)

Çeyrek final

Ziraat Bankkart-Omonia Nicosia maçının galibi-PANU VK

Kadınlar

Kadınlarda Türkiye’yi temsil eden takımlardan Sistem9 Yeşilyurt, maçlarını İstanbul’da Türk Hava Yolları ise İspanya’da oynayacak. Sistem9 Yeşilyurt, 15-17 Aralık 2020 tarihlerinde son 16 turu ve çeyrek final turu karşılaşmalarına İstanbul’da ev sahipliği yapacak.

Son 16 turu

Sistem9 Yeşilyurt-TK Kaunas VDU (Litvanya) ASKÖ Steelvolleys Linz-Steg (Avusturya)-UVC Holding Graz (Avusturya) maçının galibi / Jedintso Stara Pazova (Sırbistan)-Kairos Ponta Delgada (Portekiz) maçının galibi

Çeyrek final

Sistem9 Yeşilyurt-TK Kaunas VDU (Litvanya) maçının galibi / ASKÖ Steelvolleys Linz-Steg (Avusturya)-UVC Holding Graz (Avusturya) maçının galibi / Jedintso Stara Pazova (Sırbistan)-Kairos Ponta Delgada (Portekiz) maçının galibi

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları ise, 15-17 Aralık 2020 tarihlerinde son 16 turu ve çeyrek final turu karşılaşmalarını İspanya’da oynayacak.

Son 16 turu

Türk Hava Yolları-C.S.M. Lugoj (Romanya)

CV Gran Canaria (İspanya)-Vandeouvre Nancy VB (Fransa)

Çeyrek final

Türk Hava Yolları-C.S.M. Lugoj (Romanya) maçının galibi / CV Gran Canaria (İspanya) ? Vandeouvre Nancy VB (Fransa) maçının galibi

Twitter'da takipçimiz olun ve günün en önemli haberlerini takip edin.
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Alanyaspor 9 7 2 0 19 3 +16 23
2. Galatasaray 10 6 2 2 16 7 +9 20
3. Fenerbahçe 10 6 2 2 20 13 +7 20
4. Beşiktaş 9 5 1 3 17 17 0 16
5. Kasımpaşa 10 4 3 3 13 10 +3 15
6. Gaziantep FC 10 3 6 1 15 13 +2 15
7. Fatih Karagümrük 10 3 5 2 17 11 +6 14
8. Göztepe 9 3 5 1 15 9 +6 14
9. Medipol Başakşehir 10 4 2 4 16 15 +1 14
10. Konyaspor 9 3 3 3 10 7 +3 12
11. Çaykur Rizespor 9 3 3 3 12 14 -2 12
12. Hatayspor 7 3 3 1 7 9 -2 12
13. Yeni Malatyaspor 9 3 3 3 10 12 -2 12
14. Trabzonspor 10 3 3 4 12 15 -3 12
15. Antalyaspor 10 2 4 4 11 16 -5 10
16. DG Sivasspor 9 2 3 4 8 11 -3 9
17. B.B Erzurumspor 9 2 3 4 11 15 -4 9
18. Kayserispor 9 2 2 5 5 11 -6 8
19. Denizlispor 9 1 3 5 8 16 -8 6
20. Gençlerbirliği 9 1 2 6 6 16 -10 5
21. MKE Ankaragücü 8 0 2 6 7 15 -8 2
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

11 . Hafta 04 Aralık, Cuma

19:30 clear.gif Beşiktaş - Kasımpaşa


05 Aralık, Cumartesi

13:30 clear.gif Göztepe - Kayserispor

13:30 clear.gif Gençlerbirliği - Alanyas

16:00 clear.gif Konyaspor - BB Erzurumspor

16:00 clear.gif Yeni Malatyaspor - Medipol Başakşehir

19:00 clear.gif Galatasaray - Hatayspor


13 . Hafta 06 Aralık, Pazar

13:30 clear.gif Fatih Karagümrük - Çaykur Rizespor

19:00 clear.gif Denizlispor - Fenerbahçe

16:00 clear.gif Antalyaspor - MKE Ankaragücü


11 . Hafta 07 Aralık, Pazartesi

19:30 clear.gif Trabzonspor - DG Sivasspor


12 . Hafta 11 Aralık, Cuma

19:00 clear.gif Kasımpaşa - Denizlispor


12 Aralık, Cumartesi

13:30 clear.gif Hatayspor - Fatih Karagümrük

16:00 clear.gif Çaykur Rizespor - Göztepe

19:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Konyaspor


13 Aralık, Pazar

13:30 clear.gif BB Erzurumspor - Gençlerbirliği

16:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Gaziantep FC

19:00 clear.gif Alanyaspor - Beşiktaş


14 Aralık, Pazartesi

19:00 clear.gif DG Sivasspor - Antalyaspor


13 . Hafta 19 Aralık, Cumartesi

16:00 clear.gif Trabzonspor - Çaykur Rizespor

16:00 clear.gif Yeni Malatyaspor - Kasımpaşa

19:00 clear.gif Gaziantep FC - Fenerbahçe


20 Aralık, Pazar

13:30 clear.gif Gençlerbirliği - MKE Ankaragücü

16:00 clear.gif Denizlispor - Alanyaspor

19:00 clear.gif Beşiktaş - BB Erzurumspor


21 Aralık, Pazartesi

19:00 clear.gif Konyaspor - DG Sivasspor


14 . Hafta 22 Aralık, Salı

16:00 clear.gif Hatayspor - Trabzonspor

19:00 clear.gif Galatasaray - Göztepe


23 Aralık, Çarşamba

19:00 clear.gif Kasımpaşa - Gaziantep FC


24 Aralık, Perşembe

16:00 clear.gif DG Sivasspor - Gençlerbirliği

16:00 clear.gif Kayserispor - Konyaspor

19:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Beşiktaş



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »