Güreş Grand Prix Turnuvasında şampiyon Türkiye

İtalya’nın Sassari kentinde düzenlenen Matteo Pellicone Memorial Güreş Grand Prix Turnuvasında Türkiye 3 Altın, 4 Gümüş, 3 bronz olmak üzere toplam 10 madalya ile şampiyon oldu.

24 Mayıs 2019 Cuma 14:17 | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2019 Cuma 14:19
Güreş Grand Prix Turnuvasında şampiyon Türkiye

İtalya Sardunya Adası Sassari City'de düzenlenen ve UWW Ranking Series niteliğindeki Uluslararası Matteo Pellicone Güreş Turnuvasında güreşçilerimiz, Greko-Romen stilde 3 Altın, 4 Gümüş, 3 Bronz, Madalya ile takım halinde Şampiyon oldu.
55 kiloda Hakan Murat Çankaya, Doğuş Ayazcı Nordic sisteminde mücadele ettiler. Hakan Murat Çankaya, İtalyan Freni'yi tuşla yendi. Doğuş Ayazcı ise rakibine yenilmesine rağmen birinci oldu. 130 kiloda Osman Yıldırım ve 63 kiloda Mehmet Çeker altın madalya kazanırken 60 kiloda Ahmet Uyar, 67 kiloda Hacı Karakuş, 82 kiloda Burhan Akbudak, 87 kiloda Doğan Göktaş Gümüş Madalya kazandı. 63 kiloda Kadir Kamal, 72 kiloda Selçuk Can bronz madalya kazandı.

Böylece Greko-Romen milli takımı turnuvada 3 Altın, 4 Gümüş ve 3 Bronz olmak üzere toplam 10 madalya kazanırken takım halinde şampiyonluğu elde etti.
Turnuva bugün serbest stildeki maçlarla devam edecek.

Kaynak: iha

Matteo Pellicone Memorial Güreş Grand Prix Turnuvasında
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Fatih Karagümrük 3 2 1 0 7 2 +5 7
2. Alanyaspor 2 2 0 0 4 0 +4 6
3. Galatasaray 2 2 0 0 5 1 +4 6
4. Göztepe 2 1 1 0 6 2 +4 4
5. Antalyaspor 2 1 1 0 3 1 +2 4
6. Beşiktaş 2 1 1 0 4 2 +2 4
7. Hatayspor 2 1 1 0 2 0 +2 4
8. Fenerbahçe 2 1 1 0 2 1 +1 4
9. Kasımpaşa 2 1 0 1 2 1 +1 3
10. B.B Erzurumspor 2 1 0 1 3 3 0 3
11. DG Sivasspor 2 1 0 1 2 3 -1 3
12. Kayserispor 2 1 0 1 1 2 -1 3
13. Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
14. Gaziantep FC 2 0 1 1 3 5 -2 1
15. Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 -2 1
16. Trabzonspor 2 0 1 1 1 3 -2 1
17. Yeni Malatyaspor 2 0 1 1 1 4 -3 1
18. Denizlispor 2 0 1 1 1 5 -4 1
19. MKE Ankaragücü 1 0 0 1 1 2 -1 0
20. Çaykur Rizespor 2 0 0 2 1 4 -3 0
21. Medipol Başakşehir 3 0 0 3 0 6 -6 0
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

3 . Hafta 26 Eylül, Cumartesi

13:30 clear.gif Kayserispor - BB Erzurumspor

16:00 clear.gif Hatayspor - Kasımpaşa

16:00 clear.gif Göztepe - Gaziantep FC

19:00 clear.gif Trabzonspor - Yeni Malatyaspor


27 Eylül, Pazar

13:30 clear.gif Çaykur Rizespor - Alanyaspor

16:00 clear.gif DG Sivasspor - MKE Ankaragücü

16:00 clear.gif Konyaspor - Beşiktaş

19:00 clear.gif Galatasaray - Fenerbahçe


28 Eylül, Pazartesi

20:00 clear.gif Antalyaspor - Denizlispor


4 . Hafta 02 Ekim, Cuma

20:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Kayserispor

20:00 clear.gif Gaziantep FC - Trabzonspor


03 Ekim, Cumartesi

13:30 clear.gif Yeni Malatyaspor - Antalyaspor

16:00 clear.gif BB Erzurumspor - Çaykur Rizespor

16:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Göztepe

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Fatih Karagümrük


04 Ekim, Pazar

13:30 clear.gif Denizlispor - Konyaspor

16:00 clear.gif Alanyaspor - Hatayspor

16:00 clear.gif Beşiktaş - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif Kasımpaşa - Galatasaray



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »