Basketbol Şampiyonlar Ligi final eşleşmeleri belli oldu

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin (BCL) 2019-2020 sezonunun şampiyonunu belirleyecek Sekizli Finali’nin kura çekimi İsviçre’deki Patrick Bauman Basketbol Evi’nde gerçekleşti.

10 Eylül 2020 Perşembe 18:54 | Son Güncelleme: 10 Eylül 2020 Perşembe 18:58
Basketbol Şampiyonlar Ligi final eşleşmeleri belli oldu

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin (BCL) 2019-2020 sezonunun şampiyonunu belirleyecek Sekizli Finali’nin kura çekimi İsviçre’deki Patrick Bauman Basketbol Evi’nde gerçekleşti. Kura çekimine, Türkiye’den Türk Telekom ile birlikte şampiyonluk mücadelesini sürdüren toplam 10 kulüp çevrimiçi olarak katıldı.
Sekizli Final’de mücadele etmeyi garantileyen kulüpler; AEK (Yunanistan), Casademont Zaragoza (İspanya), ERA Nymburk (Çekya), Hapoel Bank Yahav Jerusalem (İsrail), Hereda San Pablo Burgos (İspanya), ve Türk Telekom (Türkiye). Sekizli Final’e katılacak son iki takım ise 16 Eylül’de oynanacak JDA Dijon (Fransa) - Nizhny Novgorod (Rusya) ve Iberostar Tenerife (İspanya) ile Filou Oostende (Belçika) eşleşmelerinin ardından belli olacak.

Kura çekiminin ardından Basketbol Şampiyonlar Ligi Sekizli Final eşleşmeleri şu şekilde oluştu:

Çeyrek Finaller
30 Eylül Çarşamba - Türk Telekom - JDA Dijon - Nizhny Novgorod eşleşmesinin galibi
30 Eylül Çarşamba - Hapoel Bank Yahav Jerusalem - Hereda San Pablo Burgos
1 Ekim Perşembe - ERA Nymburk - AEK
1 Ekim Perşembe - Casademont Zaragoza - Tenerife - Filou Oostende eşleşmesinin galibi

Yarı Finaller (2 Ekim Cuma)
Türk Telekom - JDA Dijon/Nizhny Novgorod eşleşmelerinin galibi ile Hapoel Bank Yahav Jerusalem - Hereda San Pablo Burgos eşleşmesinin galibi
ERA Nymburk - AEK galibi ile Casademont Zaragoza - Iberostar Tenerife/Filou Oostende eşleşmelerinin galibi

Üçüncülük ve final karşılaşmaları 4 Ekim Pazar günü oynanacak olup, maç saatleri daha sonra açıklanacak.
Maçların taraftarlara açık olup olmayacağının kararı ise Yunan yetkililerle görüşüldükten sonra, kural ve yönetmeliklere göre verilecektir.

Kaynak: İHA

STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Fatih Karagümrük 3 2 1 0 7 2 +5 7
2. Alanyaspor 3 2 1 0 5 1 +4 7
3. Galatasaray 3 2 1 0 5 1 +4 7
4. Antalyaspor 3 2 1 0 4 1 +3 7
5. Hatayspor 3 2 1 0 3 0 +3 7
6. B.B Erzurumspor 3 2 0 1 6 4 +2 6
7. Göztepe 3 1 2 0 8 4 +4 5
8. Fenerbahçe 3 1 2 0 2 1 +1 5
9. Konyaspor 2 1 1 0 4 1 +3 4
10. Trabzonspor 3 1 1 1 4 4 0 4
11. Beşiktaş 3 1 1 1 5 6 -1 4
12. DG Sivasspor 3 1 1 1 2 3 -1 4
13. Kasımpaşa 3 1 0 2 2 2 0 3
14. Kayserispor 3 1 0 2 2 5 -3 3
15. Gaziantep FC 3 0 2 1 5 7 -2 2
16. MKE Ankaragücü 2 0 1 1 1 2 -1 1
17. Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 -2 1
18. Çaykur Rizespor 3 0 1 2 2 5 -3 1
19. Denizlispor 3 0 1 2 1 6 -5 1
20. Yeni Malatyaspor 3 0 1 2 2 7 -5 1
21. Medipol Başakşehir 3 0 0 3 0 6 -6 0
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

4 . Hafta 02 Ekim, Cuma

20:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Kayserispor

20:00 clear.gif Gaziantep FC - Trabzonspor


03 Ekim, Cumartesi

13:30 clear.gif Yeni Malatyaspor - Antalyaspor

16:00 clear.gif BB Erzurumspor - Çaykur Rizespor

16:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Göztepe

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Fatih Karagümrük


04 Ekim, Pazar

13:30 clear.gif Denizlispor - Konyaspor

16:00 clear.gif Alanyaspor - Hatayspor

16:00 clear.gif Beşiktaş - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif Kasımpaşa - Galatasaray



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »