Temsilcilerimizin Avrupa Ligi rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş, Galatasaray ve Alanyaspor'un, bu turu geçmeleri halinde bir sonraki turda karşılaşacağı rakipler de belli oldu.

18 Eylül 2020 Cuma 16:05 | Son Güncelleme: 18 Eylül 2020 Cuma 16:08
Temsilcilerimizin Avrupa Ligi rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Türk takımlarının bir sonraki turda karşı karşıya geleceği muhtemel rakipleri UEFA'nın Nyon'daki merkezinde gerçekleşen kura çekiminde belli oldu. 24 Eylül'de sahasında Rio Ave'yi konuk edecek olan Beşiktaş, Portekiz temsilcisini elemesi halinde play-off turunda Milan - Bodo Glimt maçının galibi ile karşı karşıya gelecek. Beşiktaş gibi 24 Eylül'de sahasında Hajduk Split ile oynayacak olan Galatasaray ise Willem - Rangers karşılaşmasında turu geçen ekiple eşleşecek. Perşembe günü Rosenborg deplasmanına gidecek olan Alanyaspor da turu geçmesi halinde Mura - PSV Eindhoven eşleşmesinin kazananı ile play-off turunda karşılaşacak.
Beşiktaş ve Alanyaspor, turu geçerlerse iç sahada, Galatasaray ise deplasmanda oynayacak. 1 Ekim'de oynanacak olan play-off turu eşleşmeleri şu şekilde:

Hapoel Beer-Sheva (ISR) - Motherwell (SCO) / Viktoria Plzen (CZE) - Sonderjyske (DEN)
Rosenborg (NOR) - Alanyaspor (Türkiye) / Mura (SVN) - PSV Eindhoven (NED)
St. Gallen (SUI) - AEK Athens (YUN) / Wolfsburg (GER) - Desna Chernihiv (UKR)
Basel (SUI) - Anorthosis (Güney Kıbrıs) / CSKA - Sofia (BUL)-B36 (FRO)
Sporting CP (POR) - Aberdeen (SCO) / LASK (AUT) - Dunajska Streda (SVK)
Charleroi (BEL) - Partizan (SRB) / Apollon Limassol (Güney Kıbrıs) - Lech (POL)
Beşiktaş (Türkiye) - Rio Ave (POR) / AC Milan (ITA) - Bodo/Glimt (NOR)
Kopenhang (DEN) - Piast Gliwice (POL) / Rijeka (CRO)-Kolos Kovalivka (UKR)
Malmö (SWE) - Lokomotiva Zagreb (CRO) / Granada (ESP) - Locomotive Tbilisi (GEO)
Shkendija (MKD) - Tottenham (ENG) / Rostov (RUS) - Maccabi Haifa (ISR)
FCSB (ROU) - Slovan Liberec (CZE) / APOEL (Güney Kıbrıs) - Zrinjski (BIH)
Standard Liege (BEL) - Vojvodina (SRB) / Fehervar (HUN) - Reims (FRA)
Willem II (NED) - Rangers (SCO) / Galatasaray (Türkiye) - Hajduk Split (CRO)

Kaynak: iha

Twitter'da takipçimiz olun ve günün en önemli haberlerini takip edin.
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Alanyaspor 6 5 1 0 15 2 +13 16
2. Fenerbahçe 6 4 2 0 10 5 +5 14
3. Galatasaray 6 3 1 2 8 5 +3 10
4. Fatih Karagümrük 6 2 2 2 9 7 +2 8
5. Çaykur Rizespor 6 2 2 2 9 8 +1 8
6. Kasımpaşa 6 2 2 2 4 3 +1 8
7. Antalyaspor 6 2 2 2 6 8 -2 8
8. Yeni Malatyaspor 6 2 2 2 6 9 -3 8
9. Göztepe 6 1 4 1 10 7 +3 7
10. B.B Erzurumspor 5 2 1 2 7 6 +1 7
11. Medipol Başakşehir 6 2 1 3 7 7 0 7
12. Beşiktaş 5 2 1 2 8 9 -1 7
13. DG Sivasspor 5 2 1 2 5 6 -1 7
14. Gaziantep FC 6 1 4 1 8 9 -1 7
15. Hatayspor 4 2 1 1 3 6 -3 7
16. Konyaspor 5 1 3 1 5 3 +2 6
17. Kayserispor 5 2 0 3 4 8 -4 6
18. Trabzonspor 6 1 2 3 6 10 -4 5
19. Denizlispor 6 1 2 3 5 10 -5 5
20. Gençlerbirliği 5 1 1 3 3 6 -3 4
21. MKE Ankaragücü 4 0 1 3 4 8 -4 1
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

7 . Hafta 30 Ekim, Cuma

20:00 clear.gif Fatih Karagümrük - BB Erzurumspor

20:00 clear.gif Trabzonspor - Kasımpaşa


31 Ekim, Cumartesi

16:00 clear.gif Göztepe - Alanyaspor

19:00 clear.gif Galatasaray - MKE Ankaragücü


01 Kasım, Pazar

16:00 clear.gif Konyaspor - Medipol Başakşehir

19:00 clear.gif Beşiktaş - Yeni Malatyaspor


02 Kasım, Pazartesi

20:00 clear.gif Hatayspor - DG Sivasspor

20:00 clear.gif Antalyaspor - Fenerbahçe


8 . Hafta 06 Kasım, Cuma

20:00 clear.gif Gaziantep FC - Beşiktaş


07 Kasım, Cumartesi

13:30 clear.gif Kasımpaşa - Antalyaspor

16:00 clear.gif BB Erzurumspor - Göztepe

16:00 clear.gif Alanyaspor - Trabzonspor

19:00 clear.gif Fenerbahçe - Konyaspor


08 Kasım, Pazar

13:30 clear.gif MKE Ankaragücü - Fatih Karagümrük

13:30 clear.gif Yeni Malatyaspor - Denizlispor

16:00 clear.gif Kayserispor - Hatayspor

16:00 clear.gif Medipol Başakşehir - Gençlerbirliği

19:00 clear.gif DG Sivasspor - Galatasaray



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »