Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  G.Antepspor'da kaos! İbrahim Kızıl fena bombaladı...

  Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, kongre tartışmalarına ilişkin çok sert bir açıklama yayınladı.
  Haber Giriş Tarihi: 13.01.2014 18:37
  Haber Güncellenme Tarihi: 13.01.2014 16:38
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Gaziantepspor Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kızıl, "Mevcut başkanı ‘istenmeyen adam’ ilan ederek göreve aday olan babam da olsa, bu anlayışı onaylamam mümkün değildir" dedi.

  Kızıl, yaptığı yazılı açıklamada, son dönemlerde Gaziantepspor'la alakalı yaşanan gelişmeler nedeniyle, kamuoyunda oluşabilecek yanlış algıları ortadan kaldırmak ve bazı konuları aydınlatmak amacıyla açıklama yapma ihtiyacı hissettiğini belirtti. Şahsı ve kulüple alakalı yorum ve öngörülere saygı duyduğunu ifade eden Kızıl, bazı konuların gündeme getirilmemesinden de büyük üzüntü duyduğunu kaydetti. İstişareye, birlik ve beraberliğe karşı olmadığını vurgulayan Kızıl, "Ancak niyet halis olmalı ve konuşulanların ortak paydasında Gaziantepspor’un bulunması gerekmektedir. Kamuoyuna Gaziantepspor’u bırakmamak için farklı stratejiler geliştirdiğim ve bu konuda sürekli fikir değiştirdiğim lanse edilmektedir. Ancak, kulüp ve yönetim penceresinden bakılarak yorum yapılmamaktadır. Biz, 8 yıldır bu takımı sırtladık ve hiçbir yardım görmeksizin ayakta tutmaya çalıştık. Gaziantepspor’un borcunu gündem yapanların, süper ligde mücadele eden takımların da mali tablosunu incelemesini tavsiye ediyorum. Diğer yandan 'Gaziantepspor başarısız' diye mi, yoksa 'İbrahim Kızıl başkanlığı bıraksın, isterse takım düşsün' zihniyetiyle mi bu girişim ve yorumlar yapılıyor bunu da anlamış değilim" ifadelerini kullandı.

  Ara transfer döneminin içinde bulunduklarını ve tüm takımların mesaisini bu doğrultuda kullandığını aktaran Kızıl, şöyle devam etti:

  "Kentimizde ise günlerdir tek konuşulan konu Gaziantepspor’da başkan değişimi. Kimse, 'bu takım ne durumda? transfer yapıldı mı? veya sportif anlamda, mali anlamda neler yapılabilir' konularını konuşmuyor. Şayet Gaziantepspor’u seviyor ve destekliyorsak olaya önce bu pencereden bakmak gerekir. Diğer yandan Sergen Yalçın ile çıktığımız 6 maçta 4 galibiyet ve 1 beraberlik almamız dahi, sayın valimizin öncülük ettiği prim olayına bağlandı. Ancak Bülent Uygun döneminde de 8 maç bu prim desteği alınmış ancak başarısız sonuçlar devam etmiştir. Yani buradan 'futbolcular para için oynadı’ manası çıkar ki, bu sporcuların sahadaki alın terine en büyük haksızlık ve saygısızlık olur. Buradan sayın valimize ve destek olanlara yürekten teşekkür ediyorum. Bu primler elbette hem maddi hem de manevi önemli katkılar sağladı. Ancak başarısızlıkla primi ilişkilendirmek fair-play anlayışına da ters bir yaklaşımdır. Bu yorumlar futbolcularla yönetim arasına nifak sokmaktan başka bir mana içermez."

  Kızıl, sportif anlamda başarısız oldukları dönemlerde kendisi, yönetim, futbolcular ve hocanın gerekli dersleri çıkarttığını belirterek, şunları kaydetti:

  "Ancak o dönemlerde de yeni oluşum fikrini ortaya atarak futbolcu ve teknik adamımızın motivasyonunu etkileyenlerin de ders çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Sporculuk yapmış arkadaşlar ne söylediklerimi daha iyi idrak edeceklerdir. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz, herkesin üye olduğu oda, dernek ve cemiyetlere başkan adayı olma hakkı vardır. Ancak bu süreç aday olduğunuz derneği yıpratmadan, etik ölçüler içerisinde yürütülmelidir. Mevcut başkanı ‘istenmeyen adam’ ilan ederek göreve aday olan babam da olsa, bu anlayışı onaylamam mümkün değildir. Gaziantepspor’un yönetimin de ciddi ve acil çözülmesi gereken bir krizin olduğu kamuoyuna sürekli hatırlatılıyor.

  Buradan açık ve net bir şekilde söylüyorum. Yönetim olarak 8 yıl nasıl tüm sorunlara göğüs gerdiysek, bundan sonrada aynen devam edeceğiz. Takımın şu an sportif anlamda yakaladığı havayı korumak ve daha iyiye götürmek için bize düşenin en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz. Şu unutulmamalı ki; başkanlar geçici, kulüpler kalıcıdır. Gaziantepspor için ne yapılacaksa marka değerine zarar vermeden yapılmalıdır. Bizim gönlümüz Gaziantepspor'un kaoslarla değil, sportif başarılarla kent ve ülke gündeminde yer almasıdır. Olaya böyle bakıyor ve böyle değerlendiriyoruz."

  Gaziantepspor'un İbrahim Kızıl veya başka birisinin "tapulu malı" olmadığına dikkati çeken Kızıl, kulübün kentte yaşayan herkesin olduğunu ifade etti. Etnik ayrımcılıklar ve kişisel hırsların hiçbir anlayışta zafere ulaşmadığını vurgulayan Kızıl, açıklamasını şöyle tamamladı:

  "Bu süreçte biz Gaziantepspor için elimizi taşın altına koyduk. Bizimle bu mücadeleye ortak olacak Gaziantepspor sevdalılarını aramıza bekliyoruz. Rengi, dili, dini, ırkı ne olursa olsun. Gaziantepspor sevdalısı olması bizim için yeterlidir. Taraftarımız rahat olsun. Gaziantepspor’u iyi günler bekliyor. Bugün birlik, beraberlik ve bütünleşme zamanıdır. Spora hizmet etmek için, Gaziantepspor’u sevmek için illa ki başkan olmaya gerek yok. Şunun da bilinmesi gerekir ki, İbrahim Kızıl verdiği sözleri yerine getirir ve asla geri adım atmaz. Cefa çeker, sıkıntı yaşar ama kararından dönmez. Bunun karşılığında tek beklentimiz Gaziantepspor’un başarısı için, gerek maddi gerekse manevi birçok şeyden vazgeçmemize saygı duyulmasıdır. Kimsenin Gaziantepspor sevgisinden şüphe duymuyoruz. Ancak sevginin gösteriliş tarzı ve yönteminin yanlış olduğunu belirtmek istiyorum. Ben önce insani, sonra vicdani ve ilahi adaletle sürecin değerlendirilmesini tüm sporseverlerden ve değerli basınımızdan özellikle rica ediyorum."

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar