Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Roberto Mancini'ye savaş açtılar!

  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin 51. TSYD Sporun Zirvesi seminerinde yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.
  Haber Giriş Tarihi: 12.01.2014 19:25
  Haber Güncellenme Tarihi: 12.01.2014 17:26
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin 51. TSYD Sporun Zirvesi seminerinde yaptığı, "Türk teknik adamların geride kaldığı" yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.

  TÜFAD'day yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

  "Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin 51. TSYD Sporun Zirvesi seminerindeki "Türk teknik adamların geride kaldığı" şeklindeki ifadesini kabul etmemiz mümkün değildir. Ülkemizde bugüne kadar çeşitli ülkelerden aralarında dünya şampiyonu, Avrupa şampiyonu olmuş, kendi liglerinde şampiyonluklar yaşamış birçok ünlü teknik direktör görev yapmış ve hiçbir kalıcı başarı gösteremeden ülkemizden ayrılmışlardır. Bu teknik direktörler ülkemize futbol adına hiçbir şey kazandırmadıkları gibi, ülkemizden çok şeyler götürmüşlerdir. Oysa hepimizin bildiği gibi gerek Milli Takım bazında gerekse de Avrupa kupalarında bugüne kadar kazanılan başarılar Türk teknik direktörleri tarafından kazanılmıştır. Türk teknik adamlar, ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-kültürel şartlar, kulüp yapılanmaları ve kendilerine sağlanan olanaklar çerçevesinde başarılı çalışmalar yapmaktadır. Türk teknik adamlara ülkemizde, Avrupalı meslektaşlarına sunulan çalışma koşulları, ekonomik şartlar, onlara tanınan sabır ve hoşgörü gösterildiği takdirde başarılı olacaklarına yürekten inanıyoruz. Türk teknik adamlar bu başarıyı gösterecek bilgi ve donanıma fazlasıyla sahiptir ve bunu ispat etmişlerdir. Sayın Roberto Mancini'nin bu açıklamasını esefle karşılıyor ve şiddetle kınıyoruz."

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar