Erden Timur’dan olay sözler! 'Fenerbahçe'nin örgütlü yapısı var!'

Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, Aston Villa'ya kiralanan Nicolo Zaniolo hakkında açılan bahis soruşturması hakkında, 'Çıkacak sonuca göre Zaniolo durumunun bir zararı da olabilir. Oyuncuyla da menajeriyle de konuştuk. Menajerinin de dediği böyle bir şey kesinlikle yapmadığı üzerineydi' açıklamasında bulundu. Futbolda örgütlü bir yapı olduğunu ifade den Timur, 'Ben kıvırmayı sevmem, net cevap veriyorum. Evet şu an bahsettiğim kulüp Fenerbahçe. Aynı örgütlü bir yapı Galatasaray'da yok' dedi. İşte detaylar...

17 Ekim 2023 Salı 21:25 - Güncelleme: 17 Ekim 2023 Salı 23:36

GALATASARAY HABERLERİ I Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, A Spor’da katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"ÇIKACAK SONUCA GÖRE ZARARI DA OLABİLİR"

Timur, Nicolo Zaniolo hakkındaki açıklamasında; "Çıkacak sonuca göre Zaniolo durumunun bir zararı da olabilir. Oyuncuyla da menajeriyle de konuştuk. Menajerinin de dediği böyle bir şey kesinlikle yapmadığı üzerineydi. Blackjack vb. şeyler oynadığı söylendi. Bunun da 150 bin euro gibi bir cezası var. Düzgün, genç heyecanlı birisi Zaniolo. Biz Zaniolo'nun beyanına inanıyoruz. Aston Villa da Zaniolo için kararı bekliyor. Çıkacak sonuca göre, bir şey yapacağız" dedi.

“SÖZ VERDİM O YÜZDEN YAYINA ÇIKTIM”

Timur açıklamalarının devamında; "Geçmişte bir söz vermiştim. O yüzden bu yayına çıktım. Toplumumuzda büyük bir güven sorunu var. Ben o dönem gerçekten ligi yıpratmamak için açıklamamıştım. İnsanlar da görecek, bunlar bize katkısı olacak şeyler. Doğru şeyler konuşup, doğru şeyler önereceğiz. Süper Lig, 6 büyük ligden biri olacak. 6 büyük ligden biri olursak, Galatasaray Şampiyonlar Ligi şampiyonu olabilir. Fenerbahçe, Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi şampiyonu olabilir, Avrupa şampiyonu olabilir" sözlerini sarfetti.

Timur sözlerini şöyle sürdürdü:

GALA GROUP PROJESİ

"City Group gibi bir Gala Group oluşturacağız. Daha fazla oyuncuya daha fazla üst seviyede yer verebileceğimiz bir fon yapacağız. Sponsorluk konusunda son üç aydır çalışıyorum. Orada Niyazi ve Naci Bey var. Gayrimenkul konularında ben ilgileniyorum. Hepsinin liderliğinde Dursun başkanımız var. Tüm bunların koordinasyonuyla ilgili Eray Bey ve Can Bey var. Bir şekilde ihtiyaç olursa ki biz büyük bir proje için geldik. Burak Başkan döneminde ona faaliyet dışında bir gelir elde etme projesi götürdüm. Önemli olan varlık satmadan kar etmek. Varlığını satmadan kar etmek sürdürülebilirliğini sağlıyor. Hiç futbolcu satmadan gelir elde etmek, ödediğiniz faizden daha yüksek olursa borcunuzu ödeyebiliyorsunuz. Yıllar sonra ilk defa bu sezon kar edeceğiz. 400-500 milyon dolarlık bir fon oluşturmayı hedefliyoruz.”

"RONALDO İÇİN ARACI İLE İLETİŞİME GEÇMİŞTİK"

"Her yıldız ismin akıllara gelmesi, toplumun özgüvenini arttırıyor. Cristiano Ronaldo ile yemek yemedim. Aracı kanalı ile fikrini sordum. 'Şu oyuncuya gidersek, alamazsak bize ne derler?' diye düşünmemek lazım. Yüzde bir ihtimal de olsa gideceğiz peşine. Ronaldo'ya Inter Miami'nin Messi'ye önerdiğine benzer bir teklif sundum. Bize yanıt olarak olmayacağı söylendi. Kafasını karıştırmış olabilir miyiz diye düşündük ama düşündüğümüzle kaldık.”

"SZYMANSKİ'NİN TERCİHİ BİZDİK"

Erden Timur transfer süreci için; "Szymanski iyi oyuncu dedim. Fred iyi oyuncu dedim. Rashica iyi oyuncu dedim. Transfer çalımı, önemli olmayan bir kavram. Bu, kulüpleri birbirlerine kırdırıyor. Bazen aynı oyunculara talip olabiliyorsunuz. Biz Zaha'yı aldık, bir şey demedim. Demem de. Rakiplerimiz Fred'de, Szymanski'de ve Rashica'da neler dediler. Szymanski'nin tercihi bizdik ama o paraları veremezdik. Harcama limitimiz yoktu." dedi.

"ÖRGÜTLÜ BİR DÜZENLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

"Örgütlü bir düzen ve örgütlü bir yapıyla karşı karşıyayız. Ben kıvırmayı sevmem, net cevap veriyorum. Evet şu an bahsettiğim kulüp Fenerbahçe. Aynı örgütlü bir yapı Galatasaray'da yok. Savcılığı göreve davet ediyorum. Hodri meydan. Ben diyorum ki, savcılık soruşturma açsın. Tüm telefon kayıtları incelensin. Tüm hesaplar incelensin. Herkes insanların hakkını yiyor. İftira, hak yemek. Bunlar oluyor. Hodri meydan diyorum. Yarın imza vermeye hazırım. Sadece benimki incelensin, yine tamam. Çünkü sosyal medya ile belli belirsiz bir şey yapıp insanları baskı altında tutuyorsunuz. O baskı bu işin özgürleşmesine engel oluyor. Bu da gelişmeye engel oluyor.”

"TÜRK FUTBOLUNA DA ‘TEMİZ ELLER OPERASYONU' YAPILMASI LAZIM"

"Hakem hatalarının bağımsız raporlanmasını istedik. 9 hakem tüm maçları izlesin, 15 günlerini alır. Ne çıkıyorsa kabul ediyoruz. Basit hata, kritik hata. Kim, kaç puan avantaj sağlamış? Neden yapmıyoruz bunu? Teraziden kaçan, hile yapıyordur. Türk futboluna İtalya'daki gibi; 'Temiz eller operasyonu' yapılması lazım.”

“TERAZİDEN KAÇAN HİLE YAPIYORDUR”

"Hakem hatalarının bağımsız raporlanmasını istedik. 9 hakem tüm maçları izlesin, 15 günlerini alır. Ne çıkıyorsa kabul ediyoruz. Basit hata, kritik hata.. Kim, kaç puan avantaj sağlamış? Neden yapmıyoruz bunu? Teraziden kaçan, hile yapıyordur"

 “BELGE DEMEDİM, KAYIT VE KONULAR DİYORMUŞUM”

"Belge demedim. Konuşmayı tekrardan dinledim. Bilgi bile demiyormuşum. Kayıt ve konular diyormuşum. Söylemediğim bir şeye ben bile inanacaktım."

 “OKAN BURUK'UN OPSİYONU KULLANILDI”

"Okan Buruk hocamızın sözleşme opsiyonu kullanıldı. Maaş artışıyla ilgili olarak da son aşamadayız. Bu yıllık bir sözleşme. Seçim olacağı için hocamız da böyle olmasını istiyor."

BOEY, ABDÜLKERİM VE KEREM'İN SÖZLEŞMESİ...

Sacha Boey ile sözleşme yenileme isteğimiz oldu. Menajeri gelecek görüşeceğiz. Abdülkerim Bardakcı ile sözleşme yenilemek için görüşmeye başlayacağız. Abdülkerim'in böyle bir talebi yokken biz yapıyoruz. Kerem'in maaşı yeni artmıştı ama tekrar bir görüşme söz konusu.

“MUSLERA İLE GÖRÜŞME YAPMADIK”

"Muslera ile sözleşme yenileme hakkında görüşme yapmadık. Muslera'nın ülkesinde futbol adına farklı planları var gibi görünüyor. Çocukları ülkelerinde eğitim gördüğü için onlardan uzakta şu anda."

“NELSSON'UN FİKRİ SÖZLEŞME UZATMAMAK YÖNÜNDE”

"Nelsson'la konuştuk… Şu anki fikri sözleşme uzatmamak yönünde. Ancak 2 sene daha sözleşmesi var. Her futbolcu forma giymek istiyor. Yedek kalmayı kabullenmemek güzel bir şey. Yaptığı açıklamalarda tam çevirisine de bakmak lazım. Şu anki fikri uzatmamak yönünde."

 “BELKİ BU SENE, O SENE”

"Fenerbahçe çok iyi kadro kurdu. Beşiktaş'ın kadrosu iyiydi, eklemeler yaptılar. Tutarsa çok daha iyi olurlar. İki takımın Avrupa'da yarı final oynamasını hayal ediyorum. Bunların içinde Galatasaray olur veya olmaz. Belki bu sene, o sene."

“BU MAÇLARDA DURMAKSIZIN DUA EDERİM”

"Manchester'da çok duygulandık. Ben maçlarda durmaksızın dua ederim. Totemci bir insanımdır. Totemim de duadır. Müthişti ve ben çok inanıyordum."

 “MANE İLE AFRİKA'DAKİ VAKFIM İÇİN KONUŞTUM”

"Matteo Guendouzi, Sofian Amrabat gündemdeydi. Sadio Mane ile bir kere konuştum. Paulo Dybala, bize söylendi. Mane ile transfer değil, Afrika'daki vakfım için konuştum. Leandro Paredes hiçbir zaman kesin olarak 'Geliyorum' demedi."

“VECINO İÇİN İMZA ATTIK, SARRI İZİN VERMEDİ”

Bir ateş yakılıyor. Bilerek yakıldığı için söylemiyorum. Vecino transferinde biz imzayı attık ama Maurizio Sarri izin vermedi. Sarri, Lazio'nun sahibine 'Giderse, ben olmam' dedi. Geçen Sarri de açıkladı. Biz dediğimizde inanılmadı.

“BAKAMBU'YU TEKNİK HEYET ÇOK İSTEDİ”

"Cedric Bakambu geçen sene Yunanistan'da gol kralı oldu. Teknik heyet de çok istedi. Bakambu'ya şans verilmesi lazım, performansıyla ilgili konuşmak istiyorsak. Birçok oyuncudan duydum, 'sonradan girdiğim maçlarda etkili olamıyorum' diyorlar. Dolayısıyla onun performansını değerlendirmek istiyorsak üst üste oynarsa konuşuruz."

 “BİR ŞEY SÖYLEDİM, 20 KERE ÖZÜR DİLEDİM”

"Yanlış hatırlamıyorsam Fenerbahçe geçen sene 70'e yakın açıklama yapmıştı. Biz 20 küsür tane. Beşiktaş 30 küsür. Geçmiş yıllarda hep dengeli. Geçen sezon yanlış bir şey söyledim, 20 kere özür diledim. Ama hala böyle dedi, böyle dedi diyorlar. Benim özür dilediğim yerde, bir sürü insanın neler dilemesi lazım."

“BİRİSİ ÇIKIP SORUYOR MU ALİ KOÇ'A 'NİYE AÇIKLAMADIN' DİYE?”

Benim özür dilediğim yerde, bir sürü insanın neleri dilemesi gerekiyor! Ben bir şey dedim, 'Herkes açıkla' diyor. Ali Koç, ‘Florya projesini seçim bittikten sonra açıklayacağım’ demişti. Birisi çıkıp soruyor mu ‘Hani, niye açıklamadın?’ diye."

 

Davinson Sanchez, Kim'e bağlı
Davinson Sanchez, Kim'e bağlı

Davinson Sanchez, Kim'e bağlı

Montella milli takımdan ayrılabilir
Montella milli takımdan ayrılabilir

Montella milli takımdan ayrılabilir

Evde spor yapın, yaza fit girin
Evde spor yapın, yaza fit girin

Evde spor yapın, yaza fit girin

Fenerbahçeli yengeler felekten bir gece çaldı!
Fenerbahçeli yengeler felekten bir gece çaldı!

Fenerbahçeli yengeler felekten bir gece çaldı!

Atiba Hutchinson teknik direktör oldu!
Atiba Hutchinson teknik direktör oldu!

Atiba Hutchinson teknik direktör oldu!

Fenerbahçe'yi Karanlık'tan çıkaracak hamle! Sağlık ekibine kadın eli değdi
Fenerbahçe'yi Karanlık'tan çıkaracak hamle! Sağlık ekibine kadın eli değdi

Fenerbahçe'yi Karanlık'tan çıkaracak hamle! Sağlık ekibine kadın eli değdi

""Sivri dili"" İlkay Gündoğan'ı Galatasaraylı yapacak! Bir umut ışığı doğdu

""Sivri dili"" İlkay Gündoğan'ı Galatasaraylı yapacak! Bir umut ışığı doğdu

Galatasaray ""istifa"" diye diretiyor! Fenerbahçe ""imza tehdidi""ni kullanıyor
Galatasaray

Galatasaray ""istifa"" diye diretiyor! Fenerbahçe ""imza tehdidi""ni kullanıyor

Sivas deplasmanında İsmail Kartal'ın güvenceleri Cengiz Ünder ve Çağlar
Sivas deplasmanında İsmail Kartal'ın güvenceleri Cengiz Ünder ve Çağlar

Sivas deplasmanında İsmail Kartal'ın güvenceleri Cengiz Ünder ve Çağlar

Milan'ın Fonseca hamlesi, Beşiktaş'ı teknik adam konusunda heyecanlandırdı
Milan'ın Fonseca hamlesi, Beşiktaş'ı teknik adam konusunda heyecanlandırdı

Milan'ın Fonseca hamlesi, Beşiktaş'ı teknik adam konusunda heyecanlandırdı

Fenerbahçe taraftarının ""oh be sonunda"" diyeceği başkan adayı: Ferit Şahenk
Fenerbahçe taraftarının

Fenerbahçe taraftarının ""oh be sonunda"" diyeceği başkan adayı: Ferit Şahenk

Beşiktaş'ta gelecek sezon neler olacak? 2024-25 sezonun tüyoları netleşti
Beşiktaş'ta gelecek sezon neler olacak? 2024-25 sezonun tüyoları netleşti

Beşiktaş'ta gelecek sezon neler olacak? 2024-25 sezonun tüyoları netleşti

Nuri Şahin operasyonu start aldı! İki eski yardımcısı Beşiktaş'ta işe başlıyor
Nuri Şahin operasyonu start aldı! İki eski yardımcısı Beşiktaş'ta işe başlıyor

Nuri Şahin operasyonu start aldı! İki eski yardımcısı Beşiktaş'ta işe başlıyor

2000'den bu yana TFF seçimlerinin yapıldığı tarihler bize birşeyler anlatıyor
2000'den bu yana TFF seçimlerinin yapıldığı tarihler bize birşeyler anlatıyor

2000'den bu yana TFF seçimlerinin yapıldığı tarihler bize birşeyler anlatıyor

Ferdi Kadıoğlu'nun hayal kırıklığı! Boey gibi en az 30 milyon euro edecekti
Ferdi Kadıoğlu'nun hayal kırıklığı! Boey gibi en az 30 milyon euro edecekti

Ferdi Kadıoğlu'nun hayal kırıklığı! Boey gibi en az 30 milyon euro edecekti

Sol stoper için Beşiktaş, Arjantin'de! Valentini'den sonra dev bir isim daha
Sol stoper için Beşiktaş, Arjantin'de! Valentini'den sonra dev bir isim daha

Sol stoper için Beşiktaş, Arjantin'de! Valentini'den sonra dev bir isim daha

TFF seçimleri İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'na katılmasının yolunu açtı
TFF seçimleri İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'na katılmasının yolunu açtı

TFF seçimleri İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'na katılmasının yolunu açtı

Yoksa gerçek mi! La Gazzetta Dello Sport bombayı patlattı! Okan Buruk milli takıma
Yoksa gerçek mi! La Gazzetta Dello Sport bombayı patlattı! Okan Buruk milli takıma

Yoksa gerçek mi! La Gazzetta Dello Sport bombayı patlattı! Okan Buruk milli takıma

""Bıçaklı joker"" hakettiği değeri buldu! Sıra dizi ve film teklifleri almasında

""Bıçaklı joker"" hakettiği değeri buldu! Sıra dizi ve film teklifleri almasında

Herşey 25 oy için! Haziran'da seçim olursa ne olur? Temmuz'da olursa ne olur?
Herşey 25 oy için! Haziran'da seçim olursa ne olur? Temmuz'da olursa ne olur?

Herşey 25 oy için! Haziran'da seçim olursa ne olur? Temmuz'da olursa ne olur?