• Fenerbahçe haberleri
 • Galatasaray haberleri
 • Beşiktaş haberleri
 • Trabzonspor haberleri
 • Adana Demirspor haberleri
 • Ankaragücü haberleri
 • Antalyaspor haberleri
 • Fatih Karagümrük haberleri
 • Gaziantepspor haberleri
 • Giresunspor haberleri
 • Hatayspor haberleri
 • Kasımpaşa haberleri
 • Kayserispor haberleri
 • Konyaspor haberleri
 • Medipol Başakşehir haberleri
 • Sivasspor haberleri
 • Ümraniyespor haberleri
 • İstanbulspor haberleri

Son Dakika

  Dursun Özbek Galatasaray'ın kurtuluş projesini açıkladı

  Dursun Özbek, Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmak istediklerini belirterek, "Bankalar Birliği anlaşması bizim önümüzdeki en büyük engeli oluşturuyor." dedi. Özbek ayrıca, "Stadyumumuzun yanında Vadi İstanbul'a doğru inen bir arazi var. Biz bu araziyi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden üst kullanım hakkını alarak 49 yıllığına kiralamış bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

  Haber Giriş Tarihi: 15.03.2023 15:05
  Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2023 15:05
  https://www.fotospor.com
  Dursun Özbek Galatasaray'ın kurtuluş projesini açıkladı

  Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı takımın mart ayı divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

  Faaliyet dışı projelerle ek gelir yaratmaları gerektiğini belirten Özbek, "Kulübümüz faaliyetlerinden dolayı zarar etmektedir. Tünelin ucundaki ışığı görüyoruz. Yakın zamanda, bu buhranlı süreçten ve yükten kurtulmuş bir şekilde karşınıza çıkacağıma inanıyorum. Seçim dönemindeki vaatlerimizden en önemlisi bankalar birliği anlaşmasından çıkmaktı. 9 aylık periyotta Galatasaray'ın içinde bulunduğu borç sarmalından kurtarmak için bunun ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha gördüm. Bizim kulübümüzün üretme kabileyetini geliştirmemiz gerekiyor. Bunu da faaliyet dışı projeler üretip gelirler sağlayabiliriz." dedi.

  Bankalar Birliği anlaşmasından kulübün faydasına olacak şekilde ayrılmak istediklerini belirten Dursun Özbek, "Bankalar Birliği anlaşması bizim önümüzdeki en büyük engeli oluşturuyor. Önümüzde Mecidiköy ve gayrimenkul geliştirme projesi olmasaydı Florya'daki adımları atmamız mümkün değildi. Hedefimiz Bankalar Birliği anlaşmasından en uygun zamanda en faydalı olacak şekilde çıkmaktır. Şu anda var olan koşullarla ve faizlerle çıkmak istemiyoruz. Florya projesinden yaratacağımızı geliri, sadece bu amaç için kullanabilmek için bloke edeceğiz." açıklamasında bulundu.

  Dursun Özbek Galatasaray Adası'yla ilgiliyse, "Seçim öncesi verdiğimiz en önemli sözlerden biri Galatasaray Adası'ydı. Ada, 1957 yılında Galatasaray'a kazandırıldı. O günden bu yana herhangi bir plan ve imar çalışması yapılmamış. Akışına bırakılmış ve sonunda başımıza neler geldiğini herkes biliyor. Eş zamanlı olarak da adanın imar çalışmaları için çalışmaya başladık." açıklamasında bulundu.

  Mecidiyeköy projesinin önemine dikkat çeken Dursun Özbek, "Daha önceden sizleri bilgilendirdiğim gibi Mecidiyeköy projemiz vardı. Galatasaray'ın yolunu açacak bir proje. Bugün rezidasn olarak satılmasının faydasını genel kurulda da anlatmıştım. Mecidiyeköy projesi, çıkış noktamızın başladığı yer. Getiri 1.5 milyar TL olabilecek bir proje. Bundan sonraki projemiz de Florya projesi. Riva'da bizim yaklaşık 130-140 tane villa var bize ait. Artan maaliyetler bizi ilgilendirmiyor. Biz, kaça satıldığına bağlı olarak kasamıza girecek tutarı hesaplayabiliyoruz. Bugün itibariyle 2 milyar TL'ye yakın bir gelirimiz olacak." ifadelerini kullandı.

  "Bu proje Galatasaray'ın geleceğinde altın harflerle yerini alacak"

  Sarı-kırmızılı kulübün yeni projesiyle ilgili ise Dursun Özbek, "Bu anlattığımız projeler kapsamında basit bir aritmetik yaptığınızda bu işin altından kalkabiliriz. İhtiyacımız olan tek şey, birbirimizi sevmek ve tek yumruk şeklinde hareket etmek. Yaklaşık 3-4 ay önce sonuçlandırdığımız ancak bilgilendirmediğimiz bir projemiz daha var. Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Stadyumumuzun yanında Vadi İstanbul'a doğru inen bir arazi var. Biz bu araziyi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden üst kullanım hakkını alarak 49 yıllığına kiralamış bulunuyoruz. Konuyla ilgili Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne projelerimizi hazırlıyoruz. 2 senelik zamanımız var. Bu proje çalışmalarının iki sene içinde sunulması lazım. Galatasaray'a yük getirmeyecek şekilde sizlere sunmanın hazırlığı içerisindeyiz. Kısa süre içerisinde tüm detayları anlatacağız. Bu proje Galatasaray'ın geleceğinde altın harflerle yerini alacak. Galatasaray'ın geleceğini hazırlarken, stadyumumuzun hemen yanında olması projenin kompakt bir yönetim getirecektir." dedi

  Dursun Özbek sözlerini şöyle tamamladı, "Futbol takımımız Okan hocamızın planları ve hedefleri çerçeveisnde ilerliyor. Kendisnin Galatasaray camiasına uzun yıllar hizmet edeceğine inanıyorum. Kadın futbol takımımız sezonu lider bitirmek için son maçına çıkacak. Bu önemli maçı da kazanmayı umut ediyorum. Yüzme, su topu ve kadın basketbolda sporcularımız Galatasaray'a yakışır bir mücadele sergiliyor. Kadın basketbol takımımız Avrupa'da yarı finalde. Tüm sporcularımıza ve ekiplerimize güveniyoruz."

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.