Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Adnan Polat fena bombaladı

  Adnan Polat: ''Büyük kulüplerin hepsi şikenin içinde. Tek temiz kulüp Galatasaray. Bu, benim için 10 şampiyonluktan önemli.''
  Haber Giriş Tarihi: 08.06.2012 08:36
  Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2012 07:36
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat, Bursa Galatasaray Taraftarlar Derneği tarafından düzenlenen şampiyonluk gecesinde yaptığı konuşmada "Bütün büyük kulüplerin hepsi şikenin içinde... Tek temiz kulüp Galatasaray. Bu benim için 10 tane şampiyonluktan daha önemlidir" ifadesini kullandı. Polat sözlerine şöyle devam etti: "Mayıs ayının 17'sinde yeni başkana kulübü, idari ibrasız bir başkan olarak devrettim. Bir ay sonra Türkiye'de şike konusu gündeme geldi ve idari ibrasız olan bu başkan ve yönetimi şikeye bulaşmayan ender kulüplerden biri olarak ortaya çıktı. Bu iki durum birbiri ile örtüşmüyor. Bu benim için kamuoyu nezdinde aklanma anlamına geliyor."

  Bir saatte beraat

  Görevden ayrıldıktan sonra bir mektup fotokopisi yüzünden evinin ve işyerinin arandığını belirten Polat, "İddia edilen paranın futbolculara dağıtıldığı makbuzları ile kanıtlandı. Fakat o dönemde yine muhasebede kayıtlı 1 milyon dolarlık paranın makbuzu bulunamıyor. Ne hikmetse 16 tane yönetici içinde ben mahkemeye gittim ama bir saat içinde beraat ettim" dedi.

  Liselilere ayrıcalık
  Galatasaray kulübüne üye olmak için herkesin muhakkak anayasanın eşitlik ilkesinden yararlanması gerektiğini anlatan Polat, "Galatasaray Lisesi'nden mezun olan insanlara Galatasaray üyeliği hakkı verilmiş. Galatasaray Lisesi'nden mezun olmuş biri 600 liraya üye olurken, dışarıdan gelenden 10 bin liraya istenmesi adalet mi?" yorumunu yaptı.

  Menfaatçi üyeler!
  Galatasaray Kulübü'nde üye sayısının 7 bine yaklaştığını bildiren Adnan Polat, bunların yüzde 80'inin iyi niyetli Galatasaraylı olduğunu belirterek, "Ama maalesef her toplulukta olduğu gibi kulüp üzerinden maddi-manevi menfaat sağlayanlar da var. Ben de bunlara liseciler diyorum. Galatasaray'ın bunlardan kurtulması lazım. Bunu kimse inkar edemez" diye konuştu.

  Ben uyarmıştım!

  Polat, "Ben '2012'de UEFA kriterleri devreye girecek. Biz dahil tüm kulüplerin mali fair-play'e uyması lazım yoksa UEFA'dan men edileceğiz' diye uyardısm. Maalesef Türkiye'de değerlendirmeler futbol topunun çizgiyi geçmesine endeksli olduğu için önlemlerimiz yüzünden eleştirildik. Benim için günü kurtarmaktan daha çok, geleceği inşa etmek daha önemliydi" ifadesini kullandı.


  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar