Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  "Hikayeyi bırak Zekeriya Alp"

  Erman Toroğlu, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp'i sert bir dille eleştirdi.
  Haber Giriş Tarihi: 21.12.2013 11:17
  Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2013 09:18
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu, Sabah gazetesindeki köşesinden MHK Başkanı Zekeriya Alp'i eleştirdi.

  İşte Toroğlu'nun dikkat çeken yazısının önemli kısımları...

  "Zekeriya Alp, hakem alemini bilmediği ve çok acemi olduğu için ağzına, yüzüne, suratına her yerine bulaştırıyor işi. Maç bitmiş, sanki arkasından kovalayan var. Hakemin kararları doğru demiş. Biraz beklesene kardeşim, temsilci ve gözlemci raporunu. Ondan sonra da TFF'den saçma sapan cezalar çıkıyor. Sahaya giren taraftarı tekmeleyen bir oyuncuya 3 maç, aynısını yapan bir başka oyuncuya ceza yok. Neden; eyyam. Benim gördüğüm Almeida da tekmeyi yapıştırdı. Ama hakem demiş ki teşebbüs etti. Raporunu görmedim ama tekmeye teşebbüs etmenin karşılığı olarak acaba onun kitabında ne yazıyor!

  Bizde hakemlerin kitabı ayrı, Disiplin Kurulu'nun kitabı ayrı, Tahkim'in kitabı ayrı. Federasyon'un kitabı hepten ayrı çünkü onlar Fransızca okuyup konuşuyorlar. Her işe Fransızlar. Maçın içinde yapılan yanlış ve o yanlışlar zinciri hala devam ediyor. Bu şunu gösteriyor, kımıldıyorsunuz, kımıldıyorsunuz bataklıkta batıyorsunuz. Beşiktaş'ı ve Fikret Orman'ı yüzde yüz haklı kılıyorsunuz. Şunu da söylemek lazım; aynı hatalar G.Saray ve özellikle F.Bahçe'ye yapılsaydı geçtiğimiz bir haftada neler olurdu?

  Sevgili Zekeriya, hikayeyi bırak da F.Bahçe maçlarına Trabzon bölgesinden hakem ata bakalım gücün yetiyor mu? İki senedir atayamıyorsunuz. Trabzon'daki hakemlerin kuralları ayrı, diğer şehirlerinkinin ayrı mı? Sakın insanları aptal yerine koymayın veya kendinizi akıllı sanmayın. Sonra eski hakemlerden fırça yiyip toplantıyı terk etmek zorunda kalırsınız!

  Not: Bu yazıyı bitirdiğimde bir telefon aldım. Disiplin Kurulu'nun verdiği cezalardan sonra hakem Barış Şimşek'i apar topar uçakla İstanbul'a getirtmişler. Neden? Şimdi hep beraber karar alınacak, "Böyle diyelim, şöyle yazdın ama böyle yazsan daha iyi olurdu" diye. Raporu göremediğimiz için rapor değiştirilir mi onu da bilemem. Ama geçtiğimiz federasyonlarda rapor değiştirildiğini biliyorum. Zaten hakemin İstanbul'a çağırılması yukarıdaki yazının ne kadar doğru ve haklı olduğunu gösteriyor. Neden paniktesiniz? Minareyi çaldınız ama kılıfı hazırlayamadınız. Minare kılıfı yırttı attı. Şimdi o kılıfa yama yapmaya çalışıyorsunuz."

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar