Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  İşte Emre'nin gönderilmesinin nedeni!

  Aziz Yıldırım: Bu rakamlarla Fenerbahçe’de kalmasına izin veremem.Sarı lacivertli kulübün başkanı, Metris’te kendisini görmeye gelen bir ziyaretçinin sorusuna, “Sergilediği performans ve yaşantısıyla Emre Belözoğlu bile olsa bu takımda kalamaz” cevabını verdi.
  Haber Giriş Tarihi: 09.06.2012 03:31
  Haber Güncellenme Tarihi: 09.06.2012 02:31
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  EMRE Belözoğlu... Türkiye’nin en çok tartıştığı isimlerin başında geliyordu. Sahada ve saha dışında attığı her adım, söylediği her söz gazetelere manşet oluyordu... Irkçılık suçlaması, sahadaki agresifliği, basın tribününe yaptığı hareket tecrübeli futbolcu ile ilgili tartışılan konulardı. Emre Fener-bahçe’den ayrıldı. Ayrılmadan önce herkes, ‘Emre gidecekse bu kararı kim verecek?’ sorusuna cevap arıyordu.

  Gidişi bile tartışıldı

  Kimileri Başkan Aziz Yıldırım’ın son sözü söyleyeceğini düşündü. Kimileri de teknik direktör Aykut Kocaman’ın... Dilerseniz gelin Emre’nin ayrılışındaki çok önemli bir ayrıntıyı birlikte okuyalım... Tecrübeli oyuncunun Fenerbahçe’den neden ve nasıl ayrıldığını karara bağlayalım.

  Raporlarla yanıt verdi

  F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Metris’te ziyaretçisi eksik olmuyor. Hal hatır sormanın dışında başkana Fenerbahçe ile ilgili pek çok soru da geliyor... Geçen aylarda böyle bir ziyarette Emre konusu gündeme gelir. Yaşanan diyalog ise şu şekildedir;
  Ziyaretçi: Başkan Emre ne olacak, takımda kalacak mı gidecek mi?
  Yıldırım, 1 dakika ister ve daha sonra elinde bir dosya ile geri gelir:
  Yıldırım: Bu Fenerbahçeli oyuncuların bireysel performanslarını içeren bir rapor... İdmandan, sosyal yaşamına pek çok kriter var... Emre’nin antrenman performansı yüzde 66... Mazeretsiz antrenmana katılmama oranı yüzde 12... Antrenman verimliliği ise yüzde 58... Arkadaşlarıyla iletişimi de soru işareti...

  Karar bana ait olmaz

  Yıldırım raporda yazılan tüm değerleri tek tek sıralar. Sıraladığı sportif çalışmaların çok da yüksek olmadığını ifade eder. Ve sonra ziyaretçesine döner: Bu raporlarla Emre bile olsa bir oyuncunun Fenerbahçe’de kalmasına ben izin vermem. Ziyaretçisi bu konuşmadan sonra “Anladım” der: ”Emre gidecek.” Yıldırım ekler: “Yine de buna ben değil, Aykut Kocaman karar verecek.” İşte Emre’nin ayrılış öyküsündeki küçük ama önemli bir detay.

  Emre’nin rapordaki performans bilgileri

  İdman performansı % 66

  Mazeretsiz idmana çıkmama % 12

  Antrenman verimliliği % 58

  Arkadaşlarıyla olan iletişimi ?

  Hürriyet

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar