Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  İlhan Ekşioğlu: "Af değil adalet istiyoruz"

  Yargıtay’a yeniden yargılanmak için dilekçe veren İlhan Ekşioğlu, “Özel yetkili mahkemede yüzümüze bile bakmadılar. Adil yargılamada kendimizi ifade ederiz” dedi.
  Haber Giriş Tarihi: 08.01.2014 09:45
  Haber Güncellenme Tarihi: 08.01.2014 12:53
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu şike sürecinin en gizemli ismiydi. Mahkeme sürecinde yaptığı duygusal konuşmalar, ailesi ile olan diyalogları bir çok kişiyi etkilemişti. Hele ki Fenerbahçe Kongresi’nde yaptığı konuşma birçok kişi tarafından ayakta alkışlanmıştı.

  Ekşioğlu, Yargıtay’a avukatları aracılığı ile bir dilekçe vererek yeniden yargılanma için talepte bulundu ve konuyla ilgili Hürriyet'ten Ahmet Ercanlar'ın sorularını yanıtlarken şu açıklamaları yaptı:

  ‘HER TAPENİN AÇIKLAMASI VAR’

  “Biz şike sürecinin başından beri aynı şeyi söylüyoruz. Biz şike yapmadık, teşvik primi vermedik. Biz adil bir yargılamada kendimizi ifade etme şansını bulacağız. Özel yetkili mahkemeler ‘Sen şike yaptın, yapmadığını ispatla’ diyor.

  Halbuki ispatı biz değil iddia eden yapmalı. Bizi suçlayanlar tüm tapeleri dosyaya koymadı. Suçlandığımız tapenin ne anlama geldiği bir sonraki konuşmada var fakat o görüşme dosyaya konulmuyor. Böyle olunca sanki suçluymuşuz gibi görünüyor. Bunun gibi yüzlerce neden ve olay sayabilirim. Özel yetkili mahkeme bunları dinlemiyor. Savunmanı anlatıyorsun, yüzüne bile bakılmıyor. Yani sonuç daha baştan belli. Biz Fenerbahçe olarak bir af istemiyoruz. Suçlu insan af ister. Biz, adil, önyargısız yargılanma hakkı istiyoruz.”

  Adalet herkese lazım olur

  İlhan Ekşioğlu, “Daha gözaltındayken büyük yalanlarla suçlu ilan ediliyorsunuz. İnsanlar sevmediği kişiler yargılanınca mahkum olmasını istiyorlar. Halbuki gerçek adalet bir gün herkese lazım olur” diye konuştu.

  Daire başkanı ‘Dedikodu’ dedi

  İlhan Ekşioğlu’nun avukatı Prof. Dr. Ersan Şen dün Yargıtay’a verdikleri dilekçe hakkında Hürriyet’e konuştu. Şen, “Başbakan’ın ve TBB Başkanı’nın söylediklerinin ardından ÖYM’lerin kalkacağı ve yeniden bir yargılama olacağı aşikar. Yargıtay’a bu nedenle bu dilekçeyi verdik. ‘Yargıtay kararı onadı’ haberlerini bir avukat arkadaşımız vasıtasıyla daire başkanına sordurduk. Böyle bir şey olmadığını ve davanın incelendiğini belirttiler. Eğer bu dava Yargıtay tarafından şu an sonuçlandırılırsa Anayasa mahkemesine gideceğiz” dedi.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar