Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Her şeyin sebebi olan o söz!

  Yargıtay'ın 60 sayfalık raporunda Aziz Yıldırım'ın 2010-11 sezonunda şampiyonluğun sadece sportif faaliyetlerle kazanılamayacağını düşündüğü için örgüt kurduğu ifade edildi.
  Haber Giriş Tarihi: 18.01.2014 07:58
  Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2014 07:47
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Yargıtay 5. Ceza Dairesi şike davasında 85 sanık hakkında oy birliği ile aldığı 60 sayfalık kararında çarpıcı ifadelere yer verdi. Kararda 1998'den bu yana F.Bahçe'de başkanlık yapan Aziz Yıldırım'ın 2009'da göreve geldiğinde 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü verdiği ancak aynı sezon kupayı Bursaspor'a kaptırdığına dikkat çekildi.

  UEFA'DAN FLAŞ HAMLE - TIKLAYIN...

  2005-06 sezonundan sonra 2009-10'da şampiyonluğun son maçta kaybedilmesinin kulüpte huzursuzluğa yol açtığı ve 2010-11 sezonu için mutlak şampiyonluk beklentisinin oluştuğuna vurgu yapıldı. Ancak aynı sezonun ilk yarısında Trabzon ile oluşan puan farkının şampiyonluk ihtimalini azalttığının görüldüğü ve şampiyonluk sözünü yerine getirebilmek için Aziz Yıldırım'ın ikinci yarıda puan kaybına tahammülünün bulunmadığı ayrıca takımın tek başına kazanmasının yeterli olmadığını rakipler Trabzon ve Bursa'nın da puan kaybetmesinin gerektiği ifade edildi.

  Şampiyonluğun sadece sportif faaliyetlerle elde edilemeyeceğini düşünen Yıldırım'ın, yöneticiler İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve Ali Yıldırım ile geçmişte Sedat Peker grubu ile irtibatlı olan bazı şahıslarla birlikte ayrı bir oluşuma gittiği sonucuna varıldığı vurgulandı.

  'Kulüpler değil sadece kişiler'

  Örgüt üyelerinin Aziz Yıldırım'ın emir, direktif ve talimatlarıyla hareket ettikleri aktarılan kararda ayrıca "Yargılananlar futbol kulüpleri olmayıp, kulüplerde yöneticilik yapan, futbol oynayan, yetkili ya da yetkisiz futbolcu temsilciliği yapan kişilerdir" denildi.

  Hiyerarşik bağ ile iş bölümü!’

  Yargıtay 5. Daire’nin açıkladığı kararda "Aziz Yıldırım tarafından oluşturulan suç örgütünün, bir kısım müsabakaların sonuçlarını F.Bahçe lehine olacak şekilde şike veya teşvik primi vermek suretiyle etkilemek amacıyla kurulduğu ve faaliyet yürüttüğü, sanıklar arasında mevcut hiyerarşik bağ çerçevesinde iş bölümü yapıldığı sonucuna varılmıştır" ifadeleri kullandı.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar