Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Fenerbahçe'den şike konusunda bir hamle daha!

  Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu, Savcı Zekeriya Öz'ün, 'Sahte belge hazırlamak çok kolay' açıklamaları sonrasında tekrardan harekete geçti.
  Haber Giriş Tarihi: 10.01.2014 17:30
  Haber Güncellenme Tarihi: 10.01.2014 15:48
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  İlhan Ekşioğlu geçtiğimiz günlerde avukatı aracılığıyla adil yargılanmak için Yargıtay 5. Ceza Dairesine bir dilekçe sunmuştu.

  İşte bu dilekçenin ardından Ekşioğlu avukatları aracılığıyla Savcı Zekeriya Öz'ün açıklamalarına dayanarak bir ek dilekçe daha hazırlayarak Yargıtay 5. Dairesi'ne sundu.

  Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu'nun avukatı Muammer Menekşe, Twitter adresinden yaptığı açıklamada ek dilekçenin içeriğinden bahsetti.

  Sayın Menekşe'nin yaptığı açıklama şöyle:

  ''Son zamanlarda basın-yayın organlarına yansıyan haberlerden ve kamu otoritesi tarafından yapılan açıklamalardan özel yetkili mahkemelerin soruşturma ve kovuşturma usullerinde dürüst yargılanma hakkının ihlaline yönelik uygulamalarda bulunduğu anlaşılmaktadır. Bu iddialara bir örnekte, Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'ün haberlere konu açıklamasıdır. ''SAHTE BELGE ÜRETMEK ÇOK KOLAY'' Öncesine ve sonrasına yer verilmeyen konuşmaların bir kısmının alıntı yapılarak kullanıldığı yargılama nedeniyle, delillerin hukuka aykırı şekilde toplanıp kullanılma ihtimali kuvvetlenmiş bulunmaktadır. Temsil ettiğimiz Sayın İlhan Ekşioğlu açısından CMK 160/2' ye aykırı şekilde konuşma içeriklerinin kullanılması, soyut ve subjektif bir suçlama çerçevesinde hareket edildiği izlenimini kuvvetlendirmektedir. İş bu sebeple, Yargıtay 5. Ceza Dairesine bugün tarihli ek dilekçemiz sunularak kararın bozulması talep edilmiştir.

  Kamuoyuna Saygılarımızla sunarız.''

  EKŞİOĞLU NE DEMİŞTİ?

  İhan Ekşioğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ''Biz şike sürecinin başından beri aynı şeyi söylüyoruz. Biz şike yapmadık, teşvik primi vermedik. Biz adil bir yargılamada kendimizi ifade etme şansını bulacağız. Özel yetkili mahkemeler 'Sen şike yaptın, yapmadığını ispatla'' ifadelerini kullanmıştı.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar