Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Fenerbahçe'den gece yarısı şike açıklaması!

  Fenerbahçe, şike davası ve yeniden yargılanması ile ilgili olarak açıklama yaptı.
  Haber Giriş Tarihi: 11.02.2014 09:28
  Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2014 07:29
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden şike davasının yeniden yargılanması ile ilgili geniş bir açıklamada bulundu.

  Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada,

  “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan diyor ki;
  Manisa, Türkiye 28.12.2013: "Devletin içinde polis ve yargı çetesi var! Günahsız insanları suçluyorlar"
  AKP Grup Toplantısı 28.12.2013: "Yargı mensuplarını baskı altına alan bir örgütle mücadele ediyoruz"
  Atatürk Havalimanı, Türkiye 05.01.2014: "Yeniden yargılanma konusunda çalışmalar yapılıyor ve bu çalışmalar bitmek üzere. Adalet Bakanımıza da görev verdik. Yasal altyapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. Yeniden yargılamayı anayasal düzenlemeye kadar taşıyacağız."
  Malezya, 11.01.2014: "Bence ülkedeki en büyük sıkıntı yargı vesayeti. Yargının tavrına hiçbir şekilde güvenmiyoruz. O savcı (Sözde şike davasını başlatan savcı Zekeriya Öz) dürüst değil. Yargı önce kendi içinde temizlik yapmalı, kendini temizlemeli.
  Brüksel, 22.01.2014: "Düşünün; savcılar, hakimler var, kendi vicdanlarıyla millet adına değil, örgüt yöneticilerinin emir ve talimatlarıyla hareket ediyorlar. Buna hiç kimse izin vermez, göz yummaz. Bizim de mücadelemiz yargıyla değil, işte bu tehlikeli örgütlerledir. Yargı içindeki bu örgüte izin vermeyeceğiz"
  AKP Grup Başkanvekili Sayın Mustafa Elitaş diyor ki; Türkiye Büyük Millet Meclisi, 27.01.2014: "Şike davası, MİT Müsteşarı ile ilgili soruşturma açılması, Gezi Olayları, dershane tartışmaları ve sayıştay raporlarına ilişkin iddialar bir araya getirilerek operasyon gerçekleştirildi.
  Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ diyor ki; Ankara, Türkiye 08.01.2014: "Ceza soruşturmalarının ve davalarının geçmişe dönük incelenmesi talimatı verdim"
  Avrupa Birliği'nden Sorumlu Devlet Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu diyor ki; TGRT Haber Kanalı, 02.01.2014: "Biz Türkiye'yi başka vesayetlerden kurtarmaya çalışırken, bu sefer bir yargı vesayeti oluştu. Maalesef yargı, Türkiye'de 11 yıldır yaptığımız reformlara ayak uyduramamıştır; hatta direnç göstermiştir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin bütün uyarılarına rağmen, aynı yargıçlar ve savcılar aynı kararları vermeye devam etmiştir. Yargı ideolojik kararlar veriyor."
  Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım; 14.02.2012, Silivri, duruşma salonunda, 30.03.2012: Çağlayan Adliyesi'nde: "BU BİR ŞİKE DAVASI DEĞİLDİR. BU BİR SİYASİ DAVADIR", "BU OPERASYON, FENERBAHÇE'Yİ ELE GEÇİRME OPERASYONUDUR, NE ŞİKESİ MEMLEKET ELDEN GİDİYOR" demişti.
  TÜRKİYE'DE, 17.12.2013 itibariyle;
  Emniyette başlayan görevden alma fırtınasında şu ana kadar yüzlercesi rütbeli olmak üzere altı bini aşkın polisin yeri değiştirildi; İki bine yakın hakim ve savcının yetkileri elinden alındı.
  Şike soruşturmasını başlatan Savcı Zekeriya Öz, yürüten Savcı Mehmet Berk, yetkileri elinden alınarak görev yeri değiştirildi...
  Şike soruşturması dahil olmak üzere birçok hukuksuz telefon dinlemesi yaptığı tespit edilen İstanbul Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç görevden alındı... Şike operasyonunda gözaltı emri veren İstanbul eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu görevden alındı...
  Fenerbahçe Spor Kulübü olarak; görevleri ve yetkileri ellerinden alınan bu şahıslar tarafından yürütülen 'Sözde şike' operasyonunun tüm dökümanları hukuka aykırı usullerle elde edilen ve taraflarca reddedilen iletişim, dinleme, tespit tutanaklarından başka hiçbir somut delile dayanmadığını, adil yargılama ve doğal hakim ilkeleri uyarınca Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne açıkça aykırı olduğunu, bu deliller ve özel yetkili mahkemeler eliyle yapılan bu yargılamaların sonunda verilen kararları tanımadığımızı açıkladık. Türkiye'de yapılan tüm bu yargılamalarda, UEFA Disiplin Kurulu'nda, UEFA Tahkim Kurulu'nda ve CAS'ta bu yalan ve iftiralarla dolu polis fezlekesi ile yargılandık.
  Meşruyetini yitirmiş bu operasyon sonrasında, Türkiye'nin ulaştığı tek gerçek; Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları uyarınca, adil yargılanma hakkının, başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere Özel Yetkili Mahkemelerde yargılananlar ve tüm Türkiye için gerekli olduğunu dünya kamuoyuna duyururuz” denildi.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar