Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  F.Bahçe cephesi ve Başbakan neler konuştu?

  Fenerbahçeli yönetici Mahmut Muslu, Başbakan ile yapılan iki saatlik toplantının olumlu geçtiğini söyledi.
  Haber Giriş Tarihi: 03.01.2014 08:15
  Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2014 11:33
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Mahmut Uslu, önceki gün Rıdvan Dilmen ile birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmenin detaylarını Milliyet gazetesi yazarı Ercan Güven'e anlattı.

  Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu’nun önceki gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dolmabahçe’deki ofisinde bir araya gelmesi gündeme bomba gibi düşmüştü.

  Rıdvan Dilmen’in, Kayserispor maçı sonrası hükümeti protesto eden Fenerbahçe taraftarını eleştirerek, “Sayın Başbakan herkesten daha fazla Fenerbahçelilik yapmıştır. Bunları hiç hak etmedi. Başbakana haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Neden haksızlık yapıldığını da Başkan Yıldırım’ın açıklamasını bekliyorum” çıkışından birkaç gün sonraya rastlayan bu toplantının içeriği de doğal olarak büyük merak uyandırdı.

  İşte o görüşmenin detayları:

  - Rıdvan Dilmen’le beraber Başbakan ile görüşmeye gittiniz. Yanlış bir yorumda bulunmamak için bunun sebebini sormak istedim?

  *“Görüşmeye Rıdvan’la birlikte gitmedim. Ben gittiğimde o da sayın Başbakan’ın yanındaydı. Fenerbahçe ile ilgili gündemdeki konuları görüştük. Bunun dışında başka bir şey yok.”

  - Durum farklı olduğu için soruyorum. Yargıtay süreci var. Fenerbahçe seyircisi bağırıyor hükümet aleyhine. Bu ortamda toplantı yapıyorsunuz.

  *“Evet ama birçok önemli meselemiz var bizim. Samandıra Tesisleri var, üç tane okul yaptık. Hâlâ okulu devralmamışız. 8-10 tane konu söyleyebilirim size. Belki bu görüşmenin sporla ilgili olan kısmı yüzde 10’dur. Fenerbahçe Kulübü’nün bin tane şeyi vardır. Daha önce de sanırım başbakanla kimse görüşmedi. Bu yüzden biraz ilgi çekti.”

  - Kabul ettiğine göre sayın Başbakan da istemiş görüşmeyi. Onun da uyarıları, talepleri oldu mu acaba?

  *“Randevu benim tarafımdan istendi. Kulüp adına, şahsım adına değil. 20 gün evvel randevu talep ettik ve görüştük. Bugünlere denk geldi. İnşallah hayırlı olur. Şu anda fazla açıklayamıyorum ama sonuç olarak yaptığımız şey çok gizli bir iş değil. Spor kulübü idareciliği yapıyoruz. Ama tabii spor kulübü denince de on bin tane işi var. Biliyorsunuz, Fenerbahçe Genel Kurulu öncesi sayın Başbakanımız üç-dört konuda vaatlerimizi eleştirmişti. O hususları açtım kendilerine.

  - Başbakan’ı yanlış mı bilgilendirmişler... Ben çünkü sayın Erdoğan’ın konuşmalarından onu çıkarmıştım ve yazmıştım...

  *“Başbakan’a onları anlattım. Sizin yazdığınız şeylerin hepsi doğru. Bakın biz nasıl banka kurucağız. Böyle bir imkanımız, paramız yok. Ama bir banka gelir, şube açar biz de Fenerbahçeli taraftarların işlemlerinden, yatırımlarından hisse alırız mesela. Banka kurmak değil böyle bir fikirdi bahsedilen. Yat limanı dendi. Yat limanı daha ihaleye çıkmamış. Çıksa da Fenerbahçe Kulübü’nün bütçesini aşan bir iş. Biz dedik ki, Fenerbahçeli bir yatırımcı alırsa, bize de hisse versin. Ortak olmak istedik. Fenerbahçe’ye gelir yaratmak için. Bu gelirlerle burası dönmüyor.

  - 3 Temmuz’da haksızlığa uğradığını iddia eden Fenerbahçe, kızgın Fenerbahçe taraftarı...

  *“Tabii ki güncel konuları da konuştuk. Bazı şeyleri şimdi açıklamak saygısızlık gibi geliyor bana. Ama şu yorum yapılabilir: Başbakan ile diyalog kuruldu diye. Belki ilk defa böyle bir şey oldu.

  -Nasıl niteleyebiliriz toplantıyı?

  *“Toplantı olumlu geçti tabii ki... En azından bana göre olumlu diyebilirim.”

  - Peki siz tribünlerin tepkisini azaltmak için bir çalışma içine girecek misiniz bu toplantı sonrasında. Yoksa Başbakan ile ilişkileriniz yumuşarsa belki tribündeki tepkiler de kesilebilir diye mi düşünüyorsunuz?

  *“Pek düzelmez. Kolay halledilecek bir şey değil. Çünkü olay 3 Temmuz’a uzanıyor. Tribünler politize oldu. Anlayacağınız o ayrı bir sorun.”

  İşte Ercan Güven’in o yazısı

  “... Asıl konu nedir biliyor musunuz?..
  Aziz Yıldırım’ın seçim vaatlerinin o kadar da uçuk olmaması!..
  Evet... Sayın başbakan o sırada eksik bilgilendirilmiş olmalı.
  Çünkü Aziz Bey “Banka kuracağız” derken de “Marina ihalesinden” bahsederken de bu işleri “asıl yapacak Fenerbahçeli yatırımcılar” ile Fenerbahçe’nin ortaklık kurabileceğini, yani biraz hatır, biraz para ve bolca taraftarlık duygusu kullanarak Fenerbahçe’ye gelir yaratılacağını söyledi.
  Marina konusunda net ve açıkça dile getirdi hisseyi... Diğerlerinde ben öyle algıladım.
  ***
  Bu yöntemle Petrol Rafinerisi kurmaktan bile bahsedebilir Fenerbahçe.
  Bir Fenerbahçeli kurar, % 5 de Fenerbahçe’ye verir, on yılda borcunu öder kulüp.
  Buyurun size rafineri sahibi Fenerbahçe!
  Marina ihalesi aynen böyle.
  Alışveriş merkezi ayrı...
  Adeta bir hükümet politikası halinde olan, hatta bu yüzden tepki bile alan Sayın Başbakan, Alışveriş Merkezi fikri Fenerbahçe’den gelince doğalı destekti...”

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar