Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  "Ben şike yapmadığımı bilmiyor muyum?"

  Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yargıtay'ın onama kararının ardından çarpıcı açıklamalar yaptı.
  Haber Giriş Tarihi: 24.01.2014 10:44
  Haber Güncellenme Tarihi: 24.01.2014 14:13
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Posta gazetesinden Candaş Tolga Işık'a röportaj veren Aziz Yıldırım, çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte Yıldırım'ın röportajından dikkat çeken kısımlar:

  "Kardeşim ben şike yapıp yapmadığımı bilmiyor muyum? Şike tapmış olsam bu kadar dikilebilir miydim? Her şey ayarlanmış, tezgah kurulmuş. Emenike para saydı diyorlar, görüntü yok. Yok tarlalar, Sivas'a para gitti, ortada para yok. İddianame hazırlanıyor. Fezlekedeki oyuncunun yerine başka oyuncu koyuyorlar. 19 maç deyip 6 maça indirdiler. Bunu hazırlayanların hepsinin sonradan istifa etmesi gerekirdi. Bu ne biçim tezgahtır. Ben şike filan yapmadım. Suçlamayı yapan ispat eder.Bana şike yaptın diyorlar, onlar yaptığımı ispatlayamıyor. Benim yapmadığımı ispat etmemi bekliyorlar. Böyle bir saçmalık mı olur? "Bu parayı şuradan aldın, şuraya bıraktın, al sana görüntü" demen lazdım! Nerede? Yok öyle bir şey. İbrahim Akın olayı... Yahu ben para flan vermedim. İddianamedede Ahmet Çelebi, Bülent İşçan vasıtasıyla parayı verdi diyorlar. Yargıtay kararında başka bir şey diyorlar. Mahkemedeki isim Yargıtay'da değişiyor. Bu nasıl hukuk? Biz kime güveneceğiz?"

  "Hedefte ben yokum. Fenerbahçe Kulübü var. Ben Fenerbahçe'nin başkanı olduğum için hedefe girdim. Hiçbir zaman ne hükümetten ne de cemaatten yana oldum. Atatürk ilkerlerine bağlı, Cumhuriyet'in değerlerine, laikliğe inanan biriyim. Bunlara yanaşmadığım, bunlarla birlikte olmadığım için hedefteyim. 16 yıl başkanlık yaptım. Bir tane ihale aldım mı? Haa, ihale aldım, 5 milyon - 10 milyon benim mühanedislerim alıp o da kendi maaşlarını çıkartıyorlar. Onun dışında benim başkanlık dönemimde böyle bir camiayı yöneteden adam olarak benimle ilgili bir kelime söyleyebilir mi kimse? Söyleyemez. Çünkü yapmadım. O zaman ne oluyor? Taraf oluyorsun. Benim tarafım belli. Ben Atatürkçüyüm, Cuhmuriyetçiyim, laikim. Ödedeğim bedel bunun bedelidir"

  "Adil, yeniden yargılanma olacaksa varız. Onun dışında af-maf istemiyorum. Beni adil, taraftar kişiler yargılayacaksa olur ama aksi olmaz. Benim öyle bir ümidim yok ama Allah bu ülkeye yardım etsin"

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar