Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  ''Aziz Yıldırım'ın başka çaresi yok''

  Fenerbahçe'de Şükrü Saracoğlu Stadı'nın isim hakkının satışa çıkarılması ekonomik sorunlaru gündeme getirdi. Sarı lacivertli eski yöneticiden ise şok edecek sözler geldi.
  Haber Giriş Tarihi: 27.12.2013 08:49
  Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2013 17:10
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın "O bir vefa örneği. Stadın adını satmam" sözlerine rağmen Şükrü Saracoğlu isminin satışa çıkarıldığının KAP'a bildirilmesi, sarı-lacivertli kulübün ekonomik durumuyla ilgili soruları da gündeme getirdi. Fenerbahçeli eski bir yönetici, Sabah'a yaptığı açıklamada yönetimin son kurşun olarak stat isim hakkını kullandığını söyledi. İsminin açıklanmasını istemeyen yöneticinin tespitleri şöyle:

  SPK FENERİUM'UN DEVRİNE KARŞI

  Yönetim, kısa ve orta vadeli borçlar için önce 200 milyon TL'lik tahvil satışı gerçekleştirmek istedi. Ardından da Fenerium'un yüzde 80 hissesini Sportif AŞ'ye devretme girişiminde bulundu. Ancak Sermaye Piyasası Kurulu, küçük yatırımcının hakkını koruma ilkesini gözönünde bulundurup buna karşı çıkıyor. Ayrıca Fenerium şu an kulübün bünyesinde olduğu için vergi muafiyetinden yararlanıyor. 'Sportif AŞ'ye geçtiği takdirde, vergi muafiyeti sona erer' diye Gelirler Kontrolorlüğü'nün bilirkişi görüşü var.

  KUR FARKI YÜZÜNDEN BORÇ ARTTI

  F.Bahçe'nin borcu Mayıs ayından bu yana sadece kur farkından yüzde 30-35 arttı. Bütçeler hep TL üzerinden yapıldı. Ancak oyunculara olan borçların hepsi Euro üzerinden... Mayıs ayında Euro 2.25 civarındaydı. Bugün 2.9'u buldu. Bir de oynatamadığımız, fayda sağlayamadığımız yabancı oyuncuları göndermek için üzerine para verdik. Hatta tribünde oturttuğumuz futbolcuların maliyeti bu rakamlara eklenince ortaya devasa bir borç çıktı.

  F.BAHÇE ÇOK PAHALI BİR TAKIM

  Fenerbahçe'nin futbol takımı çok pahalı. Avrupa'ya gitmeyen ancak oyuncularına yılda 50 milyon Euro'ya yakın ödeme yapan dünya üzerinde kaç kulüp var? Sadece futbolda da değil. Tüm branşlarda yabancı sporcularla yüksek meblağlarla sözleşmeler yapıldı. Bunlar hep mali tablolara eksi olarak yansıdı ve kulübü hareket edemez hale getirdi.

  BAŞKAN İKNA OLMAYIP NE YAPSIN

  Haberleri okuyorum; yöneticiler başkanı ikna etmiş stat isim hakkı satılması için... Yahu Başkan'ın başka çaresi kalmadı ki! Ya cebinden para verecek ya da isim hakkını satacak. Birçok gazetede 150 milyon Euro gibi bir bedelden söz ediliyor. Şu anki piyasa ortamında stat ismine bu parayı verecek bir şirket yok. Ayrıca 10 yıllık yapacağınız sözleşmede bu parayı peşin mi alacaksınız? Farz edelim ki peşin aldınız. Bu para F.Bahçe'yi düzlüğe çıkarmaz. Sadece Mayıs'a kadar nefes aldırır.

  6+0+4 EN ÇOK BİZE ZARAR VERDİ

  F.Bahçe'nin çok acil olarak ekonomik tasarruf paketini devreye sokması lazım. Savunduğumuz 6+0+4 kararı bile en çok zararı bize verdi. Üzerine para vererek yabancıları gönderdik. Yarısını da tribünde oturtuyoruz. Bunların maliyeti bile başlı başına bir servet. Başkan Aziz Yıldırım seçim vaadi olarak kulübe bir sürü personel aldı. Artık kulüpteki masalarda oturacak yer kalmamış durumda. Seçim öncesi kendisine destek olan genel kurul üyelerinin çocuklarını, eşlerini dostlarına iş verdi. Bunlar da kulübe ekstra maliyet olarak karşımıza çıkacak.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar