Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Aziz Yıldırım: ''Ben söylemiştim''

  Başkan Aziz Yıldırım’ın yönetici arkadaşları ile yaptığı değerlendirmede Başbakan Erdoğan’ın, “devletteki paralel yapı” çıkışına, “Benim şike sürecinden bu yana söylediklerimi şimdi hükümet söylüyor. Ben bunları her yerde anlattım” yorumunda bulunduğu öğrenildi.
  Haber Giriş Tarihi: 25.12.2013 08:19
  Haber Güncellenme Tarihi: 25.12.2013 06:20
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı, “Devlette paralel yapı kurmak isteyenler, devletin kurumları içerisine sinenler şunu bilesiniz ki istediğiniz kadar oralara yerleşin. İninize gireceğiz ininize. Didik didik edeceğiz ve devletin içindeki bu örgütleri teşhir edeceğiz” çıkışına Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da destek verdi.

  Başbakan ve bakanların bu konuyla ilgili yorumları sonrası yönetici arkadaşları ile bir durum değerlendirmesinde bulunan ve gelinen noktayı tartışan Yıldırım’ın çarpıcı ifadeler kullandığı öğrenildi.
  Aziz Yıldırım’ın 3 Temmuz sürecinin başlangıcından itibaren kendisinin de aynı düşünceleri dile getirdiğini ancak kendi camiasından bile bu iddialara inanmayanların çıktığını belirttiği ifade edildi.

  Fenerbahçe Başkanı’nın yönetici arkadaşlarına, “Ben bunların hepsini mahkemede, UEFA’da, CAS’ta, kısacası her yerde söyledim.  Bunun bir şike operasyonu olmadığını anlatmaya çalıştım. Bugün aynısı söyleniyor. O günkü gazetelere bakılsın aynı ifadeleri ben kullandım. Benim o gün söylediklerim bugün konuşuluyor. İçeride düzen var dedik. Bizi oyuna getiriyorlar, hedef alıyorlar dedik. Mahkemede beni dinlemediler. Hakimlere söyledik bunu. Şimdi aynısını hükümet söylüyor” dediği belirlendi.
  Bilindiği gibi Yıldırım’ın avukatları Yargıtay’a sundukları ek dilekçeyle, “adil yargılanmanın sağlanması hususunda benzer soruşturmalara gösterilen hassasiyetin kendilerinden esirgenmemesi” talebinde bulunmuşlardı.

  Kılıç yorum yapmadı

  Fenerbahçe Kulübü’nün şike süreciyle ilgili mahkemeye ek dilekçe vermesini Spor Bakanı Suat Kılıç da değerlendirdi. Kılıç, “Hukuk süreci bitmeden bu konuda yorum yapmam. 7 Temmuz 2011 tarihindeki kanaatim buydu, bugün de aynı. Siyasilerin yapacakları yorumlar, çok bilinmeyenli bir denklemi iyice içinden çıkılmaz bir yapıya dönüştürebilir. Yargıtay aşamasına kadar gelen şike davasıyla ilgili siyasiler yorum yapmamalı, bunu hukuk sürecine bırakmalı. Tarafların  itirazı varsa eğer, bu itirazları yargıya taşınmalı ve bununla ilgili son noktayı yine yargı koymalı” yanıtını verdi.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar