Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Sinan Vardar: ''O bağırsakları temizlemek lazım''

  Beşiktaş'ta iki dönem yöneticilik yapan ve Beşiktaş Futbolcu Araştırma Merkezi'ni (BEFAM) kuran Sinan Vardar önemli açıklamalarda bulundu.
  Haber Giriş Tarihi: 09.12.2013 08:51
  Haber Güncellenme Tarihi: 09.12.2013 06:51
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Beşiktaş'ta iki dönem yöneticilik yapan ve Beşiktaş Futbolcu Araştırma Merkezi'ni (BEFAM) kuran Sinan Vardar, 'çilek' diye adlandırılan yıldız yabancı transferlerinin de gerektiğini, ancak çileklerin yanında elmaları da unutmamak gerektiğini söyledi.

  Geçmişte iki dönem yöneticilik yaptığınız Beşiktaş'ın şu anki durumunu nasıl buluyorsunuz?

  Yıldırım Demirören yönetiminde iki dönem görev yaptığım için, Beşiktaş'ın şuan bu ekonomik krize nasıl girdiğini bire bir yaşadım. Maalesef camiaya çok kırgınım. 50 senedir futbolla ilgileniyorum. Beş kulüpte başkanlık yapmışım, iki dönem Beşiktaş'ta yöneticilik yaptım, bu benim için çok büyük gurur. Beşiktaş Futbolcu Araştırma Merkezi'ni (BEFAM) kurdum. Şu an BEFAM'dan 65 futbolcu profesyonel liglerde oynuyor. Yıldırım Demirören ile hiçbir zaman yıldızımız barışmadı. Kendisini severim ama sistem olarak birbirimizden çok farklıydık. Zaten onun eksik düşündüğünü de Beşiktaş en son yaşadı ve ekonomik kriz altına girdi. Bu sene son iki maça gittim. Şeref tribününde gittiğimde çıkar ilişkisi içinde olan insanları gördüğüm zaman maça bile gitmek istemiyorum. Hep aynı insanlar; kulüpten menfaatleri olanlar. Bunların hepsini temizlemek lazım. Sayın Fikret Orman bunları yapar mı, ben yapacak gibi görüyorum. Ancak kulüpte çok büyük bir ekonomik kriz olduğunu da biliyorum.

  YABANCIYA KISTAS KOYULMALI

  Ben yıldız oyuncuya karşı değilim. Her takımda 10'ar yabancı oyuncu var ama 4'ünü tribüne yolluyor. Hem parasını ver hem tribünde oturt. Böyle sistem olmaz. Yabancıyı serbest bırakacaksın ama belirli kıstaslar koyacaksın. Mesela "25 yaşın üstünde 1 veya 2 oyuncu alacaksın" ya da "Milli formayı giymiş olmalı" gibi kıstaslar olacak. Milli takımda Fatih Terim, Aytaç'ı, Uğur'u oynattı. Bu süper bir durum. Şunu da söylemeliyim; çileklere karşı değilim ama elmaları da ihmal etmeyelim. Alt yapılara dönelim.

  ''BEŞİKTAŞ'A FAYDALI OLACAK"

  Şu an yönetimde olan oğlunuzu nasıl buluyorsunuz?

  Mete benim yanımda yetişen çok iyi bir ekonomist. Futbol bilgisi iyi, iyi de futbolcuydu. Beylerbeyi'nde başkanlık yaptı. Mete'ye yönetici olduğunda hiç karışmadım. Kendi imkanları ile yönetici oldu. Ben kimseyi yönetime alın diye serzenişte bulunmadım. Mete kendine listede yer buldu. Başkan'a da teşekkür ederiz. Sponsorluk bölümünün başında bulunuyor Mete. Orada çok faydalı işler yapıyor. Reklamını bile yapmıyor. Ben oğlum diye söylemiyorum ama Beşiktaş için çok faydalı olacaktır. Ekonomi bilgisi ile başarılı olacaktır.

  STAT BEŞİKTAŞ'IN KURTULUŞUDUR!

  Stat projesi Beşiktaş'ın kurtuluşu mudur?

  Evet. Hem ekonomisine, hem camiayı toparlamasında büyük etkendir. Beşiktaş seyircisi özünden veren ve kulübüne bağlı insanlardır. Birlik beraberlik içinde stadın bitimi de sağlanırsa iyi olur. Bittiğinde dünyanın en güzel stadı olacak. Bir tarafı tarih, bir tarafı deniz. Başkan ve ekibine bu stat için bütün desteği vermemiz lazım.

  BEŞİKTAŞLI DEĞİLLER

  Beşiktaş'ın en önemli handikaplarından biri üye sayısındaki çarpıklıktır. Kongre üyelerinin 3'te 1'i Beşiktaşlı değil. O bağırsakları temizlemek lazım. Beşiktaş'ta seçimlerdeki bu çürümüş zihniyetini kaldırmak lazım.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar