Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Olcay Şahan'ın yanına yaklaşabilen olmadı!

  Ligde ilk ya­rı­nın en dik­kat çe­ken is­mi ‘is­tik­ra­rıy­la’ Ol­cay Şa­han ol­du. Be­şik­taş­lı fut­bol­cu, 17 maç­ta da for­ma giy­di. Ge­çen se­zon da 34 ma­çın ta­ma­mın­da oynayan yıl­dız oyun­cu sü­rek­li­lik açı­sın­dan mevkisinde Av­ru­pa'nın en ön­de ge­len oyuncuları arasına girdi.
  Haber Giriş Tarihi: 01.01.2014 08:36
  Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.2014 06:36
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Spor To­to Sü­per Lig’de ilk ya­rı ge­ri­de ka­lır­ken, bir fut­bol­cu per­for­man­sıy­la tüm dik­kat­le­ri üs­tün­de top­la­dı. Be­şik­taş­lı Ol­cay Şa­han, 17 kar­şı­laş­ma­nın ta­ma­mın­da for­ma gi­ye­rek ta­kı­mı­nın is­tik­rar abi­de­si ol­du. Ol­cay ay­rı­ca son 1,5 se­zon­da for­ma giy­di­ği maç sa­yı­sıy­la Av­ru­pa’nın da sa­yı­lı fut­bol­cu­la­rı ara­sı­na gir­di.

  34 hafta süren liglerde rakibi yok

  Ge­çen se­zon li­gin 34 ma­çı­nın ta­ma­mın­da gö­rev alan Ol­cay, bu yıl­ki 17 maç­la bir­lik­te top­lam­da 51 kar­şı­laş­ma­ya çık­mış ol­du. Bu is­ta­tis­ti­ğiy­le Ol­cay 4 bü­yük­ler ara­sın­da bu­nu ya­pan tek fut­bol­cu ol­du. Ta­raf­tar­la­rın uzun yıl­lar Be­şik­taş for­ma­sı al­tın­da gör­mek is­te­di­ği Ol­cay'ın bu is­tik­ra­rı­nı or­ta sa­ha­nın so­lu ve or­ta­sın­da oy­na­yan isim­ler­den pek azı ba­şa­ra­bil­di. Bu­nu ger­çek­leş­ti­ren oyun­cu­lar ise Tür­ki­ye gi­bi yıl­da 34 de­ğil, 20 takımın mücadele ettiği ve ligin 38 hafta oynandığı ül­ke­ler­den çık­tı.

  Almanlar yanına bİle yaklaşamadı

  Av­ru­pa’nın dev­ liglerinden sa­de­ce Al­man­ya'da yıl­da 34 maç oy­na­nır­ken, bu­ra­da­ki isim­ler Ol­cay'ın ya­yı­na bi­le yak­la­şa­ma­dı. Avrupa’nın en istikrarlı futbolcularının son 1,5 sezonda oy­na­dı­ğı lig maç­la­rın­da du­rum şu şe­kil­de:

  SCARIONE DE VAR!

  Süper Lig’de Olcay gibi istikrarıyla dikkat çeken bir başka isim de Kasımpaşalı Oscar Scarione oldu. Ancak, Lacivert-Beyaz- lıların ilk yarıdaki tüm maçlarında forma giyen Arjantinli futbolcu, geçen sezonu İsviçre’nin St Gallen takımında tamamladı. Orada 36 lig maçında da oynadı. Böylece son 1,5 sezonda toplam 53 maça çıkan Scarione 2 farklı ligde olsa da çarpıcı bir grafiğe imza attı.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar