Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Murat Aksu: Keşke haklı çıkmasaydık!

  Akatlar'daki Beşiktaş Milangaz Arena'da yapılan Beşiktaş Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nda kongre üyeleri 2012 yılı bütçesi ile kulüp üye giriş ve yıllık aidat ücretleriyle ilgili görüş ve önerilerini aktardı.
  Haber Giriş Tarihi: 10.06.2012 15:34
  Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2012 14:34
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Kongre üyesi ve eski yönetici Murat Aksu, yönetici Berk Hacıgüzeller'in açıkladığı mali tabloyu daha önceleri söylediklerini belirterek, ''Tablonun ne olduğun o zaman açıklıyorduk, ama yönetim ile bizim açıklamalarımız farklı oluyordu. Bugün gelinen noktada haklı çıktık. Keşke haklı çıkmasaydık, bu tabloyu görmeseydik. İnşallah yeni yönetim bu konularda elinden geleni yapar'' dedi.

  Eski yöneticilerden Hasan Arat ise bağımsız denetim kurulunun hazırladığı denetim raporunun tüm üyelere yollanmasını isteyerek, ''Biz bize kaldık. Bundan dolayı gurur duyuyorum. Bize ait olmayanlar buraya gelmesinler. Mesele 100 bin üye yapmak değil, halen içimizde olan, bize ait olmayan insanların hukuk kuralları içinde mutlaka ayıklanması. Eğer 100 bin üye olacaksa, Beşiktaş'a üye olduktan sonra kartının postayla yollanmaması, kulübe gelip yemin etmesi lazım. Yönetim kurulu, bize karşı dürüst olun. Gençlerimize umut verici, geleceğe yönelik hedefler anlatılmalıdır'' diye konuştu.

  -Ulusu yerli teknik direktör önerdi-

  Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Kemal Ulusu ise bugüne kadar dünyanın en iyi yabancı antrenörlerini getirdikleri, onları gördüklerini belirterek, ''Yeni yönetim alt yapıya yönelmeli. Takımı yerli hocaya teslim edelim'' dedi.

  Beşiktaş'ın geçmişte 13 sene şampiyon olamadığını hatırlatan Ulusu, şöyle konuştu:

  ''Galatasaray da uzun süre olamadı, daha sora altyapıya dikkat etti ve UEFA şampiyonu oldu. Yeni bir sayfa açma zamanı. Takımın başına yerli hoca getirelim. Onun işine kimse karışmasın. Yönetimin diğer işlerle uğraşması lazım. 2-3 sene sabredelim. Bizim taraftarımız sabreder, yeter ki yapılan işler doğru olsun, yönetim kuruluna inanalım. Bütün Beşiktaşlılar para vermeye hazır. Çünkü başkana ve yönetime inanıyorlar. Çok büyük görev üstlendiler. Hataları olduğu zaman çıkıp burada söyleyeceğiz. Geçen yönetimi de söyledik ama dinlemediler. Nerede 'dünya kulübü yapacağız' diyen başkanımızın üyeleri. Burada bulunan topluluk çok önemli''

  -Cengiz Sarıkaya: ''Demirören sözünün arkasında dursun''-

  Kongre üyelerinden Cengiz Sarıkaya, eski başkan Yıldırım Demirören'in kulübe olan 100 milyon lira borcunu hibe ettiğini açıkladığını hatırlatarak, ''Bugün bütçede 100 milyon lira alacak görünüyor. Sayın Demirören lütfen sözünüzün arkasında durun. Hibe edin ve senetleri verin'' dedi.

  Nazım Koca ise Yıldırım Demirören'in hibe edeceğini açıkladığında hep beraber alkışladıklarını belirterek, ''Demirören '103 milyon alacağımı hibe yoluyla bağışladım, ancak yeni gelen yöneticilerin de hepsinin bağışlaması şartıyla' demişti. Yeni yönetimin de 'Verdiğimiz her kuruşu bağışlıyoruz' demelerini bekliyorum. Sayın başkan Nihat Kahveci ile ilgili açıklamalar yaptı, Nihat'ı kınıyorum. Ama Nihat Kahveci kadar Yıldırım Demirören'e de kızması lazım. Nihat'ı, Demirören aldı'' ifadelerini kullandı.

  Koca, kongre için bastırılan 2012 bütçesiyle ilgili bilgilerin yer aldığı kitapçığın sonunda Onursal Başkan Süleyman Seba'nın isminin ''Süleman Seba'' olarak yazılmasını eleştirdi.

  Ersan Aksoylu, Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı'nın sponsorundan rahatsız olduğunu kaydederek, ''Erdoğan Demirören 'sponsorluk beni artık düşündürmeye başladı' diyor. Ben de rahatsızım Beşiktaş'ın arkasındaki o kelimeden. Beşiktaş, ismi kendisine yakışır bir müessesenin adını taşımaktan şeref duyar. Bundan rahatsız olduğunu söylüyor, oğluna söylenenler ağırına gitmiş. Sayın Erdoğan Bey, Beşiktaş'ın mali portresini şirketinizde görseydiniz, başında oğlunuz olsaydı, o şirkette o şahsı bir gün tutar mıydınız'' şeklinde konuştu.

  Bayram Yağcı da menajer Mendes'in yabancı futbolcularının değerinin 150 milyon olduğunu söylediğini belirterek, ''Sayın başkan 100 milyon versinler, hepsini bırakalım. Sahte bir belge UEFA'ya sunularak Beşiktaş tarihine kara leke sürülmüştür'' dedi.

  Kaya Soysal da Beşiktaş formasında eski başkan Yıldırım Demirören'in şirketlerinden birinin adı olan Milangaz'ın adının olmasının çok ağırına gittiğini kaydederek, ''Sayın yönetim lütfen yeni bir sponsor arayalım. Ayrıca Kasımpaşa Kulübü yönetim kurulunda 4 eski Beşiktaşlı var. Madem projeniz, paranız vardı niye bu zor durumda bu yönetime değil de Kasımpaşa'ya gittiniz?'' diye konuştu

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar