Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  İşte Beşiktaş'ın borcu...

  Beşiktaş'ın toplam borcu 574 milyon TL...
  Haber Giriş Tarihi: 01.02.2014 12:27
  Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2014 13:30
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Beşiktaş'ın 2014 yılı ilk Divan Kurulu toplantısı gerçekleştiriliyor.

  Taksim Ceylan Otel'de gerçekleştirilen toplantıda Başkan Fikret Orman ve Yönetim Kurulu üyelerinin büyük bir bölümü hazır bulundu. Divan üyelerinin de oldukça yoğun bir katılım gösterdiği toplantı son zamanların en kalabalık Divan Toplantılarından biri oldu.

  Divan Kurulu toplantısında, Denetleme Kurulu tarafından kulübün borcu da açıklandı.

  Beşiktaş'ın toplam borcu 574.883.199 TL olarak belirtilirken, net borcun ise 489.717.077 TL olduğu vurgulandı.

  KARADENİZ: 'DEFTERLERİNİ DÜRERİZ'

  Divan Başkanı Yalçın Karadeniz yaptığı açılış konuşmasında Beşiktaş Yönetimi'ne stad için süre konusunda gerekli toleransın verilmesi gerektiğini söyleyerek ' Stadın bitiş tarihi için Başkan'ın işaret ettiği süre için biraz marj tanıyalım, bir kaç ay süre ekleyelim. Eğer bu sürenin sonunda da bitiremezler ise defterlerini düreriz' diye ilginç bir çıkış yaptı.

  Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, son 5-6 aydır, inşaası süren yeni statları Vodafone Arena ile ilgili bir dedikodu kampanyası başlatıldığını savunarak, siyah-beyazlı camiayı birlik ve beraberliğe davet etti.

  Ceylan InterContinental Otel'de gerçekleştirilen Beşiktaş Kulübü'nün olağan Divan Kurulu Toplantısı'nın açılışında konuşan Karadeniz, kulüp yönetiminin Vodafone Arena'yı bitirmek için yoğun çaba harcadığını kaydetti. Yalçın Karadeniz, "Çalışan insan hata yapar. Kimseyi müdafaa etmek için konuşmuyorum. Yönetim kurulundan birilerini sevmek ile Beşiktaş'ı sevmeyi ayırt etmek lazım. Kimseyi sevmek zorunda değiliz ama Beşiktaş'ı sevmek zorundayız. Dedikodulara itibar etmemeli, çalışanlara mani olmamalıyız" dedi.

  Rakiplerinin birlik ve beraberlik içinde camialarını ayakta tutmaya gayret ettiklerini belirten Karadeniz, sözlerine şöyle devam etti:

  "Yalnızca birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Tenkit edilen her şeyi ortaya koymalıyız. Yanlışların takibi hepimiz görevi. Beşiktaş sevgisiyle başkalarına ait kini karıştırmayalım. Geçenlerde, stadı zabıtaların bastığı ile ilgili bir telefon aldım. Hukuk devletinde müesseseler denetleme yapar, yanlış varsa denetler. 'İşin başında yönetim var, gerekeni yaparlar' dedim, 'sen de onlardansın' diye bir cevap aldım. 'Stadı mühürlüyorlar' diye sevinç içinde telefon açmak da nesi? Birilerini sevmek zorunda değiliz ama karalamak olmaz."

  Stat konusu

  Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın, yeni stadın bitiş tarih ile ilgili açıklaması için de Karadeniz şu ifadeleri kullandı:

  "İcranın başı yönetimdir. Tüm eksikleri yönetim giderir. Stadın bitiş tarihini açıkladılar. Onlara 1-2 aylık marj tanımalıyız. Yine de bitmezse, o zaman defterlerini düreriz. Stat yapılıyor, ben çok gururlanıyorum. Bazen trafiği tıkayıp inşaatı seyrediyorum. Sadece kızmak ve dedikodu ile bu işler olmaz. Sandık önümüze geldiği zaman eğer memnun değilsek, gerekeni yaparız."

  Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'yı, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde  (GATA) tedavi görürken ziyaret ettiğini de belirten Yalçın Karadeniz , "Yüce Allah'tan onu camiamıza bağışlaması için duacıyım" diyerek, Seba'nın elini tuttuğunu ve efsane başkanın Divan Kurulu ve camiaya hasta yatağından selam gönderdiğini kaydetti.

  Bayan voleybol ve hentbol takımına övgü 

  Balkan Kupası'nı kazanan ve Challenge Kupası'nda son 8 takım arasına kalan bayan voleybol takımını da tebrik eden Karadeniz, "Bayan voleybolcularımız göğsümüzü kabarttı. Hentbol takımımız da senelerdir Türkiye şampiyonu oluyor ve bizi Avrupa'da en iyi şekilde temsil ediyor. Marifet iltifata tabidir. Onları alkışlayıp bağrımıza basalım. Hentbol Federasyonu Başkanı Sayın Bilal Eyüboğlu'na kulübümüz ve ülke hentboluna verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

  Öte yandan, Beşiktaş'ta sezon içerisinde uluslararası organizasyonlarda başarı sağlayan bayan voleybol, erkek hentbol takımı antrenörlerine ve Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu'na, kulüp başkanı Fikret Orman ve divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz tarafından plaket verildi.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar