Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Beşiktaş'ın 2012 bütçesi onaylandı

  Beşiktaş Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nda 2012 yılı bütçesi oy birliğiyle kabul edildi.
  Haber Giriş Tarihi: 10.06.2012 16:38
  Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2012 15:38
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Akatlar'daki Beşiktaş Milangaz Arena'da yapılan toplantıda, kulübün gelirler toplamının 219 milyon 301 bin lira, giderler toplamının 219 milyon 70 bin lira ve gelir fazlası 231 bin lira olan 2012 yılı bütçesi için salonda oylama yapıldı.

  Oylamada 2012 yılı bütçesi oy birliğiyle kabul edildi.

  -Üye giriş ve yıllık aidat ücretleri oylandı-

  Kulüp üye giriş ve yıllık aidat ücretleriyle ilgili kongrede iki ayrı önerge verildi.

  İlk önergede kulüp üye giriş ücretinin 1200 lira, yıllık aidat ücretinin 120 lira olması, ikinci önergede ise giriş ücretinin 3 bin lira, yıllık aidatın ise 75 lira olması önerildi.

  Kongre divan başkanı Uluç Gürkan, oylama yapılırken, tribünde üyeler dışında kimsenin olmamasını, üyelerin el kaldırarak oy vermelerini istedi. Daha sonra ilk önerge oylanırken, üyelerin kaldırdıkları eller tek tek sayıldı.

  Bu arada, yönetici Levent Erdoğan'ın önergeye red oyu verdiği görüldü. Oylamanın ardından ilk önerge oy çokluğuyla kabul edildiği için ikinci önerge oylanmadı. İlk önergenin kabul edilmesini kongre üyeleri ile birlikte bazı Beşiktaşlı yöneticiler de alkışladı.

  Böylece kulüp üye giriş ücreti 1200 lira, yıllık aidat ücreti ise 120 lira olarak kabul edildi.
  Oylamanın ardından üyelerin büyük bölümü salondan ayrıldı.

  -Kongreye 699 üye katıldı-

  Beşiktaş Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'na 699 kongre üyesinin katıldığı açıklandı.
  Kürsüde konuşma yapan üyelerin çoğu, kongreye katılımın az olmasını eleştirdi.

  -Önerge kabul edildi-

  Kulübün hesaplarında yapılan incelemede idari ve mali anlamda, hile, basiretsizlik ve evrakta sahtecilik tespit edilmesi halinde buna sebep olan eski yönetim kurulu üyeleri ve sorumlular hakkında dava açılması için yönetim kuruluna yetki verilmesi yönündeki önerge kabul edildi.

  Toplantının sonunda Kongre Divan Başkanı Uluç Gürkan, toplantının başında gündeme ek madde olması talep edilen önergeyle ilgili olarak, ''Pek çok derneğin ve Futbol Federasyonu'nun statüsünde olağanüstü kongrelerde gündem değişikliği yapılamayacağını öngören hükümler var. Bizim kulübümüzde böyle bir hüküm yok. Ancak bunun karşısındaki bir hukuki görüş, olağanüstü kongrelerde gündem değişikliği yapılamayacağı yönünde iddialar var'' dedi.

  Gürkan, daha sonra ''Geçmiş yıllara ait hesapların mevcut yönetim kurulu tarafından bağımsız denetim firma veya firmalarına denetletilip, incelendiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Bu denetim firmalarının raporlarının bizlerle paylaşılmasını, çıkan sonuçta idari ve mali anlamda hile, basiretsizlik ve evrakta sahtecilik tespit edildiği taktirde sebebiyet veren eski yönetim kurulu üyeleri ve sorumlular hakkında Türk Ceza Kanunu, dernekler kanunu ve Beşiktaş Kulübü tüzüğünün ilgili maddeleri gereğince gerekli davaların açılması için yönetim kuruluna yetki verilmesinin genel kurulda da oylanmasını talep ediyoruz'' şeklindeki önergeyi bir kez daha okudu.

  Daha sonra yapılan oylamada, önerge kabul edildi. Gürkan, bunun üzerine, ''Önerge kabul edildi. Yönetim kurulunun var olan yetkisi genel kurul kararıyla tekrar hatırlatılmıştır'' dedi.

  Beşiktaş Kulübü Olağanüstü Genel Kurul toplantısı bu oylamanın ardından sona erdi.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar