Son Dakika

  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

  Beşiktaş'a haber yolladılar: "Bir kez daha..."

  Ül­ke­sin­de Dün­ya Ku­pa­sı’nda oy­na­mak için Mi­ne­iro ile 1 yıl­lık mu­ka­ve­le uza­tan sü­per sam­ba­cı­nın, ağa­be­yi ara­cı­lı­ğıy­la me­saj yol­la­dı­ğı or­ta­ya çık­tı: Be­şik­taş’la yaz trans­fer dö­ne­min­de yi­ne gö­rü­şe­lim.
  Haber Giriş Tarihi: 25.01.2014 11:05
  Haber Güncellenme Tarihi: 25.01.2014 09:06
  https://www.fotospor.com
  kapak resmi

  Beşiktaş ve Türk futbolunun gündemini uzun süre işgal eden Ronaldinho transferi konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor.

  Bugün'ün haberine göre bu transferin gerçekleşmesi adına Beşiktaş için önemli inisiyatifler kullanan Furkan Şenol ve Ayhan Yeşilbaş, Mineiro’ya sadece 1 yıllık imza atan Ronaldinho konusunun bu transfer dönemi için kapandığını; ancak yazın güncelleneceğini söylediler. Şenol, “Birkaç güne kadar Ronaldinho’nun Atletico Miniero’yla sözleşme yenileme meselesi kesin değildi. Bizi aradılar ve resmi imzanın atıldığını söylediler. Assis, sezon sonu için Beşiktaş’la yeniden görüşmek istediklerini söyledi” dedi.

  Kupa baskısı bitmiş olacak

  Ronaldinho’nun kulübüyle bir yıllık sözleşme uzatmasının, Beşiktaş’a yaz transfer döneminde zorluk olmayacağını ifade eden Şenol, “Assis, İstanbul’da kendisi ve ailesi için Beşiktaş forması, eşyaları aldı. Burada yaşamak istediklerini söylediler. Üstelik, Dünya Kupası baskısı da ortadan kalkacak” şeklinde konuştu. Sambacı, yeniden seçilmek için büyük çaba sarfettiği Brezilya Milli Takımı’nın hocası Scolari’nin de baskısı ile karşı karşıya kalmıştı. Ülkesinde Dünya Kupası için gözönünde bulunmak istemişti.

  Rüştü’den Türkçe öğrendi

  Şenol, “Ronaldinho gerçekten Beşiktaş’a gelmek istediğini, Brezilya’daki görüşmede söyledi. Çarşı Grubu’nu çok iyi biliyor. Rüştü’yle Barcelona’dan arkadaş. Rüştü’den Türkçe kelimeler de öğrenmiş. Ağabeyi Assis de Beşiktaş’la anlaşmayı çok istedi” diye konuştu. Assis’in baskılara direnemediğini bu nedenle Beşiktaş’a bu transferin gerçekleştirilmediğini belirterek, “Ronaldinho, Brezilya’da el üstünde tutulan bir oyuncu. Brezilya’da kalması konusunda taraftarların yaptığı baskıya ağabeyi Assis daha fazla dayanamadı. Beşiktaş’ta sponsorluk anlaşmaları biraz gecikti” dedi.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar