21 Nisan 2018, Cumartesi

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Zor olsa da
Mehmet Eyüp Yardımcı

Zor olsa da

19 Mart 2017 21:22

Bir yanda Avrupa dönüşleri puan kayıpları yaşayan Beşiktaş, diğer yanda Avrupa hedefi olan Antalya...


Bir yanda Avrupa dönüşleri puan kayıpları yaşayan Beşiktaş, diğer yanda Avrupa hedefi olan Antalya.
Beşiktaş şampiyonluk yarışında çekiştiği Başakşehir’in puan kaybının ardından Avrupa dönüşlerindeki yaşadığı puan kaybını yaşamamak adına Antalyaspor karşısına çıktı ama değişen bir şey olmadı. Değişen bir şeyin olmamasında Rıza Çalımbay yönetimindeki Antalyaspor’un oyun anlayışı çok etkili oldu. Rakibi kadar koşan, ikili mücadelelerde oyun içindeki sertlikle kalıp (sözümüz Deniz Kadah’ı kapsamıyor) Beşiktaş’ın olumlu pas yapmasını, oyuna etkin olmasını engelledi.

Antalyaspor’u, Rıza Çalımbay üzerinden eleştirenler oldu elbette Beşiktaş cephesinden. Unutmamak gerekir ki! Süper Lig’de Beşiktaş kökenli teknik adamların tercih edilmelerinin en büyük tercihi ‘Namus İşçileri’ olmasıdır. Beşiktaşlılıklarını gönüllerinde yaşarlar ama bir profesyonel olarak çalıştıkları yere ihanet etmezler.
Rıza Çalımbay’a ve ekibine Avrupa yolunda başarılr dilerken. Şenol Güneş hocama bir tavsiye maç başladığından itibaren o kadar gergindiki, ekran başındaki bizler acaba yenilecekmiyiz diye tedirginlik içinde maçı takip ettik.

Maç başlamadan birçok kesim bol gollü olur tahmininde bulundular ama her iki takımın defans bloğunun olğanüstü maç konsantrasyonu ve her iki takımın her alanda ikili mücadelesi beklentileri golsüz beraberlikte bıraktı.

Maçın hakemi hakkında çok şey söylemeye gerek yok en büyük hatasını Aboubakar’a gösterdiği ikinci sarı kartta yaptı. Kusura bakmasın o hareketin cezası kesinlikle sarı kart değil. Hakem öyle bir hata yaptı ki;
Hem Aboubakar’ı kendi taraftarı gözünde ateşe attı,

Hem de Beşiktaş’ı on kişi bırakarak galibiyet arzusunu beraberlikle kilitledi.

Beşiktaş adına sahada olumlu isimler Fabri, Gökhan Gönül, Atiba başta gelirken kariyerine rağmen oyuna kötü başlayan Adriano oldu.

Sonuçta bakıldığında kazanılan ve kaybedilen bir şey yok.

Canın sağolsun Karakartalım sen yine şampiyonluğun en büyük adayısın.

Canlı Maç Merkezi