19 Haziran 2018, Salı

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Yurtta Beşiktaş, cihanda Beşiktaş
Mehmet Eyüp Yardımcı

Yurtta Beşiktaş, cihanda Beşiktaş

17 Mart 2017 08:39

İki yakanın çocukları, bir adım sonrası için son sözü söylemek üzere Vodafone Arena’da karşılaştılar...


İki yakanın çocukları, bir adım sonrası için son sözü söylemek üzere Vodafone Arena’da karşılaştılar. Akşamın son düdüğü çaldığında bir taraf sonsuz mutlu diğer taraf ise sirtaki yanında kırılmış tabak gibi kırık kalbiyle mutsuzdu.

Beşiktaş ülke futbolunun son beş senesinde şüphesiz ki yükselen yıldızı. Ne yaptığını ne yapması gerektiğini bilen yönetimiyle adım adım her geçen gün daha da gelişmekte ve taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmaktadır.

Bu yükselişin son kurbanı Olimpiakos oldu.

Beşiktaş ikinci maça beklendiği gibi çıktı ve maçı 2-0’a getirdi. Olimpiyakos maçı 2-1’e getirsede Beşiktaş’ı yenip tur atlayacak güçte değildi ve Beşiktaş maçı bunun rahatlığıyla oynuyordu. Ortada stres ve gerginlik yoktu ki! Sahneye Aboubakar ve  gereksiz hareketi ve cezası kırmızı kart çıktı. Maçın büyük bölümünü on kişi oynayan Beşiktaş, sahada rakibin bilinçli psikolojik savaşına maruz kaldı. İşte bu anlarda gerekli değişiklikleri yapan Şenol Güneş maçın tribünler tarafından da sahada oynanmasını sağlayarak gerekli üstünlüğü sağladı ve nisan ayında da Avrupa futbolunda varım dedi.

Bundan sonra sahada rakip olarak her takım daha da güçlü, daha da hedefe kilitlenmiş olacaktır ve bu maçlarda tıpkı bu akşam olduğu gibi Aboubakar’ın yaptığı acemice hareketlerin cezası ağır olur.
Beşiktaş teknik heyeti ve yönetimi daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi takımı bu tür zamanlara psikolojik olarak hazırlayacak bir ekibe ihtiyacı var.

Bu ekip tüm takımı teknik heyetin fizik ve taktik hazırlamasına psikolojik destek vererek, takımı hedefine emin adımlarla yaklaşmasında yardımcısı olacaktır.

Beşiktaş gerek süper ligde gerekse Avrupa’da her maçta aldığı başarılı sonuçla sadece manevi değil maddi kazançta elde etmektedir.

Ekonomik anlamda güçlü bir Beşiktaş gelecek adına bu ülkenin futboldaki gururu olmaya devam edecektir.
Bu geceyi mutlu kapattık, Allah böyle nice geceleri mutlu sonlandırmayı nasip etsin inşallah.