10 Aralık 2018, Pazartesi

> Ufuk Er > YİNE BİR BAŞAKŞEHİR HAFTASI
Ufuk Er

YİNE BİR BAŞAKŞEHİR HAFTASI

30 Ocak 2018 11:54

Süper ligde ikinci devrenin ilk haftası olduğu gibi yine ikinci haftasında da şampiyonluğa oynayan takımlarımızın arasında sadece "Başakşehir 'i seyrettik"


Hafta başında hepimizin kolay olarak gördüğü karşılaşmalar vardı. Bunlar seyircileri önünde oynanacak ve farklı kazanılması muhtemel maçlardı.  Beşiktaş Kasımpaşa,  Galatasaray Osmanlı ve Başakşehir Karabük karşılaşmalarıydı . Favori takımlardan sadece Başakşehir yanıltmayarak farklı kazandı.  Beşiktaş laubaliliginin bedelini az kalsın ödeyecekti, nitekim Galatasaray beceriksizliğinin karşılığını az kalsın puan kaybıyla alacaktı ama Başakşehir rakip fark etmeksizin farklı kazanmaya üstelik gol yemeden kazanmaya devam ediyor ve hiç riske atmadan maçları erken koparıyor. Daha ne kadar sürer bilmiyorum ama daha öncede dediğim gibi zirveden indirilmeleri hiç kolay olmayacak. Bu hafta rakipleri Türkiye kupasında zorlu maçlara çıkacaklarken Başakşehir hafta sonunu bekleyecek.

Abdullah hocamın takımını bu kadar överken diğer takımlarımıza da birer cümle ile değinelim.

Şenol hocam takımın ikinci yarıda ki hali neydi öyle şampiyona yakışmayan bir laubalilik ve hücum edemeyen bir takım umarım Kara Kartal'ı bir daha böyle görmeyiz. Büyük transfer W.Love dan sonra bu hücum sıkıntısı aşılır herhalde artık sadece kanat değil ortadan da hücum eden Beşiktaş göreceğimizi hatta Babel'in gol ortalamasının Love ile beraber artacağı düşüncesindeyim.
Sarı kırmızılılarda ise Fatih hocam hala kararsız ve düşünceli bu açık ve net belli.  Fernando'nun dönüşü sanıyorum bir nebze Fatih hocama ve takıma nefes aldıracak hatta transfer yapılmasa bile transfer sezonunun kapanması bile Fatih hocamı mutlu edecektir!

Aykut hocam ise her ne kadar bana göre eksik gibi görünen bir kadro ile maça çıksada bu kadar kötü hazırlanmış ve kötü oynayan Trabzonspor dan mutlak üç puanı alarak dönmeliydi ama bunu başaramadı. İleri ki haftalarda ki deplasman zorluklarını düşünürsek Fenerbahçe bu fırsatları kaçırmamalı aksi halde yarıştan erken kopabilir.

-Haftanın takımı;  BAŞAKŞEHİR

-Haftanın golü;  ADEBAYOR  (Başakşehir )

-Haftanın Kare As'ı; Visca  (Başakşehir) Abdülkadir (TS) Quaresma (BJK) Talisca (BJK)