16 Aralık 2018, Pazar

> Özcan Oal > Yıldırım ve Aydınus UEFA'ya kapak oldular!
Özcan Oal

Yıldırım ve Aydınus UEFA'ya kapak oldular!

19 Mart 2018 12:22

30 kameranın görüntüleri sayesinde ahkam kesen çok bilmişler sadece iki gözü ve beyni ile kararlar veren derbinin hakemi Bülent Yıldırım'ı acımasızca eleştiriyorlar.


Hakemlikten gelmeyenlere sözüm yok. Ama eski hakemlerin içinde kaç tane FB-GS maçını 8-10 sefer yönetmiş eski hakem var?

Sadece AHMET ÇAKAR.

Eskiden derbi denince FB-GS-BJK'nın kendi aralarında oynadığı maçlar derbi maçıydı. Bir TSYD kupası finalini yönetmek bile büyük işti. Onları yönetmiş ve o havayı teneffüs etmiş eski hakemler Bülent Yıldırım'ı eleştirse diyecek bir şey yok. Çünkü onlar çalınan ve çalınmayan düdüklerin ruhundan anlarlar.

Bir iki tane derbi yönetmiş yorumcuların fikirleri ABESLE İŞTİGALDİR. Evet Bülent Yıldırım hata yapmış olabilir. Üç penaltıyı verememiş, iki kırmızı kart gösterememiş olabilir. Ama Bülent Karakteri tartışılmayacak kadar düzgün ve sağlam bir hakemdir.

Şu andada AYDINUS ile ikisi ligin en tecrübeli ve başarılı hakemleri. Peki MHK 7 tane FIFA hakemi dururken önemli derbi maçlarını neden YILDIRIM'a ve AYDINUS'a yönettiriyor? Ancak onlar yönetebilirde onda. 

UEFA tutturmuş bana genç hakem yetiştirin listenizde diyor. Al sana genç hakem! YILDIRIM ve AYDINUS Sinyor ROZETTİ'ye KAPAK olsun. Bizim MHK da onları dinleyip.Alper Ulusoy, Ali Palabıyık, Mete Kalkavan, Halis Özkahya, Halil Umut Meler'le uğraşıyor. İşe yarayan ve UEFA'da iyi maçlar yöneten bir ÇAKIR bir GÖÇEK var. O zaman bizim derbi maçları da gönüllerin FIFA'sı Yıldırım ve Aydınus'a kalıyor. Onları eleştirenler de bu yazıdan KISSADAN HİSSE kapsınlar. Siz onların seviyesine gelemediniz. Tırışkadan Teyyare derbileri yönettiniz. DOĞAN BABACAN, HİLMİ OK, ERTUĞRUL DİLEK konuşsa amenna ve saddakna. Onlarca FB-GS maçı yönetmişler. Hakemin ruhundan anlarlar. Ne imiş MODERN hakemlik yapılmamış. Kafasındaki neticeyi sağlamış. Ayıp bunlar AYIP. Yıdırım ne gördüyse ne hissettiyse onu çaldı. Ben olsaydım ayrı o olsaydı aydı kararlar çıkabilirdi. Görüntülere göre konuşmak kolay. Sahaya in de görelim sizi. Önemli olan Bülent'in yerine hakem yetiştirebiliyormusunuz.

Hasan Ceylan MHK'da olsaydı oğlu yıldız olurdu.

Galip Bitigen MHK'da olsaydı oğlu süperdi gibi dedikoduları bu icraatlardan çıkarın artık.

Hakkı olanlar maç yönetsin.

Halil Umut Meler geçen hafta GS lehine DANDİK bir penaltı veriyor. Bu hafta en önemli maçta Başakşehir'den haksız yere bir oyuncu ihraç ediyor. Bu ne demek?

Özgür Yankaya haftalardır maç yönetmiyor. Önemli düşme maçında sahnede.

Mete Kalkavan yerlerde sürünüyor her hafta maçı var.

Halis Özkahya neden derbi yönetmiyor da her hafta maçı var? İnşaallah bu söylenenlerde biraz haklılık payım vardır. Onlarda anlayanlara KAPAK olsun!

Geçelim performanslara

Kasımpaşa-Antalya-Ali Palapıyık
Herzamanki monoton yönetim. İtirazlar. Silkelenmeler ve vasat bir yönetim tarzı. Notu:8

Karabük-Osmanlı-Arda Kardeşler
Başarılı maçlar yönetiyor. İnşaallah o da bozulmaz. Notu: 8.5

G.Birliği-Akhisar-Mete Kalkavan
Bir FIFA hakemi oyuncuların arasında kalarak yere yuvarlanıyorsa demekki pozisyonlarda nerede duracağını bilmiyor demektir. Top çarpsa yine iyi.İtirazlar ve hatalı kararlar yönetimini gölgeledi.

Bursa-Sivas-Hüseyin Göçek
Haftanın en başarılı ismi idi. Baraj açmakta biraz çalışmalı. Notu: 8.5

FB-GS-Bülent Yıldırım
Bahsi geçen üç penaltı pozisyonu da tartışmaya açık. Madem UEFA kriterleri diyorsunuz.UEFA gözlemcilerine hakemin penaltı kararlarına karışmayın diyor. Sadece OTORİTE istiyor. O da vardı. Bu maç ancak bu kadar iyi idare edilebilirdi. Not: 8.4

Konya-Kayseri-Halis Özkahya
Çok güzel maç oldu. Hakem de iyiydi. Kartlar da doğruydu. Tebrikler. Notu: 8.5

Alanya-Gztepe-Özgür Yankaya
Haftalardır maç yönetmeyen Namoğlu etiketli hakem vasatın üstüne çıkamadı. notu: 8

Başakşehir-Beşiktaş-Halil Umut Meler
Golden önce Tolgay'a yapılan faulü süzemedi. Kart yanlışları vardı. Hele sonlarda BJKlı oyuncuya ikinci sarıyı çıkaramaması büyük hata idi. Notu: 8