19 Haziran 2018, Salı

> Ufuk Er > YAKIN DOĞU MUCİZESİ
Ufuk Er

YAKIN DOĞU MUCİZESİ

14 Nisan 2017 12:11

Eurocup finali öncesi daha yarı finallerde kupanın ülkemize geleceği garantisi bizleri Türk halkı olarak gururlandırmıştı aynı zamanda da kupayı hangi takımımız kaldıracak diye de oldukça meraklandırmıştı.


Dev finalin ismi Yakın Doğu Üniversitesi ile Bellona Abdullah Gül Üniversitesi oldu.

Maça müthiş giriş yapan AGÜ oldu. İlk çeyreği 12-25 önde tamamladı. Nerdeyse yaptığı tüm hücumlardan basketle döndüler.Yakın Doğu ise hücumda başarılı olamadığı gibi savunmada da pota altından bom boş sayılar yiyordu.

2.çeyrekte ise işin hücum kısmında yine sıkıntı vardı ama savunma problemi çözülmüştü. Nitekim ilk çeyrek 25 sayı yiyen takım 2. çeyrekte sadece 8 sayı yedi. Devreye 33-24 Abdullah ​Gül Üniversitesinin üstünlüğü ile girildi.

3. periyot karşılıklı basketlerle geçildi ve 47-39 üstünlük yine AGÜ'deydi.

Veee geldik Eurocup kadınlar organizasyonunda son ve en önemli final çeyreğine. 4. çeyreğe öyle bir giriş yaptı ki Yakın Doğu Üniversitesi 3 dakika sonra beraberliği yakaladı 49-49 5 dakika sonra da 53-49 öne geçti ve sadece 2 sayı yediler. Maçın başından son 5 dakikaya kadar hücumda etkili olamayan ev sahibi hücumu da tam olması gereken anlarda çözünce müsabakayı da 63-58 kazandı ve Eurocup kadınlar organizasyonunun şampiyonu oldu.

Türkiye kupasının en büyüğü olduktan sonra Avrupa'da da aynı başarıyı yakalayan Yakın Doğu mucizesinin kahramanları tüm yönetim kurulunu kutluyorum. Sonrasında antrenör Zafer Kalaycıoğlu'nu, tüm maçlar göz önüne alındığında Kayla McBride ve Quanitra Hollingsworth başta olmak üzere tüm takımı, emeği geçen alın teri akıtan tüm görünmez kahramanları yürekten tebrik ediyorum. Abdullah Gül Üniversitesini de başta antrenör Ayhan Avcı olmak üzere kutluyorum.

Yakın Doğu Üniversitesi mucizesini ligde de seyretmeye devam edin.

Allah'a emanet olun.