18 Haziran 2018, Pazartesi

> Ufuk Er > YAKIN DOĞU HATRİCK YAPTI
Ufuk Er

YAKIN DOĞU HATRİCK YAPTI

18 Mayıs 2017 10:12

Önce Türkiye kupası, sonra Eurocup ve sonunda da Türkiye şampiyonluğu.


Üç kupayı da kazanarak hatrick yapan Yakın Doğu Üniversitesi basketbol takımını yürekten kutluyorum.

Final serisi Euroleuge finalisti Fenerbahçe ile oynandı. 2-0 öne geçilen seri sonunda 3. maç 1 sayıyla kaybedildikten sonra bir sonraki maçta seri de 2-2'lik eşitlik sağlandı ve son maç kendi seyircisi önünde oynanacaktı bu da ligi lider bitirip saha avantajının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bizlere gösteriyordu.

Seyircisi önünde oynanan maç bir Yakın Doğu bir Fenerbahçe tarafına gidip geldi. Maç ile alakalı​ tüm detayları uzun uzun anlatmayacagim sadece son 19 saniye kala koç Zafer Kalaycıoğlu'nun çizdiği ikili oyunu tekrar tekrar ders alarak tüm koçların izlemesini öneriyorum.

Mola sonrası oyunu kenardan Vandersloot başlattı geriye çıkan Hollingsworth'u gördü bu oyuncudan tekrar topu alan Vandersloot pası verdikten sonra içeri devrilen Hollingsworth'u gördü ve bom boş bulunan basket ile bitime 3 saniye kala 76-75 öne geçildi. Burada geri kalan 3 saniye de Fenerbahçe'ye yeniden şans geldi, Parker iki serbest atışı sayı yapsa şampiyonluk gidecekti hatta birini atsa uzatma olacaktı diyebilirsiniz ama bence maçın hikayesi 19 saniye kala Yakın Doğu molasında Zafer Kalaycıoğlu'nun yukarıda anlattığım şekilde çizdiği ikili oyundur.
Buradan tüm Yakın Doğu Üniversitesi camiasını, emeği geçen herkesi tek tek tebrik ediyorum.

Eurocup şampiyonluğunu​n ardından "Yakın Doğu Mucizesi" başlıklı yazımın sonunda "ligde de seyretmeye devam edin" diye bir not düşmüştüm ve işte son kalan lig kupası da alınarak sezon muhteşem bir şekilde tamamlandı. Allah'a emanet olun.