16 Şubat 2019, Cumartesi

> Elif Kızılçay > Ya kazanamasaydı!
Elif Kızılçay

Ya kazanamasaydı!

30 Ekim 2017 12:13

BEŞİKTAŞ 4 hafta sonra, daha geçen maç eleştirdiğimiz Negredo’nun golüyle galibiyete uzandı ama merak ediyorum Siyah-beyazlılar ya kazanamasaydı?


Ben söyleyeyim kazanamasaydı ne olacaktı. Şu an Quaresma’nın pozisyonu konuşuluyor olacak, hakem Yaşar Kemal Uğurlu günah keçisi olacaktı. Fikret Orman yine mikrofonlara hakemlerden sitem edecekti, siyah-beyazlı taraftarlar ise Beşiktaş üzerinde oyunlar oynandığını söyleyip duracaktı. Şampiyonluk yarışından uzaklaşmama mücadelesi veren Beşiktaş, 3 puandan çok daha fazlasını kaybedecekti.

Aslında bunların hiçbiri olmamalı. Her hafta hakem hataları konuşulan bir lig olmamız çok acı... Hele de bu hakem hataları Galatasaray, Beşiktaş veya Fenerbahçe’den herhangi birine yapılmışsa… Her hata sonrası kulüp yöneticileri ekranlara çıkıp konuşuyor da konuşuyor. Zaten gergin olan futbol ortamı daha da geriliyor, bu kez durum futbolseverler için çekilmez bir eziyete dönüşüyor.

Bu yüzden soruyorum!

4 haftadır kazanamayan Beşiktaş ya yine kazanamasaydı ne olacaktı?!

Neyse ki Beşiktaş mümkün olduğunca direnç göstermeye çalışan rakibi karşısında galibiyete uzandı ve bahsettiğim senaryo gerçekleşmedi. Bu 3 puan, Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışındaki mücadelesine Hızır gibi yetişti. Tabii siyah-beyazlılar için bir diğer sevindirici olay Alvaro Negredo oldu... Yıldız golcü ilk kez ağları sarsarak siftah yaptı. Bunun İspanyol oyuncu üzerinde büyük bir motivasyon olacağı şüphesiz. Cenk ise hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de ligde attığı gollerle kariyerinin zirvesini yaşayacak gibi duruyor…