22 Ocak 2019, Salı

> Özcan Oal > ÜZÜLME FIRAT SENİ GEÇEMEZLER
Özcan Oal

ÜZÜLME FIRAT SENİ GEÇEMEZLER

05 Aralık 2017 11:40

Bir derbi maçı daha geride kaldı. Beşiktaş tabiri caizse Galatasaray'ı eze eze farklı bir skorla yendi. Fark 6-7 bile olabilirdi.


Gel gelelim bizim fırsat bekleyen hakem yorumcuları çarşaf çarşaf sayfalarla, uzun uzun konuşmalarla Fırat Aydınus'u yerden yere vurdular.

Sebebi ise maçtaki hatalar değil gelmiş geçmiş kendi eziklikleriydi. Çünkü şimdiye kadar Aydınus'un yönettiği maçları değil yönetmek; rüyalarında bile yaşamamışlardı.

Bu derbide eline sabah 10 koyun teslim edilse akşam beş tanesini zor getirebilen bir ÇOBAN bile olamayacak şahıslar tam sayfa AHKAM kesiyorlar.

Hakemlik hayatlarında bir iki tane derbi maçı yönetmiş eski hakemler cart curt AHKAM kesiyorlar.

Fırat'ın yaşadığı talihsiz pozisyonlarda her hakem hatalı karar verebilir. Ekranda bile on defa tekrar yapıp zor karar veren Çok Bilmişler acaba kendileri sahada olsa ne yaparlardı?

Fırat Aydınus Türk Hakemliğinin YÜZAKLARINDAN biridir. Bugüne kadar kimsenin adamı olmamıştır. Kendi bileğinin hakkıyla zirvede kalmayı başarmıştır.

Caner isimli tescilli terbiyesiz bir futbolcuyu cezalandırdığı zaman epeyce tepki almıştı. Caner'in son yaptıkları ortada. Demek ki FIRAT haklıymış. Üzülme kardeşim seni eleştiren ÇOBAN lar DENİZ'i geçebilir ama FIRAT'ın coşkulu sularını geçemezler.

Bu derbide Beşiktaş'ın farklı kazanması ALLAH'ın sana bir lütfu ve yardımı olmuştur. Kafana takma sen herzaman derbilerin aranan hakemi olarak anılacaksın. Bırak kıskananlar çatlasın. Maçta tek hatan Oğuzhan'ın düşürmesiydi. Kesin penaltıyı nasıl veremedin ben de şaştım.

Geçelim hakem performanslarına:

Bu hafta farklı skorlar hakemlerin başarısını ispatladı. Kısa kısa notlarını verelim.

Akhisar-Malatya-Cüneyt Çakır
Maçın sonlarında öylesine net bir penaltıyı atladı ki ona da şaştım. Hatalı kararların çok olduğu maçta MORALSİZ olan ÇAKIR vasatın üzerine çıkamadı. Notu.8

Karabük-Göztepe-Bahattin Şimşek
Bir hakem evladı daha sahnelere çıktı. Duruşunu, kararlarını, otoritesini beğendim. İnşaallah devamlı olur. Notu.8.5

Beşiktaş-Galatasaray-Fırat Aydınus
Ustalığı ve otoritesi tartışılmaz. Maç çok hareketli geçti. Pozisyon zenginliği vardı. Böyle maçlarda skor önemlidir. Fark olunca hakem hataları gözardı edilebilir. Ben de öyle yaptım. Bu maçın olaysız bitmesini ancak FIRAT başarabilirdi. Başardıda. Tebrikler. Notu.8

Konya-Bursa-Halil Umut Meler
Bursa deplasmanda farklı kazandı. Demek ki hakem düzgündü. Tebrikler. Notu.8.5

G.Birliği-Sivas - Mete Kalkavan
Zor maçtan kolay çıktı. Hatasız bir maç yönetti. Tebrikler.Notu.8.5

Başakşehir-Osmanlı-Halıs Özkahya
Bu maça verilmesi düşündürücü! Takdir haklarını Başakşehir lehine kullanarak yine HALİS'ce bir maç yönetti. Notu.8

Fenerbahçe-Kasımpaşa-Ümit Öztürk
Büyük takım maçlarına alışıyor. Etkilenmeden maç yönetmesi takdire değer. Ufak tefek hataları olsa da başarılı bir maç yönetti. Notu.8

Alanya-Kayseri-Bülent Yıldırım
Usta yine klasını konuşturdu. Mükemmel bir maç yönetti. Notu.9

Trabzon-Antalya-Yaşar Kemal Uğurlu
Bu kardeşimiz de Büyük takımların maçlarını yönetebilecek seviyeye geldi. Çok iyi maç yönetti. Notu.8.5En Son Dünyadan ve Avrupadan Futbol Haberleri