17 Temmuz 2018, Salı

> Kaan Özbek > Umutlanmak ama neden?
Kaan Özbek

Umutlanmak ama neden?

19 Eylül 2017 11:58

BEŞİKTAŞ, “Başarılar gelir geçer, asaletin bize yeter” ilkesinden taviz vermeyen bir takım.


Bunu önümüzdeki hafta oynayacağı Fenerbahçe taraftarı da söylüyor. Porto galibiyetinin ardından yorum yapan bir Fenerbahçeli ağabeyimiz, “Şu maçı Beşiktaş değil de Fenerbahçe kazansaydı 2 sene konuşurduk” dedi. Maç geldi geçti Beşiktaş taraftarı ertesi günkü küçük çaplı kritikler ve mütevazı övünç dışında öyle çok coşkulu bir görüntü sergilemedi. 

Dün kimi takımlar tarafından basit bir maç olarak görünen Atiker Konyaspor maçına rakibi küçümsemeyen, kazanma azmi ve hırsıyla oynayan keskin pençeli bir kartal olarak çıktı sahaya Beşiktaş…

Cenk’in Portoya attığı o eşsiz gölün ardından beklenti çıtası yükseldi haliyle, Caner’in isabetli pasını güzel değerlendiren Cenk yine konuşulacak bir gole imza attı. 
Ricardo Quaresma’nın golü ise tartışılmayacak kadar şıktı. 

Neyse, “Başarılar gelir geçer bize asaleti yeter” diyelim ve puan cetvelinde bir üst sırada yer alan bu senenin şampiyonluk favorilerinden olarak gösterilen Galatasaray’a bakalım. Igor Tudor’un takımı, bu yıl gerçekten kaliteli bir başlangıç yaptı. Yıllardır başarıya hasret Galatasaray taraftarı da haliyle, “Bu yıl şampiyonuz!” umuduna kapıldı hemen. Lakin göremedikleri çok önemli detaylar var. Takım şu an kendini tamamen Bafetimbi Gomis’e endekslemiş durumda. Gomis’in maşallahı var evet ama bu işin cezası var, sakatlığı var, insanoğlu ya performans kaybı var dünya hali! Bir teknik adam takım içerisindeki rotasyonu niçin bu kadar kısır tutar?

Geç de olsa farkına varmış olacak ki Feghouli’yi takıma ısındırmaya başladı. Ama hala Ryan Donk, Koray Günter gibi umut vaat eden isimlere bir şans verme derdinde değil. Elbet her hocanın bir ideal 11’i vardır ama dedik ya bu işin cezası var, sakatlığı var!

Bu durumda Galatasaray’ın nefesi nereye kadar yeter, Gomis takımı ne kadar sırtlayabilir göreceğiz.

Beşiktaş’ta ise durum farklı Şenol Güneş, herkesi hazır tutuyor. Adriano’nun dünkü maçta sakatlanmasının ardından maça sağ bek olarak giren Necip’in durumu da bu işi gösteriyor. Genç yıldız Karabükspor maçından bu yana sağ bek oynuyor ve performansı da hiç fena değil. Beşiktaş’a dönmüşken Atiba Hutchinson’dan övgüyle bahsetmemek büyük haksızlık olur. Dün sahada basmadığı yer kalmadı. 

Lafı uzatmayalım…

Fenerbahçe alttan alttan geliyor. Aykut hocanın ilk kez yüzü güldü. Galatasaray soluksuz koşuyor ama kartalın nefesi aslanın ensesinde!

Yani bu yıl şık ve rekabet dolu bir lig izliyoruz. 

Tabii bu da keyif veriyor…