14 Aralık 2018, Cuma

> Özcan Oal > TUTU TUTU MAŞAALLAH
Özcan Oal

TUTU TUTU MAŞAALLAH

06 Mart 2018 10:55

Bu hafta oynanan 9 maçın 6 sı deplasman takımlarının galibiyetiyle sonuçlandı.


Yanılmıyorsam bu olay kolay rastlanmayan bir olay. Yayıncı kuruluş 9 maçtan 20 adet tartırşmalı pozisyon ekrana getirdi. Çoğu Beşiktaş maçından 2-3 penaltı tartışması var. Fenerbahçe'nin penaltısı çok açık penaltı. Cüneyt'inki tartışılır. Diğeri penaltı.

Bu kadar hata kadı-kızında da bulunur. Koskoca MHK eski üyesi ve hakem atama sorumlusu BÜNYAMİN GEZER'e ayakta 10 dakika ayırmışlar.

Demek ki hakemler bu hafta sınıfı geçti. Mağlubiyetlerini hakeme bağlayan yok. Konu yorumculardan açılmışken benim için çok önemi olan bir konuya değineyim.

Geçen gün bir iş için Ankara'ya gitmiştim. Sağolsun bizim EVLAT Ali Kunak karşıladı. Sohbetimizde konu DENİZ ÇOBAN meselesine geldi. Bana ''Deniz Çoban'la ne alıp veremediğin var?'' sorusunu sordu. Ben Deniz'le hiç karşılaşmadığımı, sadece hakemliğini beğenmediğimi, soyadından dolayı da Tolga Özkalfa ve ona espirili yaklaştığımı söyledim.

Ali Kunak aile yapısı, insanlığı, iş hayatı ve hakemlik kariyeri bakımından çok güvendiğim bir insan olduğu için Deniz hakkındaki iyi sözleri beni rahatsız etti. Haksızlık yaptığımı anladım. Deniz'i aradık ve gönlünü aldım. Tolga için de iyi şeyler duymuştum. Demek ki ben yanlış yapmışım. Onun da gönlünü alacağım. Yorumculuk ve gözlemcilik ayrı şey, sahada maç yönetmek ayrı şey. Bünyamin yorumcuysa Deniz 5 defa yorumcudur. Sabri Çelik gözlemciyse Tolga 10 defa gözlemcidir demek! Kariyerden önce ADAM GİBİ ADAM olmak gerek.

Bu hafta hakemlerimize ayrı ayrı not vermeyeceğim. Hepsine benden birer yıldızlı 10.

Yalnız ARDA Kardeşe bir tavsiyem var. Top ceza sahası içine geldiğinde nerede olursan ol koşma. DUR ve önce defans sonra hücum oyuncularının hareketine odaklan. Koşarsan gözler titrer net göremezsin. Penaltı pozisyonunda sen hızla koşuyordun. Yapma bunu!

Fırat Aydınus'a da bir paragraf açalım. 3 kırmızıda da haklı. Oyuncular iyi niyetli değildi. Fırat iyi niyetinin kurbanı oldu. Baştan işi sıkı tutup konuşarak ikaz etmek yerine kartlarını kullansaydı maç bu hale gelmezdi. Yine de o maçı Fırat'tan başkası yönetemezdi  Tebrikler MHK!