18 Ocak 2019, Cuma

> Tolga Gani Zengin > TÜRK FUTBOLU ACİL SERVİSE
Tolga Gani Zengin

TÜRK FUTBOLU ACİL SERVİSE

08 Kasım 2016 00:22

Nur topu gibi bir ambulans krizimiz oldu. "Sağlık sektöründe Türkıye çok ilerledi" algısını futbol yıktı.


Yeşile boyanmış zeminde oynanan Akhisarspor -Fenerbahçe maçında, Fenerbahçe'nin dünya yıldızı futbolcusu Robin Van Persie'nin göz kapağının yırtılması sonrası yaşanan ambulans kirizinde iki kurumun yaptığı açıklamalar Türk futbolunu yönetenlerin karizmasını çizdi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinde maçın temsilcisinin raporu yayınlandı. Temsilci raporuna göre "Stat içerisinde bulunan biri özel diğeri Sağlık Bakanlığına ait 2 ambulanstan Sağlık Bakanlığına ait olanı Stadyum dışından dolaşarak Protokol Tribününe gelmiş, ancak stat çevresindeki trafik nedeniyle zaman kaybı yaşanmıştır" açıklaması yapıldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYIN!

Futbol Federasyonu'nun bu resmi açıklamasının üzerinden 24 saat geçmeden Sağlık Bakanlığı yaptığı yazılı duyuruda "Ambulansın stadyumdan değil, 112 Acil Hattı'nın aranmasıyla geldiğini" belirtmiştir. Yani Sağlık Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu temsilcisinin raporunu YALANLAMIŞTIR.

Türkiye'de oynanan tüm futbol müsabakalarında Futbol Federasyonu kurulları tarafından yöneticilere, sporculara, hatta taraftarlara verilen men ve para cezalarının çoğunluğu müsabaka temsilcisinin raporu doğrultusunda yapılmaktadır. Akhisar-Fenerbahçe maçında herkesin gözü önünde gerçekleşmiş bu ambulans krizinde bile YALAN rapor yazan temsilcileri olan Futbol Federasyonu, zaten çok az olan inandırıcılığını tamamen kaybetmiştir.

TFF'NİN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYIN!

Özellikle bu olaydan sonra Futbol Federasyonu temsilcilerinin yazacağı tüm raporlar ve bu raporlarla verilen cezalar tartışılacaktır. Federasyon acil olarak bu yalan raporu müsabakada görevli 3 temsilciden (Berk ÖZBEK, Selim ARICI, Ufuk ILGAZ) hangisinin yazdığını kamuoyuna açıklamalı ve yalan raporu yazan temsilcinin görevine son vermelidir.