20 Ocak 2019, Pazar

> Özcan Oal > Süper Lig ''TÜRKÜ EVİ''nin TENEKE DÜDÜKLERİ!
Özcan Oal

Süper Lig ''TÜRKÜ EVİ''nin TENEKE DÜDÜKLERİ!

19 Aralık 2017 12:48

Teneke düdük tabiri Rahmetli Spor Yazarı İSMET TONGO'ya aittir.


Beğenmediği hakemlere TENEKE DÜDÜK esprisi yapardı. Malum yine bir yıl daha sona eriyor. Herkes Yılın Hakemini seçecek. Ben de bu ligde çaidıkları düdüklere göre bir saz ekibi yapayım dedim.

Yılın TENEKE DÜDÜKLERİ

1.Çümbüş BARIŞ - Geçtiğimiz yıllarda KURAL hatası yapan ve tüm takımların canını yakan kararlarla maç yöneten kardeşimiz sakatlıktan çıkar çıkmaz GÖREV! başında. Demek ki iyi çalıyor.

2. Hicaz HALİS - Gol olan pozisyona kırmızı kart gösterip penaltıyı tekrarlatan FİFA hakemi. Yıllardır rexaşet maçlar yönetti. MHK'nın gözdesi. Arkasında büyük güç var! Kafasında devamlı TİLKİLER dolaşıyor. Gözünün önünde bileğe basan futbolcuya sarı kart gösteriyor. Eyyamcının babası.

3.Nihavent ALPER - Herhalde gözü iyi görmüyor. Dün gece iki metre önünde bileğe kasti faul var. Kartın rengi sarı. O da Halis gibi 9.15 bile açamıyor. MHK'nın gözdesi. Onların istediği hakemliği  yapıyor herhalde! Versenize göreyim bir FB-GS maçı.

4.Klarnet ALİ - Yıllardır idare ettiği maçlarda doğru dürüst bir iki yönettiği düzgün maç var. Diğerleri rezalet. MHK'nın gözdesi. Bir derbi verdiler. Hakem olmadığı ispatlandı. Ama MHK'nın aranan! hakemi. Sahaya yakışıyorlar ama UEFA'da esameleri okunmuyor.

Evet Yılın TENEKE DÜDÜK kare asını açıkladık. Gelelim Ligin yükünü çeken BAŞARILI iki hakeme: FIRAT AYDINUS-BÜLENT YILDIRIM.

Bu iki usta Türk Hakemliğinin yüzakı. Sahada DELİKANLI gibi düdük çaldılar. Kimsenin gözünün yaşına bakmadılar. İkisini biribirinden ayrı tutamam. Hüseyin Göçek, Mete Kalkavan, Suat Arslanboğa, Serkan Çınar, Arda Kardeşler diğer başarılı hakemler. Bu haftadan sonra kısa keseceğim. Anlayana sivrisinek SAZ, anlamayana DAVUL ZURNA az. Bizim eski dostlar İMAM BİLDİĞİNİ OKUR misali göreve devam ediyorlar. Hayırlısı olsun.

G.Birliği-Kasımpaşa-Bülent Yıldırım

Usta yine KLASINI konuşturdu. Notu.9

ALANYA-SİVAS-Fırat Aydınus

Harika bir maç yönetti.Notu.9

Trabzon-Bursa-Halis Özkahya

Erman'ın dediği gibi bir hakem 9.15 i açamıyorsa o hakem değildir lafı CUK oturdu. Bu lafta MHK'ya KAPAK olsun. Göreve devam. Notu.8

Akhisar-Kayseri-Mete Kalkavan

Akhisar'ın mutlak penaltısı verilmedi. Büyük hata. Notu.8

Başakşehir-Antalya-Barış Şimşek

9.15'i açamayan hakeme ne denirki. Gözünün önünde bileğe kasti hareket var. Amcam görmemezlikten geliyor. Kararlar hep B.Şehir lehine! Notu.7.4

Malatya-GS-Ali Palabıyık

Çok uğraştı ama elinden gelen bu. Cim bom top oynamadıki! Notu.8

Beşiktaş-Osmanlı-H.Umut Meler

Farklı skor hakeme pek iş düşürmedi. İyi maç yönetti. Notu.8.5

Göztepe-Konya-Hüseyin Göçek

Verdiği penaltı tartışılsa da iyi maç yönetti. Pozisyon penaltıydı.

FB-Karabük-Alper Ulusoy

Yukarıda belirttim; 9.15 açamayan hakemden bir şey olmaz. Notu.8


Bir sözümde gözlemcilere...

Hemen hemen hepinizle geçmişte KADER birliği yaptık. Çok canımız yandı. Cezalar aldık. Lütfen ADALETLİ olun ve kimsenin gözünün yaşına bakmayın.

Hepinize iyi seneler dilerim.

 

Özcan Oal