10 Aralık 2018, Pazartesi

> Ufuk Er > Şov sürüyor
Ufuk Er

Şov sürüyor

28 Ağustos 2017 14:04

Galatasaray ilk iki maça göre daha dişli daha dirençli bir takımla karşılaştı. Zaten Samet hocanın takımları genelde hep iyi olurdu, Sivasspor da öyle idi biraz zamana ihtiyaç duysalarda...


Galatasaray ilk iki maça göre daha dişli daha dirençli bir takımla karşılaştı. Zaten Samet hocanın takımları genelde hep iyi olurdu, Sivasspor da öyle idi biraz zamana ihtiyaç duysalarda...

Sarı kırmızılılar her zaman ki zoom presi ile rakibi oynatmamaya ve baskın bir golle de öne geçmeye çalışıyor buna karşılıkta Sivasspor'dan aynı şekilde geliyordu. Maçın ilk yarısı böyle bitecek derken kornerden gelen golle Cimbom 50 bin seyircisi önünde Tolga ile skoru 1-0 yaptı. Bu gol tabii ki Samet hocanın planlarını alt-üst etti çünkü ilk yarının sonuna çok az kalmıştı.
İkinci devre sezonun Galatasaray adına sürpriz golcüsü Tolga'nın ayağından fark ikiye çıkınca Sivas'ın da direnci kırıldı.
Sarı kırmızılı takımın şovu sürüyor. Tudor'un öğrencileri 3/3 ile lige girdiler ve bu hafta milli takım arası verilecek bu ara Cimbom'u durduracak mı yoksa daha da mı coşturacak hep birlikte göreceğiz.

Son olarak unutmadan yine aynı şeyleri yazıp söyleyeceğim "Tudor ne olur ama ne olur oyuncu değişikliği yapma yada ilk olarak ne olur ama ne olur sahanın en iyi oyuncusunu çıkarma"

ÖNEMLİYDİ

Sevenlerin buluştuğu mükemmel bir İstanbul akşamında Beşiktaş Bursaspor'u ağırladı Dolmabahçe de.
Kara Kartal bıraktığı yerden başlamadı bu sezon ama tribünler kesinlikle bıraktığı yerden devam ediyordu. Böyle olunca da beklenti büyüktü takımdan fakat futbolcular bu bekkentiyi oyun olarak karşıladı diyemeyiz, taraftarın coşkusuna oyuncular ayak uyduramadı.
Şu ortamda önemli olan 3 puanın alınmasıydı bu da 2-1'lik skorla elde edildi ve tribünlere herşeye rağmen bayram hediyesi verilmiş oldu.

Maçta dikkatimi çeken en önemli şey ise Gökhan Gönül yokken Kartal'ın tek kanadının eksik kalması oldu. Sol da Caner ve Babel beraber oynarken sağda Quaresma desteksiz ve yalnız bırakıldı. Gökhan gelince bu eksiklikte giderilecek, milli takım arası da mutlaka siyah beyazlılara iyi gelecektir.

RENGİ KAÇMIŞ

Trabzon da Burak Yılmaz transferi takıma inanılmaz bir renk katmıştı. Göztepe deplasmanında riske edilmeyen Burak oynamayınca fırtınanın rengi kaçmış göründü.

Benim İstanbul ve İzmir deplasmanlarından 6 puan hadi olmadı en az 4 puan beklediğim Trabzonspor iki deplasmandan 1 puanla döndü ve müthiş bir kayıpla milli takım arasına girdi.

Burak'ın dönmesiyle o renkle galibiyet serisi yakalanacaktır. Trabzon taraftarı yatsın kalksın dua etsin Burak'a bir şey olmasın.

ÇOK ŞANSLIYDILAR

Fenerbahçe Gençlerbirliği karşısında bana göre çok şanslı bir karşılaşma oynadı. Rakibin kendi kalesine attığı bir golle öne geçildi, ev sahibinin en önemli adamı Rantiye oyundan atıldı, kaleyi bulan ilk şutla öne geçilmesi, oyun rakip 10 kişi olmasına rağmen riske girmişken rakipten yine bir kişi daha atılması maç içinde Fenerbahçe lehine gelişen mucizevi şans faktörleriydi.
Sarı lacivertliler Kjaer'i Sevilla'ya verince bu sezon bir şeyi daha iyi anladık ve gördük ki Leverpool'un  Skerteil'i niye gönderdiğinin sebebi. Skertel Leverpool'dan bireysel hataları sonucu gönderildi ve bu sezon bu defolar Kjaer gidince yeniden ön plana çıktı. Demek ki defansı ve Skerteil'i toplayan Kjaer'miş.

Ayakların titrediği, stresin en yüksek seviyeye çıktığı bir deplasman maçını Fenerbahçe mucizevi şans faktörleriyle kazandı ve önemli olan da buydu. Milli takım arasının en fazla iyi geleceği takım kuşkusuz Sarı kanaryalar olacak.

Kırmızı kartların havada uçuştuğu ve harika gollerin olduğu bir haftayı geride bıraktık.

-Haftanın golü; Kucka(TS)

-Haftanın takımı; Göztepe.

-Haftanın Kare Ası;

Tolga (GS), Sabri (GÖZTEPE), Tayfur Bingöl (GÖZTEPE), Ghilas (GÖZTEPE).