17 Ocak 2019, Perşembe

> Özcan Oal > SOSYETE PAZARI FİFA'LARI OPERASYONU!
Özcan Oal

SOSYETE PAZARI FİFA'LARI OPERASYONU!

06 Şubat 2018 12:21

Fenerbahçe kulubü ve Aykut Kocaman yalan değilse basındaki açıklamalarında hakemlerin takımlar üzerinde bir OPERASYON yaptıklarını iddia ediyorlar.


60 yıldır futbolun içinde olan bir insan olarak söylüyorum: Haşa huzurdan bu devrin hakemleri ASLA böyle bir olaya karışmazlar. BİLEREK,TASARLAYARAK, YÖNLENDİRİLEREK bu işi yapamazlar. Onlar SOSYETE PAZARI FİFALARI tavuk bile kesemezler!

SOSYETE PAZARI İstanbul'un meşhur bir semtinde her hafta kurulur. Dünyaca ünlü ne kadar marka varsa hepsinin hakiki gibi görünen ÇAKMA!ları ucuza kapış kapış satılır. İşte bizim FİFA larda Cüneyt ve Hüseyin hariç hepsi çakma FİFA. Bugüne kadar iki hakemimiz hariç hangisi Avrupa'da doğru dürüst maç yönetmiş? Hangisini bir derbi maçına güvenerek verebilirsiniz. Çünkü KALİTELİ HAKEM değiller. Yetiştirenler utansın.

DOĞAN BABACAN, ERTUĞRUL DİLEK, HİLMİ OK,TALAT TOKAT, ERKAN GÖKSEL, İHSAN TÜRE, SADIK DEDA, AHMET ÇAKAR hakemlik devirlerinde Avrupa'nın ve Dünyanın en önemli maçlarını yönettiler.Halis, Ali,Mete, Alper gibi FİFA hakemin olursa yönetimlerden hayır bekle! Ama bilerek hata yapmıyor bu hakemler. Sebeb KALİTESİZLİK. Bir iki genç hakem iyi maçlar idare ediyor diyoruz, onlarda ertesi hafta sı....yorlar.

Demek ki alt yapı bozuk. Siyaseti arkasına alan, dayısı olan, Kulüpler Birliğindeki dostlarına yaslanan, federasyonda adamı olan, kulup başkanlarının listesinde olan kalitesi düşük adamlar hakem oluyor. Bizim devirlerde de böyle dedikodular vardı. Yok efendim ERMAN hakemleri örgütlemiş. Hakemler X takımı şampiyon yapmayacağız diye sözleşmişler. Kimsenin böyle bir gücü olamaz. Hatalar vardır. Hata yapan hakemi cezalandırmazsan sonunda bu olaylar yaşanır. Yüz kere yazdım söyledim. Dinleyen kim?

Geçelim Performanslara

Bursasor-Beşiktaş-Halil Umut Meler

Şahane bir maç yönetti. Usta hakemler gibi maçın oynanmasına izin verdi maçı güzelleştirdi. Kocaman bir AFERİN aldı. Notu.9

Karabük-Alanya-Arda Kardeşler

Gün geçtikçe kendine olan güveri artıyor. Soğukkanlılığı başarısını arttırıyor. Zor maçı cesaretli yönetti. Bir AFERİN de bu genç hakeme. Tebrikler. Notu.9

Antalya-Malatya-Cüneyt Çakır

Artık Dünya kupasına hazırlanıyor. Hatasız maçlar yönetmesi lazım. Öyle de yaptı. Güzel maç yönetti. Notu.8.5

Fenerbahçe-G.Birliği-Mete Kalkavan

Üç kırmızı kartı gösterme cesareti olmayan hakeme ne denir ki? Notu.7

Osmanlı- Kayseri -Ümit Öztürk 

Ceza alanı dışındaki faule penaltı düdüğü çalarak maçın kaderiyle oynadı, bizim de kendisi hakkındaki ümitlerimizi sukutu hayale uğrattı. Notu.7.4

Kasımpaşa-Akhisar-Barış Şimşek

Boşuna genç hakemlerin hakkını gasp ediyor. Yeter artık. Bu arkadaş çok can yaktı. Notu.8

Konya-Başakşehir-Halis Özkahya

Emre atıldıysa, Başakşehir iki puan kaybettiyse hakemin kafasında tilkiler dolaşmışsa bu maçın yorumunu MHK'ya bırakıyorum. Göksel Gümüşdağ Halis'e kızdı mı acaba?

Sivas-Gs-Fırat Aydınus

Haftanın en zor maçını mükemmel yönetti. Babacan tavırlarıyla herkesin beğenisini kazandı. Notu.10

Trabzon-Göztepe-Hüseyin Göçek

Ev sahibi takım baskısı altında kalmadı. Cesaretli maç yönetti. Penaltı beklentilerine çok yakındı. Devam kararları doğruydu. Tebrikler.Notu.10


Özcan Oal