20 Şubat 2019, Çarşamba

> Erhan Alveroğlu > Seviyorsun bu hayatı Fırat Aydınus..!
Erhan Alveroğlu

Seviyorsun bu hayatı Fırat Aydınus..!

27 Eylül 2018 08:39

Kadıköy her zamanki gibi derbi atmosferine bürünmüş, tribünler maça hazır ve gergin, rakip tribünlerde derbiye yakışır şekilde küfür kafir çalışmaları yapılmış,


E tabi Şenol Güneş’in tiyatroculara şapka çıkarır oyunculuğunu yine ‘hiç tasvip etmediğim’ şekilde yanıtlıyorlar geçen senenin oyununu!

Lakin bu sefer hakkını vereyim dün akşam normal bir insan gibi mücadeleyi takip etti Şenol Güneş!

Başlama düdüğünden Ryan Bababel’in müthiş şutuna dek sahada varlığı hissedilmeyen Beşiktaş pozisyona girmeden öne geçti! Öncesinden bahsedersek Fenerbahçe maça hazır bir oyun sergiledi, özellikle kaleyi cesurca yoklayan ve hem defans hemde ofans oyununda müthiş bir oyun sergileyen Hasan Ali mücadelenin fark yaratmaya çalışan tek ismiydi. Direğe takılan şutu ve bindirmeleri ile 77 numaraya nefes aldırmadı diyebilirim! Kendi kanadında tek başına oynuyor olma handikapı hep göz ardı edilen Hasan Ali artık taraftarın eleştiri oklarından uzak kalmalı! Rahat bırakılırsa daha da iyi olacaktır. Zaten İsmail Köybaşı’nı 2 maç izleyen taraftar Hasan Ali’ye saçlarını kestirmiş olsada Hz. İsa gözü ile bakıyordur!

Aatıf şeyşu için söyleyecek birşey yok artık. Maçta kaçırdığı 2 çok net pozisyon ve cezasahasında ezdiği toplarla birkez daha haklı çıkardı tüm tepki gösterenleri, bu noktada tepkinin Aatıf’a değil onu oynatan Cocu’ya olduğunu düşünüyorum. Bir çift söz de Şener için olmalı.. hala samandıraya terzisini getiriyor mu bilmiyorum, bence yapması gereken yegane şey oyun içinde yitirdiği konsantrasyonu nasıl toparlarız için bir yol bulmalı!

Görsel BeinSports’tan alınmıştır!

Maçın genelinde oyuna hakim olan Fenerbahçe geri düşmesine rağmen oyuna ortak olmasını bildi ve galibiyeti kaçıran taraf oldu!

Dün sahanın iyilerinden olan Jailson kısa süre sonra Mehemet Aurellio gibi oynadığı bölgeye ambargo koyacaktır. Her topta oyunun içinde olan Topal’ın artık kenara çekilip tek önliberolu bir oyun anlayışına geçilmesi şart oldu!
Orta alanda tüm Beşiktaş’ı peşine takan Yassine Benzia takımın lideri olarak müthiş bir oyun sergiledi ve derinlik, ara pas oyunu, duran top anlmında takımının tartışmasız yıldızıydı! Daha da iyi olacaktır!

Doğrusu ve yanlışı ile bir derbi daha sonlandı. Hakem Fırat Aydınus’un iki hatası vardı maçta. Birincisi kendisine hemen yanında küfür eden Caner Erkin’e tereddüt ile sarı kart verdi! Olması gereken net Kırmızı karttı! Nitekim maç sonu içinde kalanı yaptı ve Caner’e kırmızıyı gösterdi!

Diğer hayati hata ise Atiba’nın elin kolları açıkken ve uzaktan gelen pozisyonunda ve ayrıca yopa yükselen Ayew’in yüzüne gelen kolunu görmeyip, görse de vermeyip, hatta VAR’a nile danışmayıp, danışmasına gerek olmadan VAR hakemi Halis Özkahya’nın uyarma gereği bile duymadığı durum maçın skora tesir eden hatasıydı!
VAR denilen sistem herkesin tahmin ettiği gibi Türk tipi VAR !

Fenerbahçe'nin aleyhineyse VAR lehine ise YOK.

İki gün evvel Gs maçında nizami golü golden 3 dk sonra iptal ettiren VAR’cılar, yine aynı maçta VARolmayan bir penaltı üretip 1-0 öne geçirtelim de nede olsa anadolu takımları 1 den sonra 2-3-4 yer için kurulmuş bir sistemdir! En azından Türkiye’de öyledir!

Görsel BeinSports’tan alınmıştır.

Netice itibarı ile Fırat Aydınus berabere bitirmek için çıktığı maçı berabere bitirerek görevini yaptı..

Seviyorsun bu hayatı Fırat..

MAÇIN ÜÇLÜSÜ

Hasan Ali - Yassine Benzia - Fırat Aydınus