23 Mayıs 2018, Çarşamba

> Mehmet Eyüp Yardımcı > 'Şeref'inle oyna, 'Hakkı'nla kazan
Mehmet Eyüp Yardımcı

'Şeref'inle oyna, 'Hakkı'nla kazan

19 Nisan 2017 14:16

Takım içinde eksiklik olabilir, o eksiklik saha içinde var olacakların en az üç kişilik yürekle oynamasıyla başka bir hal alır...


Futbol aşkının filizlenmeye başlandığı ülke topraklarında şimdi ebedi istirahatgah’ı olan Yahya Efendi Haziresin’de sırlanmış olan Şeref Bey (Ahmed Şerafettin Bey) tarafından Türk futbolunun öncüsü Beşiktaş futbol takımı’nın gelecekte koca bir çınar olmak üzere atıldı.

O kocaman çınarın gölgesinde, futbol esintileriyle geleceğe umutla baktığımız şu zaman diliminde, ‘Şerefinle oynayıp, Hakkıyla kazanmak’ düsturuyla çeyrek finalin ikinci ayağında, her türlü ayak oyununa başvuran, Avrupa futbolunun sahtekar kralı Lyon karşısına çıkacak Beşiktaş, bu maç ardından tarihe imza atacak bir sonuçla herkesin hayal dediği kupanın ucundan sımsıkı tutacak bir tura merhaba diyebilmenin arefesinde, içimizdeki umutları her daim diri tutarak ‘Ne mutlu Beşiktaşlıyım’ dedirtmektedir.

Oyunun ilk ayağı öncesi, Beşiktaş’a şans vermeyenler hatta içinden darmadağın olsun duası edenler, yatırlara mum dikenler o ilk maçta gördüler ki, önemli eksikliğinde takım içindeki kurguyu değiştiren, bu değişikliği her aksamada oyun içinde tekrar değiştiren Beşiktaş, gölgesi büyük kendisi küçük rakibi karşısında ezilmedi, ezilmek yerine Atiba’nın üzerine alıp, sahiplendiği adına ‘şiddeti az, geri pas’  dediği olayla 2-1 yenilirken, o dua edenlerin mevcut takımları aynı kurgu değişikliğini yapmaya kalksa en az altı gol ile memlekete bavulları dolu dönerlerdi.

Beşiktaş son beş senede takım kurgusu, oyun anlayışı olarak üst üstte koyarak, futbolu ince nakış işçiliğiyle yeşil zemine işleyerek olgunluğa kavuştu ki! İlle de Lucescu olsun diyerek, birbirini övenler ve de çalgısız yaşayamayanlara körün gözüne parmak misali gerçeğe davetiye çıkardı.

Ama Muzaffer Ozak Efendi’nin buyurduğu gibi ‘Görenedir görene! Köre ne’...

Şeref Beyin göremediği belki de en büyük hayali olan stadı bugün herkesin takdirini kazanan ve kazanmaya devam eden (Keşke Şeref Bey adı verilse de, gönüllerdeki söylem gerçeğe dönüşse) Vodafone Arena’da karşılaşacağı Fransa’nın şımarık çocuğu Lyon’ a karşı sinirler çelik telden yapılmış bir ruh haliyle çıkmalı, saha içinde yapılacak her ayak oyununa karşı, tribünleri dolduran aidiyet duygusunu tepeden, tırnağa yaşayanların sadece armaya bağlılıkla hançerleri yırtarak, o ayak oyunu yapanların ayaklarının korkudan bağı çözülüp dağıtmalı.

Takım içinde eksiklik olabilir, o eksiklik saha içinde var olacakların en az üç kişilik yürekle oynamasıyla başka bir hal alır.

Hadi çocuklar;
sizler Şeref Bey’in evlatlarısınız,

Hadi çocuklar;
sizler Baba Hakkı’nın evlatlarısınız,

Hadi çocuklar;
sizler Süleyman Seba’nın evlatlarısınız, yaparsınız, yapacaksınız ‘güneşli günleri’ hep beraber göreceğiz.

Size inanmayanlara, sizi boynu bükük görmek isteyenlere, siz yenilin diye avuçlarını okşayanlara inat şu turu geçin.

Bu turu geçerseniz finalin bir adı ‘Beşiktaş’ olacaktır.

Allah utandırmasın inşallah...

Canlı Maç Merkezi