14 Aralık 2018, Cuma

> Ufuk Er > RAKİPSİZ ASLAN !
Ufuk Er

RAKİPSİZ ASLAN !

27 Şubat 2018 14:49

Galatasaray derbi haftasında kendi sahasında Bursaspor'u ağırladı. Ağırladı ağırlamasına ama karşısında rakip bulduğu pek söylenemez.


Rakipsiz Aslan'ın aldığı 5-0'lık galibiyeti Fatih hocanın oyun planını tabii ki küçümsemiyorum ama şunu özellikle belirtmeliyim ki Bursaspor takımı takım olmaktan çok uzaklaşmış yani  deyim yerindeyse Paul Le Guen'in vadi dolmuş.

Galatasaray da müthiş ikili Rodriguez ve Gomis iş birliği seyredilmeye değerdi diyelim ve sözü fazla uzatmadan derbiye geçelim.

KURTARAN ADAM !

Beşiktaş formasıyla bugüne kadar hiç bir derbi maçta gol sevinci yaşamamış aksine sinir katsayısı arttığından her zaman ki futbolundan daha düşük performanslar göstermişti fakat pazar gecesi sakin kalınca kendini sadece topa motive edince neler yapabileceğini herkese gösterdi. Q7'nin bu oyunu Fernandao'nun golünde ofsaytı görmeyen yan hakem Tarık Ongun'u,  yine kendisinin düştüğü pozisyonda Isla'nın hareketine penaltıyı çalmayan Cüneyt Çakır 'ı, aldığı risklerle Şenol hocayı ve şampiyonluk yolunda tüm takımı kurtardı. Kurtaran Adam dedim ve ona çok yakıştı.

EZİLDİLER

Fenerbahçe cephesinden maça bakacak olursak sanki Aykut hocanın takımı 90 dakika değilde golü atanın galip geleceği bir maça çıkmıştı bu motiveyle oynayıp golü de atınca maç bitti sandılar ama bu sefer Başakşehir yoktu karşılarında. Beşiktaş bu maçı onlardan daha çok istedi ve aldı. Tüm istatistiklerde Fenerbahçeyi ikiye katladı.  Siyah beyazlıların ikinci yarı oynadığı futbol tıpkı Galatasaray maçının ikinci yarısı gibiydi. Rakibi ezen, boğan, kafasını kaldırmaya müsaade etmeyen bir Kara Kartal.  Zaten Fenerbahçeli arkadaşlarımın bir çoğu da mağlubiyete değil ezik kalan futbola sinirlenip üzüldüler.

Başakşehir 'in puan kaybettiği hafta da puan durumu ilginç bir hâl aldı artık haftaya lider giren haftayı 4. bile kapatabilir.  Başakşehir Galatasaray 47.. Fenerbahçe Beşiktaş 44..

-Haftanın takımı;  Beşiktaş

-Haftanın golü; Quaresma

-Haftanın Kare As 'ı;

Quaresma  (BJK) Gomis (GS) Rodriguez  (GS) Medel (BJK)