26 Eylül 2018, Çarşamba

> Mehmet Eyüp Yardımcı > PAPİLA’DAN PALABIYIK’A
Mehmet Eyüp Yardımcı

PAPİLA’DAN PALABIYIK’A

24 Eylül 2017 11:40

Futbolun kan emici baronları yıllar önce Papila ile sahne alıp Beşiktaş’ın emeğini çalmışlardı, yıllar sonra sahneye Palabıyık çıktı.


Hayatımızın en güzel doksan dakikasını ayırmıştık derbi maçına, tek dileğimiz sahada öncelikli iyi bir futbol olsun ve biz o temaşadan keyif alalım.

Olmadı çünkü olmasını istemediler.

Kendi evinde en kötü zamanında bile farklı oynayan Fenerbahçe gerçeğini cebimize koyalım diğer tarafta ise bu maçta olası mağlubiyetle başta yönetimi karışacak, her an depara çıkacak Ali Koç gerçeğinide ön planda tutarak olaylara farklı bakalım. Bu farklılığa yarıştan düşecek, reyting kayıplarıyla hedeflenen maddi kazançtan zarar edilme durumunuda ekleyelim.

Maça gelecek olursak tarafsız objektif pozisyonlara bakalım öncelikle;

Ozan Tufan’ın Medel’e yaptığı harekette kırmızı kartını vermen için illaki Medel’in boynu kırılıp ölmesi mi gerekli.

Atiba’nın pozisyonuna verdiğin penaltıdan daha net pozisyondaki Ozan Tufan’ı es geçmek.

Cenk Tosun’un gözünün önünde aldığı darbeyi görmezden gelmek.

Negredo’nun attığı gole ofsayt demek.

Bunlar Beşiktaş’ın hakkının yenilmesine sebeblerdir.

Bir sözümüzde Şenol Güneş’e hocam sen ne zaman futbolcularını bu tür maçlarda sinirlerine hakim olup, hakem oyunlarına gelmemeyi öğreteceksin. Maçın hakemi belli, maçın hakeminin sana karşı niyeti belli ve sen bu tüm belirtilere rağmen tedbirlerini almadın, bu senin en büyük eksiğindir, bu Beşiktaş yönetiminin en büyük eksiğidir.

Beşiktaş sahada katledilmiş ama iş daha bitmemiş ki, sahneye Mahmut Uslu çıktı.

Mahmut Uslu en iyi bildiği şeyi yaparak manupe olayına girdi ve başta Beşiktaş başkanına olmak üzere sahada kendisine edilen tüm küfürlere rağmen görevini yapan Caner Erkin’in özel hayatıda dahil edep çizgisini aşarak hakaret etti. Futbolun disiplin kurulu var ise bu zatı muhtereme hak ettiği cezayı verir.

Futbolun disiplin kurulu var ise bu hakeme hak ettiği cezayı verir.

Bu cezaların gerçekleşmesi için Beşiktaş yönetimi elinden geleni yapmaz ise istifa denilen erdemli yolu seçsin.

Maça Fenerbahçe 14 kişilik kadrosuyla çıktı (onbir futbolcu, orta hakem ve iki yan hakem) ve en güvendiği üç elemanıyla maçı kazanarak baronları mutlu eden galibiyetle tanıştı.

Canlı Maç Merkezi